Doguştan Türkçemi yoksa Arapcamı bilmek isterdiniz , ben Arapcayı tercih ederdim?

لا اله الا انت ، سبحانك اني كنت من الظالمين benim görüşüm ülkeleri en iyi bölme şekli dilerini degiştirmektir. bu sayede hem dinlerinden soguttular insanları..

0|0
12|22

En İyi Kız Görüşü

• Arapça

0|1
    0|0
    • Arap ülkelerini ya da şeriat ülkelerini tercih edebilirsin o Zaman. Zira seçme şansın var. Git bakalım dilini seçtiğin insanların arasına insan muamelesi görebiliyor musun?

• Uzatsaydım buraya bir ton şey yazardım 😂

• @ezqiiii tamam en büyük sensin uzatma yazma.

En İyi Erkek Görüşü

• arapçayı tercih ediyorsan araplığı tercih ediyorsun demektir
    ayrıca dinin sadece arapçaya bağlıysa o senin ayıbın çünkü islamı sadece araplara aitmiş gibi küçük görmüş oluyorsun o zaman ama islam evrenseldir araplara ya da arapçaya bağlı düşünerek dini kısıtlamak ve hakir görmek çok yanlıştır
    bu fikrin yahudilikten farkı yok zaten

1|0
    0|0
    • Arapcayı tercih etmem bu dini daha kolay yaşayabilmem için ülkemizde cogu insan namazlrında duaları arapca okur cıkıpta bir tespit yapılsa bir ayet verirse herkezin bildigi ama insanların cogu bunun anlamını bilmiyor ayrıca kuranı kerim dinliyorum hep içim huzurludur ama anlamını bilmiyorum ...

• Arapcayi seviyorum arapligi degil 😏

• @Çakiiii olabilir tabi istediğini sevebilirsin ;)
      türk demek türkçe demek ne mutlu türküm diyene ben dilimden memnunum

Kızlar Ne Diyor 11

• Soğuyan kişilerin Zaten atası belli
    Beni kimse dinimden soğutamaz
    Bir değil bin tane tağut gelse de

0|1
    0|0
  • Arapça bilmem gerekseydi Arap olarak doğardım. Demek ki Türkçe bilmem gerekiyor ki Türk olarak doğdum.

0|1
    0|0
    • peki müslüman olarak dogdun degilmi kuranda arapca vahi olundu ve arapca dualar ediorsun. peki edebiliyormusun hayır..

• Konuşabilmeyi öylemi anladın 😂 Neyse ben daha fazla bir şey demiyorum. Gerçi senden fazla bir şey beklememeliydim kara cahil 😂 Hiç güleceğim yoktu 😂 Düşünebiliyorlarmı bari? Ya da karşılıklı siyasetten konuşabiliyormusunuz? 😂 Te allahım yaa 😂

• @ezqiiii bu sözü sendedin akıl konuşabilmektir diye ama sen beni anlamadın..

• Gozum kapali Turkçeyi tercih ederdim.
    Arap degilim ben bir TURKUM ve gurur duyuyorum bununla...

0|1
    0|0
    • Ataların neydi senin Arap mı? Onlarda Arap harfleri kullanmıyor muydu?

• ARKADASLAR isterseniz ozelden devam edebilirsiniz?

• Türk olduğuma göre Türkçe tabi ki, arabın dilinden bana ne

0|1
    0|0
  • annem babam doğuştan arapça biliyorlar araplar cunki. ben abd doğumlu oldugum için ing biliyorum :D arapcam turkcem var ama :D

0|1
    0|0
  • Ben dilimden gayet memnunum. Memnun olmayan gitsin şeriat ülkelerinde yaşasın. Tabi orada hayatta kalabilirlerse. Bazı şeyler istemediğin şekilde gelişir. Mesela nerede Nasıl hangi dille doğacağını bilemezsin. Ama seçmek senin elinde. Cesaretin varsa şeriat ülkesinde yaşa. O zaman anlarsın kim kimi bölüyor.

0|0
    0|0
    • şeriyattan korkum yok cok şükür ne zina yaptım ne hırsızlık nede kimsenin kızına karısına musallat oldum şeriyattan korkanlar bunları yapan insanlardır imansızlardır acık ve net...

• Benim öyle bir korkudan bahsettiği mi nereden çıkardın? Bahsettiğim İman korkusu değil, zira imanlı birisi bunlardan Korkmaz zaten. Bahsettiğim şey insanları önce dinle sömürmüş, sonra dinle uyutmuş, sonra dinle aptallaştırılmış bir toplumun gelmiş olduğu son noktada patlayan bombaların arasında "Allah-u Ekbar" diye gezinebilmektir.

