Küfür kullanan insanlar cahil oldukları için mi küfür kullanıyorlar?

Bana öyle geliyor. Neden bir insan küfüre başvursun ki? Kelime haznesi o kadar mı dar yani?
Küfürden başka bir şey gelmiyor demek ki aklına. Belki de küfürden başka bir şey bilmiyor...
Küfür kullanan insanlar cahil oldukları için mi küfür kullanıyorlar?

1|0
19|43

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda seninle hemfikirz canim :))

Bir soru da ben sormustum gecmiste bununla ilgili, cok iticiler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Belli bir cevaba karşılık veremediği zaman küfüre başvuranlara cahil diyorum. Ama sinirlensek bile küfür etmemek gerekiyor.

1|0
    0|0
  • kelime haznem geniş ama gerek görmüyorum her durumda uzun detaylara, sövüp geçiyorum.

1|2
    0|0
  • Küfür genelde cahil işidir doğru bir de şöyle bir şey var. benim dikkat ettiğim kadarıyla sinirli insanlar daha çok küfür ediyor sakin insanlar ise pek küfür etmiyor. sinir ile de alakalı sanırım.

1|0
    0|0
  • Kelimeler yetersiz kalır karaktersizleri anlatmaya..

1|0
    0|0
  • Tam olarak cehalet diyemeyiz ancak kendini ifade etme kısmında zorlanan ve cümellerini küfürle sonladirdiginda kendini ifade edebildigini sanan insancıklar diyelim: )

1|0
    0|0
  • Abartılı küfür kullanımı genellikle içindeki öfkeyi bir şekilde dışarı yansıtmaya çalışma yöntemidir. Öfkesini sağlıklı bir şekilde ifade edemeyen insanlarda sık görülen bir davranış şekli.

0|0
    0|0
  • Cahillikle ilgisi varsa bile çok az bence, daha çok edep adap ve yetişme ortamıyla alakalı..

Nice insanlar var kör cahil ama edep akıyor, otururken bile diken üzerinde gibi. Hangi ilim ona o adabı aşıladı?
    Birde öyle insanlar var üniversite bitirmiş (!) eşşek yine eşşek.. =\

0|0
    0|0
  • Bunda birazda oturup kalktiği kişilerinde etkisi var o çevrede sürekli o tarz kötü kelimeler kullanilinca ister istemez insanin bilinç altina giriyor o kötü sözler ama yinede insan kendi iradesine sahip çikarsa o kötu sözleri ağzina getirtirmeye bilir bu kendi elinde olan bir durum kendine o sözleri yakiştira bilmesi ile alakali birazcikta.

0|0
    0|0
    • Çevremde o kadar küfürlü konuşan insan var ki.. :))

• Doğrudur :) cahillikle alakali degil insan istemese demez aslinda ama neden o kelimeleri kullanir bilmiyom onlar utanmiyor ama ben utaniyom o kelimeleri duyunca topum icindeyken özellikle :/

• Aynen ben de 😶

• Genelde öyledir ama benim gibi küfürü dört nala adresine koşturan üstün meziyetli insanlarda vardır elbette.

0|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|0
    0|0
  • Acizlikten

1|0
    0|0
  • Patavatsız oldukları için

1|0
    0|0
  • Ağzında söylwyecek sözü olmayan bağarmayı ve küfrü tercih eder
    Ve alışknalık haline gwtirwn eder

1|0
    0|0
  • Hem o hemde karaktersizlik..

1|0
    0|0
  • kendilerini, ifade edemiyorlar , diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • rahatlamak icin herkesin kafa yapisi farklidir

0|0
    0|0
  • Ben sevdiğim için kullanıyorum :)) naber la yapraaaaaaaam, bir sus ya, ya salaaaaaaa gibi

0|0
    0|0
  • ACİZLİKTEN O

1|0
    0|0
  • yok cahillikten değil küfürü seviyorum ha öyle sürekli küfür eden birisi değilim ama küfür bir sanattır yani kullanmasını bilene

0|0
    0|0
    • Küfür bir terbiyesizliktir. Sanatla terbiyesizliği karıştırmayın lütfen.

• Kendi insanlığından eminsen ne mutlu sana :))

• senden daha çok merak etme

• Yoo bazen küfür ettiğin kişiye o kadar güzel yakışıyor ki çok iyi oluyor hayatın bir gerçeği küfür

1|0
    0|0
  • Hayır ben kesinlikle cahil değilim ve kelime dağarcığıma da çok güveniyorum lakin ben aşırı sinirli bir insanım yani sinirli anımda kontrol yeteneğim çok az ve küfür etmek beni rahatlariyor şöyle söyleyim sinirliyken tartissal ya sana ya da kendime zarar vermeliyim sinirimin geçmesi için ya da küfür etmeliyim bu şekilde rahatlamaliyim yani...

