Babamın işyerinde çalışıyorum , devamlı kötü davranıyo eskisi gibi değiliz , oğlu gibi davranmıyor , fikirleriniz?

Arkadaşlar selam aman artistlik yapıcak eleman diyebilecek insanlardan dolayıda gayet gizli sorucam. Arkadaşlar bizim babanın 2-3 tane evi var , orta - lüks segment bir arabası var. Kendi işyeri var ki bende onunla beraber çalışıyorum aylık ortalama 10 ila 11 bin kazanan biri.. Gelelim konumuza 20 yaşındayım kesinlikle şımarık biri değilim. Kendi kredi kartı borcumu kendim öderim faturamı kendim öderim , bu yaşta gelecek planlaması yapıp para biriktiren kenarda köşede 5 kagıdım duruyo dahada arttırıcam , her ay 700 tl atıyorum Allah nasip ederse tabii ki. Ben ne zaman babamın işyerinde çalışmaya başladım artık aramızdaki o arkadaşlık bitti. Tam bir patron işçiye döndük , Evde bile aynı muhabbet ne oglum özel hayatın nasıl der ne başka bişey umrunda değilim gibi ama yeri gelir arası çok iyidir benimle ama yeri gelincede öyle. 2 hafta herkesten önce gelir herkesten sonra çıkar ama bir gün 30 dk geç kalsam maaşımdan bir gününü kesicek kadar gaddarlaştı , anlatmaya calıssanda anlamıyor. yaklasık 4 aydır ehlietim var yanındada kullanırım verir kullanırım. Arabanı alıyım kız arkadaşımla iki geziyim diyorum , '' kendine araba aldıgın zaman kendı arbanı kullanırsın '' diyor , malıda çok değerli maşallah. Birde herkesle arası iyi ama en ufak şeyde bana demedıgını bırakmaz inanılmaz ağır konuşur. Diğer işçiler birşey yapsın güler ben yapınca ağzıma sıçar afedersiniz. Her bokuma kızar hiç yaranamam. Ne yapmalıyım arkadaş ben? Adamın bazen umrunda değil gibiyim , kız arkadaşımla gezmek istiyorum arabasını isterim , kendin aldığın zaman kendi arabana binersin der. 30 dk geç kalırım sanki oğlu değilde baska biriymişim gibi hemen keser paramı , devamlı hep ağır konuşur bağırır, nedir arkadaş bu adamın derdi yani? Etrafımda arkadaşlarımı görüyorum. Bizim durumumuzun 3de1 i değil. Ailesi çocuğa araba almış onu bunu almış , Manevi olarak gözü gibi bakıyolar çocuklarına. Bizimkisi 30 dk geç gel paranı keser , bir genç olarak arabanı alıyım derim 1 saat , hor görür.. Ne diyosunuz?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• İş başka baba oğul ilişki başka

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hikayeyi babanızın açısından da dinlemeden bir şey demek doğru olmaz. O yüzden ben size genel çerçeveden anlatacağım.

Babanız sizi zorlayarak size hayat dersi vermeye çalışıyor olabilir. Bu niyetle mi yapıyor bilemem ama sonuç olarak o kapıya çıkıyor. Sanıyor musunuz ki dışarıda patronlar yumuşak ve nazik. Neler yapıyorlar çalışanlarına. Hayatın kuralı bu. Üst astı her zaman zorlar. Bu duruma ne kadar alışırsanız o kadar rahat edersiniz.

İş ortamında baba-oğul olmaz. Hangi baba yaparsa işine ihanet etmiş olur. Kendi oğlu diye kayırırsa yanlış yapar. Siz de bir çalışansınız orada. Babanız patron diye sizin rahat etmeniz söz konusu bile olamaz. Tam tersine en çok siz çalışacaksınız.

30 dakika geç kalmak ne demek. Kardeşim uluslararası bir şirketin önemli bir pozisyonunda fakat yıllardır bir dakika geç kaldığını görmedim. Kalırsa laf edileceğini ve uyarı alacağını biliyor. Sizin için de aynı şey geçerli. 20 Yaşında bir delikanlısınız. Ne demek 30 dakika geç kalmak.

Başkalarına bakarak kendinizi kıyaslamamalısınız. Bu çok yanlış. Onlar böyle yaptılar diye size de aynı şey yapılmasını beklememelisiniz. Avrupada bir çok aile 18 yaşına gelen çocuklarını mecazi olarak kapı dışarı ederler. Hayatla yüzleşmesi için onu teşvik ederler. Arkadaşlarınızla siz ayrısınız. Verdiğiniz örnek sizi yanıltıyor.

Arabasını almak mı? Ne münasebet. O araba size ait değil. Hele ki vermiyor diye söylenmek çok yanlış. İsterse arabasını yakar isterse arabasını denize atar. Sizi ilgilendirmez. Ben sizin patronunuz/babanız olsam arabayı istediğinizde bir kere red ederim ama tekrar isterseniz son derece sert bir tepki verirdim.
    Bu hayatın içerisinde babanızdan beklenti içerisine girmeyip kendi ayaklarınız üzerinde durdukça siz kazanacaksınız. Yaşınız henüz çok genç ama bunu zamanla anlayacaksınız.
    Sözlerim size sert ve hatta kırıcı gelebilir ama bir çoğumuz size kendi tecrübelerimiz doğrultusunda iyiliğiniz adına konuşuyoruz.

