Oda Arkadaşımdan Soğudum. Yüzüne Gülmek Zorunda Olmaktan Bıktım. Çok Zor Zamanlardan Geçiyorum. Ne Yapmalıyım Ben?

ailemden çok uzakta üni. okuyorum. yakın zamanda aşkından geberircesine sevdiğim bir kızdan ayrıldım. toplayamıyorum kendimi. bu dönemlerde arkadaş desteğine çok ihtiyaç duyuyor insan. ama gel gör ki kader bana en nefret ettiğim tipten bir oda arkadaşı yazmış. abi bir insan bu kadarmı asosyal olur? bu kadarmı soyutlar kendini insanlardan? gel diyorum şurda bir çay içip laflayalım ''yok ders çalışmalıyım '' gidiyorum halini hatrını soruyorum iki çift laf ettikten sonra gidiyo oturuyo tekrardan dersin başına. odadan hiç çıkmıyo. okuldan yurda yurttan okula. yatıyo kalkıyo yemek yiyo ders çalışıyo. bunlar haricinde hiçbir aktivitesi yok. arkadaş konusunda sıkıntım yok birçok arkadaşım var. ama günün büyük bir kısmını bu çocukla geçirmek zorundayım. mesela geceler.. insanı boğuyor hüzüne. ayrılığın acısını en çok bu saatlerde yaşıyor insan. ama dertleşemiyorum abi. dertleşsem ne olacak? bumu bana teselli verecek? kendine hayrı yok banamı destek olacak? bıktım arkadaşlar ben ya. her gün bu çocuğun yüzüne gülümsemek zorunda olmaktan bıktım. bu asosyalliği haricindede bir çok pis huyları var. yıkanmıyo leş gibi kokuyo odayı çok dağıtıyo.. şu an bunları yazarken bile sinirlendim. bu hassas günlerimde nelerle uğraşıyorum ben? derdim birse ikiye çıkıyo.. bu şekilde benim bu zor günlerimi atlatmamım imkanı yok. ne yapmalıyım arkadaşlar ben? hani çocuk senin isteğin gibi olmak zorunda değil gibi yorumlar yapacak olursunuz belki. birde şöyle düşünün. aynı odada size bu kadar yabancı olan bir insanla kalabilirmisiniz? lütfen tavsiye verin bana arkadaşlar kafayı yemek üzereyim sağlıklı düşünemiyorum içinde bulunduğum durumdan en iyi çıkış yolu ne?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Ben benle alakasi olmayan bir insanla bir donem gecirdim odada o zaman gecmez olur cok iyi anliyorum..

0|0
    0|0
    • Kaderlerimiz ortakmış desene. Allah düşmanımın başına vermesin benim yerimde bir başkası olsa bu kadar alttan alamaz bu çocuğu imkanı yok.

• Umarım.. :) sabır limitimi aştım son çare olarak buraya yazdım bende işte. tekrardan teşekkür ediyorum iyi geceler :)

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni arkadaş bul. Ben olsam demleriz çay koyarım kestane çerez. Bir muhabbet olum takma la sana kızmı yoktan girerim. Ama 3 ünv birden bitti işte. Arıyorum o yılları. Çünkü orda can kardeşinden daha kardeştir ev arkadaşın. Hasta olsan seni hastaneye kaldıracak tek kişi odur.

0|0
    0|0
    • ah işte kardeş senin gibi bir oda arkadaşım olsa daha ne isterdimki ben bu hayatta? bırak beni hastaneye kaldırmayı ölsem bir bardak su vermez o derece. mesela bir örnek vereyim haftasonuydu gece geç yattım sabah kahvaltısına kalkamadım dışardan yemek söyledim bekleki yemek gelsin kıvranıyorum açlıktan. oda oturmuş orada kurabiye yiyor. ulan benim o halimi görüyoda bir uzatmıyo alırmısın diye. almayacak olsam bile insan nezaketen uzatır bee. bumu can yoldaşı olacak bana Allah aşkına?

• yarın bir idareyle konuşayımda onlar bir çözüm üretsinler artık bir şekilde. teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

• Eig için teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• Odanı değiştir

0|0
    0|0
    • şu saatten sonra herkes düzenini kurdu birbirlerine alıştılar. yemekhaneye çıkıyorum millet oda arkadaşıyla kardeş gibi. böyle bir ortamda kim değişecekki odasını benle..

• Git o zaman şikayet et müdüre bu adam böyle onu odadan gönderin yoksa yurdumu değişeceğim hayatım zehir oldu de. Aynısını yaptım ve gönderdim oda arkadaşımı

• başka çarem kalmadı sanırım yarın ilk işim bu olacak. teşekkür ederim tavsiyeniz için

• Baska bryle eve cik

0|0
    0|0
    • yurtta sözleşmem var bu elimi kolumu bağlıyor. yoksa bir dakka bile durmam ben burda.

• Odani degstr baska biri gelsn onunla konusmalisin yoksa halledemezsn Allah bize akli agzi dili niye verdi konusarak halledlmycek bsy yok ki. Dene bunu inan pisman olmazsn

• haklısınız. yarın idareyle konuşup çözüme kavuşturacağım. teşekkürler tavsiyeleriniz için

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...