Ailenin senin için iyi olduğunu düşündüğü şeyi kabul etmediğin durumlarda ne yaparsın?

Ailenin senin için iyi olduğunu düşündüğü şeyi kabul etmediğin durumlarda ne yaparsın?Kimi zaman bunun gibi durumları yaşıyoruz.. ailemiz bizim için iyi olacağı şeyi bize rağmen diretiyorlar.
Hayatımızı kontrol altında tutmak ve onların yaptığı hataları yapmamak adına anlamsız bir inatla diretiyorlar.
Bu durumda şiddetli tartışmalar yaşayan hatta ailesi ile görüşmeyi kesenler bile var.
Peki siz bu durumda ne yaparsınız?

• Ailemeisyan ederim
    7% (10)17% (9)10% (19)Oy Ver
  • Aileme itiraz ederim
    31% (42)25% (13)29% (55)Oy Ver
  • Aileme aslında bunun olmayacağını anlatırım
    36% (49)32% (17)35% (66)Oy Ver
  • Ailem herşeyi bilir, çaresiz kabullenirim
    9% (13)9% (5)9% (18)Oy Ver
  • Ailemin sözünü dinlediği bir aile büyüğüne giderim
    8% (11)9% (5)8% (16)Oy Ver
  • Diğer
    9% (12)8% (4)9% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an feci biçimde muzdaribim bundan babamla birbirimizi yiyoruz.

Akıl almaz hale geliyor. Kendim hatasız değilim tabii de, iş artık çözümsüzken 'Olaya ben el koyuyorum' kafasıyla daha da baskı altına alıp, iyice benim üzerime gelip, 'Ben artık bu yolda yürüyemiyorum' dedikçe arkadan itip kakarak bişey elde edebileceğini sanan bir kafa var.

Çocuğunuz olursa tavsiyem, hakkaten rahat bırakın, şu sıralar ben toparlanıp hayatıma devam etmeye çalıştıkça, ailem kendi dediklerinin ve beklentilerinin gerçekleşmemesini kabullenmeyip beni pranga altına almakla meşgul.

0|1
    0|0
    • @Ragnar_Lodbrok aynı derdi paylaşıyoruz kardeş üstte yazdıklarım belki yardımcı olur diyeceğimde 24 yaşındasın bunu öğrenemedilerse öğrenemezler. Ailenin yanında ayrılmalısın kesinlikle ben annanemin evine taşındıktan sonra rahatladım üstümde baskı hissetmiyorum. Ne yalan söyleyim zeki çocukmuşum yeni farkettim bunu baskı altında ders bile çalışamıyorsun kafan sürekli dolu.2 seçenek var kardeş ya tamam diyeceksin aynı işine devam edeceksin ya da evden ayrılacaksın. Bide profesyonel yalancı oldum artık bu aile baskısından ötürü, artık ailem neredesin diye sormuyor yalan söyleceğimi biliyorlar. Sistem bu kardeş yaptıklarımız yanlış ama yanlışı doğru ile yenemiyorsun malesef cahil insana işlemiyor bunlar. İnan kendini paraladığına degmez ben 6 yıl anti depresan kullanmış adamım sırf bu problemden ötürü.

• @ragnar_lodbrok aynen kardeş annenin beceriksiliği birazda bizi bu hale getiriyor. Anne babaya karşı gelmeli çocuğu ezdirmemeli benimkisi beni ezdirdi yeni düzeliyorum. Annemde duygusala bağlıyor bir sorunumu anlatıyorum yüzüme ağlayarak bakıyor. Benim istediğim sadece biraz destekti azda olsun arkamda olmalarını istedim hiçbirşeylerini hissetmiyorum. Sanki annesiz ve babasız büyümüş gibiyim veya sadece karnımı doyuran kadın ve erkek gibi geliyor. Bunu başkalarına anlattığımda o senin annen baban nasıl konuşursun onlara karşı diyorlar, çevremdeki insanlar durumu anlamıyor benmi saçma düşünüyorum onlarmı anlamıyor çözemiyorum. Bir nevi bu bir çıkmaz kardeş çevredeki insanların empati duygusu yok...

• @SadeceTanıtım Ben ezildiğimi düşünmüyorum. Anlaşmazlık benimkisi yoksa öyle 'arkamda durmadılar, beni ezdiler' durumu yok.

Babam hayatı matematik gibi gören, herşeyi düz bir zihniyetle 'Bunun bana ne gibi bir somut kazancı var' zihniyetiyle değerlendiren bir adam. Benle çok farklı telde çalıyor.

Ve bunun farkında olmasına rağmen kendi düşüncesinin ön gördüğü şeyi bana dayatmaya uğraşıyor güya benim iyiliğim için. Sorun orda yoksa ezdikleri falan yok.

Kızlar Ne Diyor 11

• Ailem mantikli kararlar aldigim icin kararlarimi sorgulamaktan cok bazen gelip benden fikir aliyorlar iste oyle yaman bir celiski

0|1
    0|0
  • İtiraz eder, olmayacağını anlatırım ki zaten pek benimle ilgili karar vermezler, küçüklüğümden beri saçma da olsa kararlarımı hep kendim veriyorum ve bu dik başlılığımın cenebesini de her zaman çekiyorum. Ailenizi dinleyin.

