Aileme karşı kullanabileceğim hukuki haklarım neler?

Çok zor bir süreçten geçiyoruz çok ciddi kavgalar ediyoruz ve gidişata göre bu babam denen adam beni evinde barındırmayacak bile. Özel Üniversiteye gidiyordum yarı yolda bırakacak ödeme yapmayacak. Kredi kartlarını iptal edecek ve hicbir şekilde para vermeyecek. Evine alır mı artık orasını bilmiyorum, kii bu şartlar altında onun yüzünü bile görmek istemem. Artık aklımda yeniden sınava hazırlanıp YGS ye girip devlet kazanmak var. Bir yandan da bir işe girer para kazanirim. Yalnız bir babanın oğluna bu şekilde muamele etmesini hukuk engelliyordur diye düşünüyorum. Ona karşı ne gibi hukuki haklarım var? Neler yapabilirim bir fikri olsn var mı?

Güncellemeler:
Illaki hatalarım var da hatalarıma beklemediğim kadar büyük tepkiler veriyor. Ama mesele bu değil arkadaşlar bana hukuki şeyler lazım. O bana karşı parayi güç olarak kullanıyorsa benimde ona karşı hukuku güç olarak kullanabilmem lazim. Biz çoktan işin ahlaki boyutundan geçtik

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• güzel kardeşim sorunun büyük bir sorun fakat merakımdan bir kaç bir şey demek istiyorum sana. baban bu tutumu bir anda sergilemiş olamaz. hayatında yaptığın şeyler , umursamaz tavrın gibi gibi bu durumlar bir hayli uzar gider. neler yaşadığınızı bilmiyorum fakat bu duruma nasıl geldim diye kendine bir soru sordun mu ilk önce. hayat bu kimseye acımıyor. belki belli başlı şeylerin farkına varmanı , hayatını bir babaya sahip olarak devam ettiremeyeceğini , kredi kartlarını ödeyip harçlığını sürekli veren bir kişiyi maalesef zamanı geldiğinde kaybediceğinin farkına varabilmen için böyle bir tutum sergiliyor olabilir mi? hukuktan anlamıyorum o yüzden soruna farklı bir açıdan anladığım yerden yaklaşmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• neden kavga ediyosunuz mesela sebepler neler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dostum ''ikametgahın'' ailenin evi olduğu ve gönüllü orda oturduğun için şu an için hukuki bir mücadeleye giremezsin. KPSS kasıyorum ordan hatırladım

0|1
    0|0
    • Yani diyosun ki kapının önüne koysa yapabileceğin birşey yok

• Babanın durumu yetmiyor anladığım kadarıyla. Ya devlet okuluna geçmeni ya hem okuyup hem çalışmanı istiyor. Komple bırakıp çalışmanı istemez sanırım. Senin fark edemediğin hataların olabilir.

0|0
    0|0
  • Hiçbir hakkın yok zaten seni bu yasa getirmiş daha ne yapsın kendi ayakların üzerinde durmayı öğren

0|0
    0|0
    • Yariyolda bırakacağını bilseydim en azından ozele girmeyio tekrar hazirlanirdim

• Vardır 1 sebebi durduk yerde yapmaz

Yükleniyor...