Babam organik yumurta için tavuk almış, nasıllar?

Nasıl gözüküyorlar sizce? sanki biz buraya nerden geldik dermiş gibi bakmıyorlar mı? :D
Kendisi 52 yaşında emekli, organik yaşama çok meraklıdır, bahçeli bir ev var orada besliycek, organik yeşillik, meyve falan da yetiştiriyor. Babama dedim 1-2 tane de sağlam dövüş horozu al haremini korusunlar. Bitki, canlı solucan, kurtla falan besliycek bunları :D organik yumurta isteyenler olursa şimdiden siparişler alınır asgdfgh

şu an balkondalar memleketten gelecekler bir kaç haftaya. gelirken sanırım 10 tane daha alacak. senede 300 yumurta verebiliyomuş her biri. En bol yumurtlayanındanmış bu cins.

Babam organik yumurta için tavuk almış, nasıllar?

Aslında 1-2 tane alıp balkonunuzda buğday, mısır, arpa vb karışık proteinli yemlerle alıp siz de besyebilirsiniz belki :D , en azından 20-30 krşa satılan fabrikasyon yumurtalardan kat kat daha sağlıklı ve besleyici olur. Nerdeyse her gün bir yumurta veriyo :D

0|0
1310

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 9

• Gayet iyiler. Geçen yazdan bu yana 7 yumurtalık 1 etlik tavuk vardı terasımızda.
    Hem kışlık hem yazlık yer yaptık onlara.
    Şimdi iki tane kaldı geriye her gün yumurta veriyorlar. Komşulara da arada ikram ediyoruz.
    Bu yaz için de yine 4 tane alıp büyüteceğiz...

0|1
    0|0
    • terasta bile yetişiyormuş ne güzel. neyle besliyordunuz ki? arpa, buğday, mısır falan mı?

• Anladım reis, babam daha önce gençliğinde besliyordu zaten ben çocuktum. o işi biliyodur muhtemelen de bunları da iletirim kendisine :D teşekkür ederim.

• Eyvallah, buğday ve palet yumurtalık yemi eksik etme mutlaka! Kolay gelsin...

Yükleniyor...