0|1
    0|0
  • ikna ederim onları :)

0|1
    0|0
  • 5. Mantıklı ama yanlışlıkla 4 dedim. Ailemin görüşlerine önem verdiği birisiyle konuşmak herzaman daha mantıklı olur

0|1
    0|0
  • Kendi bildigimi okurum.

0|1
    0|0
  • Isyan cikariri. Aclik grevine girerim :D ama bu bende ki inat olduktan sonra hicbsy istemdisi olmadi zaten. Eninde sonunda hep istedigim oldu.

0|1
    0|0
  • Konuya bagli

0|1
    0|0
  • Bunu istemediğimi dile getiririm

0|1
    0|0
  • Aileme aslında bunun olmayacağını anlatırım

0|1
    0|0
  • Aileme aslında bunun olmayacağını anlatırım, zaten ailem kararlarıma saygı duyarlar bana güvenirler.

0|1
    0|0
  • Bana guvenirler..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çaresizliği kabul edenlerdendim, sonradan gözüm açıldı. Aslında açılmadı sadece kaybettikten sonra kaybettiklerimi farkettim ailem artık bana karışmıyor, karışırsalar bağırığ çagırıyorum uğraşamam seninle diyorum. Yaptığım yanlış farkındayım ama böyle yapa yapa alıştılar artık fikirlerime saygı duyuyorlar.
    Artık diyorum sen doğruyu yaptığına inanıyorsun demi eğer doğruyu yapıyor olsaydın, şu an emir alan değil emir veren olurdun dedim. Adam hiçbirşey diyemedi tamam senin istediğin gibi olsun dedi geçti.
    Hayat konusundan ailemden daha tecrübeliyim. Geçen arkadaşımada dedim sadece korkaklar hatasız hayat yaşamaya çalışır. Anneme ve babamada söyledim bunu çünkü risk alıp hata yapmadıkça insan hiçbirşeyi öğrenemez. Garanticilik ezikliği getirir acısız öğrenilen şeyler değersizdir acılar bize farkındalık kazandırır.
    Aileniz korkak olabilir ama hata yapma hakkını onlardan isteyin, çocuk yetişmede birinci kural hata yapmaktır. Bir şeyi 20 kere yanlış yapar o çocuk ama 21. de öğrenir öğrendiği şeyide asla unutmaz. Aileniz babanızdan ve annenizden öğrendiklerini sizde uyguluyor, bu doğru olsaydı düzgün ebeveyin olurlardı.
    Bence ülkede anne baba olmadan önce çocuk yetiştirme dersi benzeri birşeyler verilmesi gerekiyor, özgüvensiz birey yetiştirilmesi çok kötü. Ben 20 yıl özgüvensiz gezdim bunun tek sebebide bana baskı uygulayan annem ve babamdı. Ama gelecekte onlar gibi olmayacağım bunu yaparsam çocuğumda özgüvensiz yetişecek.
    Korumacılıkla gardiyanlık arasında ince bir çizgi vardır bunu aşan anneler asla çocuk yetiştiremez. Baskı ortamında hiçbir birey düzgün yetişemez bende buna en somut örneğim.
    Bunlara rağmen bası görüyorsanız evden direk kaçın sokakta yatın 1-2 gün en fazla üşürsünüz fazlası olmaz. Sonraki gün yalvararak gelecekler hatalarını anlayınca. Bencil anne ve baba ancak çocukları elden gittikten sonra hatalarını kabulleniyor. Ben artık ailemin elinde değilim onlara karşı sevgi beslemiyorum yüzüm hep donuk, eski halimi özlediğini söylüyorlar.

0|1
    0|0
  • Ailenin küçüklükten yetiştirilme çağına kadar beklenitleri vardır.. bunları istemeside normaldir... ama bir hedef koyma açısından çocuğun ya da yetişkin bir kimsenin kararını desteklemesi onun için daha sağlıklı bir tercih olacaktır.. insan büyür bazı şeyleri karar verme seçebilme durumuna eşitiği zaman o olanağı kendisine vermek gerekir... zoraki yapılanlar zarar vermekten başka bir işe yaramaz... burada Ailenin tutumu ve kendisinin gerçekten istediği arzuladığı kararda ortak fikirlerde buluşması gerekir.. bence seçimi kişi yapmalı ailenin yapabilceği tek şey destek olmak... karşı çıkmakta iyi bir şey değil karşı gelmekte...

0|1
    0|0
  • Aileme itiraz ederim..
    örnek veriyim ;
    21 yaşında yım bu saatten sonra bana akıl fikir vermelerinden pek haz etmiyorum ,
    onlara diyorum ki ; benim aklım yok mu?
    ben herşeyi bilebilecek bir yaştayım..
    Ben fikirlerimi size söylerim siz sadece destek olmanızı isterim diyorum..

0|1
    0|0
  • Sessizliğüm en iyi cevap onlara istemediğim anlaşılıyor

0|1
    0|0
  • Hayırlısı olur der susarım

0|1
    0|0
  • Bazen itiraz ederim.

0|1
    0|0
  • E dedim.

0|1
    0|0
  • anlatmayı denerim çok israr ediyorlarsa sırf onlardan kaynaklı yapacağımı beyan ederim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...