Babam organik yumurta için tavuk almış, nasıllar?

Nasıl gözüküyorlar sizce? sanki biz buraya nerden geldik dermiş gibi bakmıyorlar mı? :D
Kendisi 52 yaşında emekli, organik yaşama çok meraklıdır, bahçeli bir ev var orada besliycek, organik yeşillik, meyve falan da yetiştiriyor. Babama dedim 1-2 tane de sağlam dövüş horozu al haremini korusunlar. Bitki, canlı solucan, kurtla falan besliycek bunları :D organik yumurta isteyenler olursa şimdiden siparişler alınır asgdfgh

şu an balkondalar memleketten gelecekler bir kaç haftaya. gelirken sanırım 10 tane daha alacak. senede 300 yumurta verebiliyomuş her biri. En bol yumurtlayanındanmış bu cins.

Babam organik yumurta için tavuk almış, nasıllar?

Aslında 1-2 tane alıp balkonunuzda buğday, mısır, arpa vb karışık proteinli yemlerle alıp siz de besyebilirsiniz belki :D , en azından 20-30 krşa satılan fabrikasyon yumurtalardan kat kat daha sağlıklı ve besleyici olur. Nerdeyse her gün bir yumurta veriyo :D

0|0
13|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlar yumurtlamaz bence😃Toprak nerede çimen nerede. Nasıl organik yumurta olacak.

0|1
    0|0
    • bahçede bekliyor onları :D

• anladım :D iyiymiş gelsin biz de tadalım bakalım :D
      Bu arada bizimkiler dışarıda kendileri toprağı kazarak feci solucan buluyomuş. bence solucanı düzenli şekilde yese bile süper. sonuçta full protein. börtü böcek çok önemli her minerali alır yeşilliğe bile gerek kalmaz çok börtü böcek solucan vb böcek türlerini tüketirse devamlı. bilmem katılıyor musun :D

• Benimkiler kapalı börtü böceği pek görmüyor. ama yeşilliğini yemini suyunu eksik etmiyorum. Belki dediğin gibi de olabilir o konuda fikrim yok

Kızlar Ne Diyor 12

• Çok Güzel Renkleri

0|2
    0|0
  • Hadi hayırlısı, bizde de günden güne çoğalıyorlar. Dövüş horozu filan.. şu an 17 taneler. 12 side yolda..😄

0|1
    0|0
  • Allah bereketli etsin )

0|1
    0|0
  • Tiplere bak :D

0|1
    0|0
  • horoz dedin de ben civciv katiliyim küçükken civcivlerim ölmüştü bir an bunlar bakın gözüm önüne geldi :(

0|1
    0|0
  • Köşede olay var :D

0|1
    0|0
  • Ne güzel :D :D

0|1
    0|0
    • aynen. gerçek organik yumurta en besleyici besinlerden biridir.
      insanın ihtiyaç duyduğu çoğu amino asit ve protein, mineral ve vitaminler mevcut içinde.
      öyle olmasa belgesellerde falan yabani hayvanlar yemek için yumurtalara saldırmazdı :D

• Taze taze miss

0|1
    0|0
    • aynen. kamera çekimleri ve 7/24 saat yerinde ziyaret olayı koyarak gerçek organik yumurtada marka yapmayı düşünüyorum eğer peder sayıyı artırırsa :D
      piyasada organik deyip de bim yumurtalarını satan çok üçkağıtçı var maalesef.

• Ulen taşta tavukmu beslenir :D bahçe yok mu böyle yeşil yeşil?

0|0
    0|0
    • Yazıyı iyi oku :D

• Urfa gibi bir yerde yapmak kolay da, İstanbul gibi full betonarme bina olan yerde yapmak zor be işte.

• Yani normaldir, haklısın :)

• Bir ara kardeşim tutturdu alicam da alicam diye 😂 sonra aldı tabi kokusu ayrı dert biz bahçeye çıkınca saldırmaları ayrı dert😂
    Bahçeye çıkıyordum çamaşır sermeye horoz koşturuyor bana doğru ayaklarımı ısırmaya tabi ben kaçıyorum o arada diğer yandan kardeşime sesleniyorum gel beni kurtar diye 😂

0|1
    0|0
    • horozlar fena oluyor ya :) bir tane vardı çocukluğumda zıplayıp saldırdı ve annemin boğazını kanatmıştı saldırı sonucu. tabi hemen kesildi :) yaptığı o hata pahalıya malolmuştu horozcuğun :D

• Süper aşkım

0|0
    0|0
  • ne güzel

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Gayet iyiler. Geçen yazdan bu yana 7 yumurtalık 1 etlik tavuk vardı terasımızda.
    Hem kışlık hem yazlık yer yaptık onlara.
    Şimdi iki tane kaldı geriye her gün yumurta veriyorlar. Komşulara da arada ikram ediyoruz.
    Bu yaz için de yine 4 tane alıp büyüteceğiz...

0|1
    0|0
    • terasta bile yetişiyormuş ne güzel. neyle besliyordunuz ki? arpa, buğday, mısır falan mı?

• Anladım reis, babam daha önce gençliğinde besliyordu zaten ben çocuktum. o işi biliyodur muhtemelen de bunları da iletirim kendisine :D teşekkür ederim.

• Eyvallah, buğday ve palet yumurtalık yemi eksik etme mutlaka! Kolay gelsin...

• Nacizane tavsiyem tavuk kafesi dikdörtgen olmalıdır. Uzun ince.(Sebebini hatırlayamıyorum ama bahçeye kafes yaparken aklınızda bulunsun.)

0|1
    0|0
  • çok asil duruyorlar lan..
    verin şunun yumurtasını gitsin der gibi =))

0|1
    0|0
  • yumurtalıkd eğil gibi

0|1
    0|0
    • en çok yumurta veren cins buymuş. senede 300 yumurta ortalama.

• solucan verecek reis. hatta dışarıda kendileri toprağı kazarak feci solucan buluyomuş. bence solucanı düzenli şekilde yese bile süper. sonuçta full protein. börtü böcek çok önemli her minerali alır yeşilliğe bile gerek kalmaz çok börtü böcek solucan gibi böcek türlerini tüketirse devamlı.

• tabi öyle olur ama toprağı görürlerse daha iyi söylemesi benden

• Benim de tavuklarım var ne güzel yapmış, bu cins gerçekten iyi yumurta veriyor.

0|1
    0|0
    • sen bu cinsi iyi tanıyosun galiba :) babam da öyle dedi. adam hiçbi bilgisi olmasa bile türkiyedeki en iyi malzemeyi en iyi fiyata ve en kısa sürede bulma yeteneğine sahip, şaşırmadım doğrusu :D

• Horoz eti siyah, sert oluyor biraz tavşan etine benziyor görünüşü, ama güzel oluyor severim ben pilavla iyi gidiyor :D

• aynen ben de sert olur diye biliyordum. eğer kuluçkaya yatan olursa civcivlerden horoz çıkanları keseriz pilav üstü için :D

• La kesip fırına sürün ne ugrasacaksiniz yumurtayla

0|1
    0|0
  • Normal şey kardeşim emekli adamlar sıkılıyorlar

0|1
    0|0
  • maceracı görmesin

0|1
    0|0
  • CHON içerirler.(S, P) de olabilir.

0|0
    0|0