Daha fazla acı çekmemesi için bir canlının canına kıyar mısınız?

Canından can olan öz evladına bunu yapar mı hiç? Daha fazla acı çekmesin diye öz evladını öldüren bir baba!
Siz olsanız, daha fazla acı çekmesin diye bir canlının hayatına son verir misiniz?
2 KURŞUN İLE OĞLUNU ÖLDÜRDÜ

0|2
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Allah kimsenin başına vermesin (( Düşünmesi bile kötü. Öyle bir durumda ne yapardım bilmiyorum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar kötü durumda olduğuna bakar. Zaten çok yakında öleceği belliyse ve acılar içinde kıvranıyorsa daha fazla acı çekmemesi için yapabilirim. Allah kimseyi o durumlara düşürmesin. :(

0|1
    0|0
    • Amin ama yapılmaması gerekir bence. Cevabın için teşekkür ediyorum.

• Ne güzel söylemişsin. Ancak bu söz eğer bu manaya geliyorsa hiç kimse hiç kimseyi öldüremez.
      Kafirlerinde canını Allah vermedi mi? Kuran'da şu ayette var mesela:

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَاَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيْثُ اَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ اَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِۚ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِنْدَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتّٰى يُقَاتِلُوكُمْ ف۪يهِۚ فَاِنْ . قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْۜ كَذٰلِكَ جَزَٓاءُ الْكَافِر۪ينَ

Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

• eig için teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...