0|0
    0|0
  • hayır herkesin bir rahatlama tarzı vardır ben çok sinirlenince küfür ediyorum kötü bişey ama yapacak bişey yok gerçekten rahatlatıcı

0|0
    0|0
  • Küfür cahillikle ilgili bir şey değil. Yani sadece cahillikle ilgili bir şey değil. O kadar prof. var küfür kıyamet gırla gidiyor :D

0|0
    0|0
    • Üniversite okumak cehaletten kurtarmıyor ne yazı ki.

• Mimardır kendisi beceriksiz olsaydı kazanamazdı bile.

• bu her konuda becerikli olduğunu göstermez ki :)

• Küfür çirkin bişey fakat herkes bir şekilde ediyor işte, gerek sözlü, gerek vücut diliyle. Bence daha çok yetiştin çevreye bağlı bir şey.

0|0
    0|0
  • doğru dediğin ama şöyle birşey olsa mesela yoldan yürüyorsun bir kadın sana ilişki teklif ediyor para karşılığında ona 0r*spu desen yanlışmı edersin :C

0|0
    0|0
  • Bazen garip bir rahatlamadır küfür etmek. :)

0|0
    0|0
  • stres, sıkıntı ve bunalım yapıyor. mesela bende, benim çevremde çok küfür ederler. kaldı ki çevrem hep mühendis.

0|0
    0|0
  • küfürün insanları rahatlattıgı doğrulanmıştır ve aslında küfür etmek doğallıktır küfür eden insan bişey saklamaz yaşamıştır yaşıyacagını...

0|0
    0|0
  • Sinir olduğum için

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 18

• küfür kullanan insanları kendini ifade edemeyecek kadar aciz olarak görüyorum

1|0
    0|0
  • türkiye geneli gündelik hayatta 150 kelime kullanıyor zaten :D
    kitap okumuyor doğal

1|0
    0|0
  • İlginç bir yaklaşım. Popüler küfürleri aynı tatmin edicilik düzeyinde farklı Türkçe kelimelerle açıklayabilirsen tezini güçlendirebilirsin.

0|0
    0|0
    • Neden küfür etme ihtiyacı duyayım? Hiç öyle bir gayem olmadı.
      Yermek istediğim kişiyi pekala nezaketimle bile yerin dibine sokabilirim.

• Küfür etmeyi bir şey zannettikleri için..

1|0
    0|0
  • Cahillikten değildir..
    Kimine göre samimiyetten kimine göre ağzının bozuk olduğundandır..
    Yani kişiye göre değişir. :)

0|0
    0|0
  • Sacmalik sinirlenince tabiki kufur edicem

0|0
    0|0
  • küfüt etmeyi marifet sanıyorlar.

1|0
    0|0
  • Hic kufur kullanmazdim ama okul ortaminda o kadar cok ediyorlar ki artik kulagim aşina oldu ve ben de etmeye basladim. Bence cevrenden kaynaklaniyor. Mesela su an sinirleniyorum direk kufur ediyorum. Kotu bir durum tabi ki

0|0
    0|0
  • Küfür rahatlatıyor arada kullanılır.

0|0
    0|0
  • valla açıkçası ben sinir katsayımı düşürmek için küfrediyorum isviçreli bilim adamları araştırmış küfür etmek stresi azaltıyormuş :D

0|0
    0|0
  • Bir bayan olarak bende küfür etmeye Karsiyim ama bana çok ağır küfür eden ahlaksizlara da sovmeden edemiyorum

0|0
    0|0
  • Ama küfür sakinlestiriyor sinirlenince aniden ağızdan çıkıyor küfür samimiyettir ve nefreti söyleme biçimidir bana göre.

0|0
    0|0
  • Öyle dusunme herkesin sinirini boşaltma sekli farklı benim ailemde abartısız 1 tane küfür eden bulamazsın ama ben sinirlenince soverim direk söven insan samimidir

0|0
    0|0
  • Cahil hepside

0|0
    0|0
  • Sana çok aydın küfürler edebilirim erorr verirsin

0|0
    0|0
  • aynennn :d:dd: D

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Çoğunlukla evet ama bazen cahillerden dolayı bizde kullanmak zorunda kalıyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...