0|1
    0|0
    • 24 saat gecmeden eig verilemiyomus. Cok hosuma gitti yazdiklariniz. Fakat ozel hayatimizla ilgili ne dusunuyosunuz? Annem ve babam ayri. Babamin yeni esinden bir cocugu var. Durust olalim , eski esinden nefret ederek bosandi. Bende ortadaki gunah kecisiyim galiba. Zaten dedigim gibi k. kartimi oderim faturami oderim kenara parami atarim gelecege dair planlamalarimda var ama ne olursa olsun baba daha dikkatli olmali. Araba mevzusundada , Patron/baba demissiniz ''' baba ''' olarak tabii ki , denizede atar yakarda kendi seyi tabiki ama bu cumle kelime oyunundan baska bisey degil yani. Ben kimsenin beni simartmasini beklemedim , beklemiyorumda , beklemiycemde. Bir genc evladin arabasini kullanmak icin rica etmesinde sert tepki koyulucak ne var anlayamadim. Cok dogrunuzda var , yanlisinizda var , bu konuda katikmiyorum. Birde dunyada her zaman herkes kendisini baskasiyka kiyaslar hangi konuda olursa olsun , yoksa amacin kalmaz ki. Herneyse tesekkurler sagolun. Eig borcluyum size :)

• Mesaj kutum normalde kapalı. Ancak takip ederseniz bana mesaj atabilirsiniz.

Ben size yüz vermiyorum. Bir delikanlıya hayat denen yolculuk içerisinde yolunu bulabilmesi için pusulayı nasıl kullanacağını gösteriyorum. Ben, babanız, diğer herkes sizin hayatınızda gelip geçici birer karakteriz. Bu sizin hikayeniz. Bu yaşamı güzel ve doğru yaşamanız halinde siz de bir çok kişiye olumlu etki yapacaksınız. Tıpkı benim büyüklerimin bana etki ettikleri gibi. O zaman söyledikleri şeylere karşı çıkıyordum. Bugün ise ne demek istediklerini anlıyorum.

• EİC seçimi için teşekkür ederim, Sistem.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sorumlulugu benimsemen icin mi acaba
    Otorite kurarak seni egitmeye calisiyor sonucta baban bir sure sonra calismayip isi sana teslim edecek

0|0
    0|0
    • orta okuldan beri sorumluluk almamı ister zaten çok ister. Evet otorite disiplin anlayışı , dedemde böyle davranmış zamanında babama zaten ama imreniyorum arkadaş , ya insanları düşük imkanı yok görmem fakat bizden daha zayıf arkadaşıma ailesi jest yapıyo araba alıyor falan , ya diyorum bizim durumumuza bak bide benim durumuma bak diyorum

• Haklisin ama sanirim maddiyati iyi olan ailelerin geneli boyle 😁 bir emek sonucu ulasmani isterler cunku onlar da oyle ulasti ya

• Başka iş bul

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaşın 20, adam büyük ihtimalle yancı gibi orda 700 liraya çalışmanı değil bişeyleri sırtlayıp zora girerek altından kalkmanı istiyordur.

İnan böylesi daha kötü değil, babamın italyan bir ortağı vardı über zengin bir aileden, 'Keşke babam her istediğimi almasaydı çocukken' der hep.

O ana-babasından araba alanların da bir sürü şikayeti vardır zaten.

Benim de şahen babamla sorunlarım var. Bizim memleketin insanı böyle.

0|0
    0|0
    • 2 bin alıyorum. 700 tl kenara atıyorum yani. Evet sorumluluk almamı inanılmaz derecede isteyen bir adam. ben 8. sınıfta laptop istemitim para biriktir demişti. 8. sınıfta 400 tl biriktirmiştim adam da arkadaş sence abartı değil mi biraz?

• Kişiden kişiye değişir, ebeveyn kısmısı bir yerde defolu olmadan edemiyor.

Yani şimdi sen ne yaparsan yap, bu adamı değiştiremezsin.

Bana kalırsa ailenden uzaklaşıp kendi hayatını yaşaman lazım.

Yoksa her konuda böyle davranır bu adam.

• Aynen herşeye tercüman oldun vallahi büyük adamsın. Bu aralar daha bir soyutladım kendimden , , işde ne derse yapıyorum ama özel hayatta bende artık mesafeliyim babama eskisi gibi değilim , bu aralar bunu farkedince bana daha iyi davranmaya başladı

• Prensipli adam, işte iş evde evlatsın belli. Manevi olarak gözü gibi bakıyor diyorsun. babanı öyle kabullenmekten başka çaren yok gibi.

0|0
    0|0
  • Bunu babamla konuş belki de öğretmek istediği disiplin kavramı vardır ya da seni geliştirmek istiyor

0|0
    0|0
    • disiplin kavramıda bu kadar abartılmaz ki. Evdede ama aramz kötü artık 10 muhabbetimizden 8 i iş başka birşey yok yani

• Bunu babamla bir konuş belki de baban biraz keyifsizdir

• Ne desem bos

0|0
    0|0
Yükleniyor...