Kapat

Gelin kaynana savaşlarının galibi belliyken neden hayatlarını riske atarlar ki bu taze gelinler?

neymiş kimseyi dinlemezmiş kaynanasını sevmek zorunda değilmiş, onunla görüşmek istemezmiş. sen kimsin afedersin. yanında yatan kocanın altını değiştiren annesiyle savaşmak senin neyine. sen gel kadını9n hayattaki en büyük projesine çök, bu benim de ondan sonra da kaynanam bana şunları dedi kaynanam bana bunları dedi. ben böyle salak insanlar görmedim. teslim olmaktan başka çareniz yok sevgili gelinler. ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu diyardan gideceksiniz. kazandığınızı sandığını o anlar var ya, kocanıza hayatı zindan ettiğiniz anlar ve siz bunun farkında değilsiniz. sizin mutluluğunuz kocanızım mutsuzluğuna yol açıyor. kaybedenler asla kaynanalar olmaz.

Güncellemeler:
keşke bu soruya kaynanalar ve eşler de cevap verebilseydi

1|1
10|1

En İyi Kız Görüşü

• Çok iyi gelinler tanıyorum, kayınvalideleri boşatmaya çalışıyor. Çok kötü huylu gelinler tanıyorum, kayınvalideleri etraflarında pervane. Bence erkek annelerinin çoğu ne istediklerini bilmiyorlar. Bana saygı duymayan birini yanımda istemem. Kocam adaletli ise annesinin ayrı, eşinin ayrı yerini bilir. Haklı haksız annesinin yanında olursa, zaten onunla işim olmaz. Adaletsiz insanları hiç sevmem, ailemden biri olsa dahi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Genelleme yapmamalısınız. Gerçeklere baktğınızda insan olmak önemli. Gelin gelinliğini kayınvalide kayınvalideliğini bilmeli. Eğer ki kayınvalide hakszsa kocan dediğin adam da karısının yanında durmayı bilmeli. Eğer ki duramıyrsa bu anne sevgisi demek değildir, haksızlığın karşısında gerektiği gibi durmalı herkes. Ama geline baktğın zaman da durduk yere kayınvalidesnden nefret ediyrsa ve saygı duymuyrsa o zaman da annesinin yanında olacaktır. Erkeğe burda adaletli olmak düşer. Annesinin tarafınıı tutmak değil önemli olan.

2|0
    0|0
    • Bizim durumumuzda dediğinize göre galibi ben oldum. Madem ki bir galip var. Çünkü ben saygımı sevgimi eksik etmediğim halde kayınvalidem kendi davranşlarıyla yaptı kendine. Hatta hiç haketmediğim halde küfrederek evden kovdu beni. Haketsem ne ala ama haketmediğim durumda eşim nasıl benim yanmda olmasın böyle kötü bir zamanda.. Eşim de yanmda oldu zaten saolsun ama ben yine de o günden snra da saygımı eksik etmedim. Ama şu var o gün içimdeki bütün sevgi söndü. Yanlzca Allah rızası için saygılı davrnaıyrum ve kalbini kırmamaya çalşıyrum. Eşimden beklediğim ise asla annesine kötülük etmesi vs değil o annedir değerlidir ama haksz yerde de anne hakszsın demeli ki o kadın aynı hataları zaten oğlum yanmda deyip daha fazla yapmasın.

• cok sacma. ister kadin ister erkek olsun. kaynana veya kayinpeder soz konusu olunca her ne olursa olsun ilk once kendi anne babasini dusunmeli. oz annene babana nasil davranilmasini istiyorsan esinin anne babasina da aynen oyle davranirsin. saygi goster saygi gor...

2|0
    0|0
  • büyüğümüüzü sevip saymak kültürümüzden geleneklerimizden gelir elbette ama her kayınvalidede saygıyı haketmiyor arkadaşım.. gelinin parmağına o yüzük takıldığı andan itibaren dünyalar savaşı ilan edenler bile var.. gelinin pişirdiğini beğenmez, yemez, sürekli eleştirir hatta elinden gelse oğlunu koynuna alıp yatacak kadar sahiplenme duygusu ağır basan anneler var.. sanki ayakkabı eskiterek arayıp bulduğu o kızcağız değil gibi... herşey saygıdan geçiyor ama karşılıklı saygıdan.. biri sayıp diğeri saydırırsa arada ezilen hep damat beyler olacak..

0|0
    0|0
    • gelinin pişirdiğini beğenmez, yemez, sürekli eleştirir hatta elinden gelse oğlunu koynuna alıp yatacak kadar sahiplenme duygusu ağır basan anneler var

sence neden böyle yapıyorlar?

• oğlunu büyütüp o yaşa getirdikten sonra başka birinin gelip onu elinden aldığı fikrini kabul edemiyor bazıları.. hatta şöyle düşünüyorlar bunlar anne baba olunca benim hükmüm kalmaz, beni kimse saymaz.. halbuki o saygıyı baştan almak var.. sen yeni gelin diye ezersen o gelin gün gelir anne olur yeri pekişir ve o saaten sonra daha önce yaşadttıklarını o kayınvalidenin burnundan fitil fitil getirir.. sonrada bunun adı gelinim bana bakmadı olur.. büyük ne kadar severse küçükte o kadar saygı duyar..

• Kocamın annesi öz annem gibidir net. Sevdiğim adamı doğurmuş daha napsın onu sevmem için? :)

0|1
    0|0
  • Bu rekabet çok saçma. Sonucta benim esimin annesi. Esim benim anneme öyle davransa boşanmaya kadar giderdi heralde

0|0
    0|0
  • Anne tabiki değerli ama eş olucak kişi aradaki dengeyi iyi korumalı. Yoksa boşanma kaçınılmaz son..

0|0
    0|0
  • Kaynanaya ana dedik anne dedik kendi annemden ayırmdm sevdim saydım ama o benim ağzıma sıctı kocamla ayırdı bundan sonra tam tersi olucak o galibi goruruz

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 1

• bu savaşları başlatan genelde kaynanalar olur ama :d

0|0
    0|0
    • sen kızınla evlenecek olan çocuğa en baştan nasıl bakarsın :) bu durum da böyle

Yükleniyor...