Azerbaycan Türklerine nasıl tepki gösteriliyor?

Merhaba Arkadaşlar, size Azerbaycandan yazıyorum. Arkadaşlar brn eşimle birlikde Bursaya yerleşmek istiyorum Allah izn verirse. Ev almağı düşünüyoruz, bu zaman oturma izni ile ilgili bizim için kolaylık sağlanacak mı? Aranızda belki hükuk danışmanları ola bilir diye sormak istedim. Ben defalarca Göç idaresiyle konuşdum, ama bize net bilgi vermediler, aksine gelmemizi istemiyorlar sanki. Biraz rahatsız oldum ne yalan söyleyim. Kendimi Azerbaycan Türkü değil de hristian bir yabancı gibi hiss etdim. Ama biz Başka bir çok ülkeye gitmek şansımız varken Türkiyeyi millet, din, ırk, kültür bakımından en yakın hiss etdiğimiz için seçdik. Şu anda Türkiye durumlar çok kötü, çok üzülüyoruz. Ama kardeş ülke olarak yine de hep yanındayız. O yüzden açıkcası Türkiyeye yerleşsek nasıl tepki alıcağımızı bilmek istiyorum. Önceden teşekkürler

0|1
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtlerden daha fazla seviliyor Azeriler Bizim soydaşımız en azından :/ Severim.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkürler, ama azeri kelimesi rusların ortaya atdığı bir ideoloji. Bizi farslarla yakınlaşdırmak için, azerbaycanlı derseniz çok sevinirim :)

• Var ki söylüyorum, 90cı yıllara kadar Rusların iç yüzünü görmüş biri olarak söylüyorum. Rusu kimse bizden iyi tanıyamaz. Yine de kendi seçiminiz

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın canım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Azerbaycani seviyoruz siz gelin endise etmeyin hic aybalam 😇

1|0
    0|0
  • Tepki alamazsınız. Türkiye de Azerbaycan Türkleri, Türkiye Türkleri gibidir. Kimse bir şey diyemez. Derlerse Türküm de. Susarlar

1|0
    0|0
  • mıllet ve halk olarak kardeşımızsınız yalnız su ankı yonetım bır TURK düşmanı Turklugu yok etmeye çalışan sıyonıstler kapılar her turlu hainlere acık ama Turk ve turk soyundan gelenlere kapalı akıl almaz yokuşlara suruyorlar

1|0
    0|0
  • Azerbaycan bizim için kardeş ülkedir ve insanlarını seviyoruz kendi ülkenizde yaşıyor gibi rahat yaşayabilirsiniz

1|0
    0|0
  • idirliyem mende

1|0
    0|0
  • Siz bizim kardeşlerimiz siniz her zaman kapımız açık gelin tabiki bu ülke bizim olduğu kadar sizinde..

1|0
    0|0
  • Kardeş ülke olarak görüyoruz Azerilerde kardeşimizdir.

1|0
    0|0
  • Kardeşim sen gel elbet mutlaka bir çözümü bulunur binlerce Suriyeli mülteciye bakıyorsa bu devlet size sizin gibi insanlara kolaylik sağlamalı...
    Allah yardimciniz olsun.. buralara gelirseniz görüşelim hatta

1|0
    0|0
    • Çok teşekkürler. Sizin gibi insanlar olduğu sürece hiç kaygım olmaz hiç bir konuda. Allah razı olsun

• Sizden de kardeşim allah razı olsun.

• biz azerbaycanda yaşarken ağzımıza sıçtılar bence iyi yapıyorlar ben her sınırdan geçerken baküye geldiğimde okul zamanlarımda bana adam hoşgeldiniz diyeceğine pasaport kontrolünde niye geldin ne yapıyorsun burda ne işin var türkiyede okul yokmuydu gibi sorular soruyordu. ama gel gör ki türkiyeye gelen misafir azerilere hoşgeldiniz diye hitap ediliyor. onuda geçtim ev kiraladığınız zaman baküde evin değeri 200 manat ise türksen bu oluyor sana 400 500 manat bunlar daha nice örnekleri polislerini söylemiyim bile adamlar durduk yere yolda seni durduruyorlar ve diyorlarki ben qehbeyem maşınından her birşeyi çıkartırım mene 20 manat pul ver. böyle adaletin hukuğun olmadığı bir yerde hukuktan konuşamazsın

0|0
    0|0
    • ayrıca hukuk demişken biz sizin ülkenize gelirken vize uyguluyorlarda siz bizim ülkemize gelirken öğrencilere neden vizesiz giriş uyguluyorlar acaba çok merak ediyorum... ben okul parasını 1 ay geciktirdim diye bana öğrenci belgesi istediğimde bile öğrenci belgesi vermiyorlardı bırak öğrenci belgesini vermemeyi sınava almıyorlardı sırf kesir dersi yani alttan derse para ödüyüm diye dönem zamanlarında ders vermeyip yayda yani yaz vakti almamızı sağlayıp sınıf açtırmamızı sağlayıp para alıyorlardı dahaaa neler gördüm neler gün sayıyorum azerbaycandan s. tir olup gitmek için. hepinizden nefret ediyorum

• Ben haklı çıkma derdinde değilim ki. Eğer bu sizin için önemliyse, haklı olduğunuzu düşünün, içiniz rahat olsun. Ben kendi düşüncemde kalıyorum ve konuyu uzatmak istemiyorum. İyi geceler.

• @lady_baku hani dedin ya genelleme yapma diye şimdi genelleme yapacak tavizi vermiş bulunmaktasın bana :)

• Azerbaycan Türk ü diye birşey yok Türk var siz bizim kardaşımızsınız

1|0
    0|0
  • Azerileri severiz kardeş ülke olarak bir sıkıntı olmaz

1|0
    0|0
  • Bursa çok sakin. Tam isabet. Git derim

1|0
    0|0
  • Buyrun o kadar suriyeli gelmis azeriler daha cok sevilio turkiyede

1|0
    0|0
  • Sizi severiz ama gelme nedeniniz nedir.

0|0
    0|0
    • Azerbaycanda durumlar çok kötü. Hükumet hiç bir şeye izin vermiyor. İslam ülkesiyiz ama camilerde azan sesi yok. İnsanlara kiymet verilmiyo. Sebeplerimiz sayilmayacak kadar çok maalesef :(

• Azerbaycan Türklerini çok severin ben şahsen... Ama bazılarında sanki bir sovyet dönemi özlemi var gibi, ondan biraz rahatsızım, Rus hayranlığı var...

1|0
    0|0
    • Maalesef çok haklısın. Rus etkisi hala üzerimizde

• Ama kabahat sizde değil, Rusların acımasız politikalarının eseri bunlar...

Kızlar Ne Diyor 2

• buyuk bir sempatiyle yaklasiyoruz, bir cekincen olmasin :)

1|0
    0|0
  • Size yazık olur belki bir gün patlarsınız falan mazallah, oturun ülkenizde işte. Bu hükümeti niye çekesiniz ki?

1|0
    0|0
    • Zaten kaderde patlayarak olmek varsa evde de patlarim ama :) hem Siz Azerbaycan hukumetini gorseniz dua edersiniz

Yükleniyor...