• Dili değişmemiş ülkelere defolun gidin o zaman. İnsan olarak yaşayabilecek misiniz? Gördüğün bugün sapık sapkin şeyleri aşırı dinci arap kafasındaki değişikler yapıyor. Beğenmeyen defolsun gitsin

1|0
    0|0
    • seni mezar kabul edermiki Peygamberimizde Arap öyle söylüyorsunya bu vatan imanlı müslümanlar sayesenide kazanıldı. kimi nerden kovuyorsun..

• Seni savunuyorum kadın, yanlış anlama. benden önce cevaplamış soran bay.

• @ezqiiii teşekkür ederim yorum için.

Soran beni nerenin kabul edeceği seni hiç ilgilendirmiyor. Sizin bu tutumunuz insanları sogutuyor. Farkında olmadan günah isliyorsunuz :)

• Arapları gram sevmem.
    Türk olduğum içinde şanslıyım. Yine Türkçeyi seçerdim.

0|0
    0|0
  • Türk olarak türkçe kendi dilim benliğim tabiki

0|0
    0|0
  • İngilizce bilmek isterdim doğuştan ek olarak fransızca veya ıtalyanca da ögrenmek

0|0
    0|0
  • Ben olsam ingilizce verilmek isterdim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Tabii ki Türkçe.

1|0
    0|0
  • Doğuştan Türkçe öğrenmeyi seçenin yanında arapçayı da veriyoruz deseler Türkçeyi de istemiyorum derim. Araplardan ve arapçadan o derece nefret ederim...

0|0
    0|0
  • Hocam boşuna uğraşma.
    Katiline âşık insan tipi, burada da bolca var.
    Boşver, kendi batakliklarinda yaşasinlar...

0|0
    0|0
  • Arapça bilmeyi din için istiyor isen zaten doğuştan arapça da bilsen ilk yazılan kuranı okuyamazdın. eski arapça bilerek doğman gerekiyor onun için de.

0|0
    0|0
  • Türkçenin içinde çok Arapça kelime var
    Hatta şunu açık , net söylerim
    Turk dil kurumunun bulduğu kelimelerle konuşmak baya gulerdik
    Berbat ötesi Turk dil kurumunun bulduğu en güzel kelime bilgisayardır gerisi uydurma kelimeler

0|0
    0|0
  • Arapça öğrenilmesi kolay bir dil... Türkçe zor

Türkçe diyorum.3 ayda arapçayı çözer isteyen bir insan 😉

0|0
    0|0
  • Turk oldugum icin, arabin dilinede dininede ihtiyacim yok. Türkce oldugu icin kendimi sansli sayiyorum

0|0
    0|0
    • nasıl bir türksünki sen arabın dini diyorsun demekki sen türk degilsin..

• @zzz1994 ben cinlide olabilirmisim mogolda

• Tamam ben de japon da olabilirmişim koreli de isveçli de ingiliz de brezilyalı da arap da. ama arapça ne alaka?

• Turkceyi bilmek isterim.
    Turkceyi severim. Yazması ve okuması kolay boylece okuma. yazma oranimiz daha yuksek oluyor.

0|0
    0|0
    • Dünyanın hangi ülkesine sorarsan sor türkçe zor bir dil diyeceklerine adım gibi eminim. Şahsen ben 5 farklı millete sordum hepsi zor bir dil dediler. Eee acele acele kurulmuş bir dilden çokta fazla bişey beklememek lazım.

• @Paçenko latin alfabesinin gelmesiyle okuma. orani %2 den %30 lara kadar cikmistir.
      Ve arapcadan daha kolay ve kullanisli bir dil.
      Matematik sorusu cozerken arapca kullandigini dusunsene.
      Herneyse inanmiyorsan. isattikler ebak

• Ben arap alfabesini savunmuyorum türkçe zor bir dil bu söylüyorum sadece.

• Gidip Arabistan'da yaşayabilirsin. Senden Türk olmaz zaten.

0|0
    0|0
  • Başka dili bilmek güzeldir tabi

0|0
    0|0
  • Saçma bir soru olmuş. Doğarken hangi millete mensup olacağını hangi dili konuşman gerektiği en iyi şekilde belirlenmiş sonuçta allah kullarını kendilerinden daha iyi bilir.

0|0
    0|0
  • doğuştan hiçbir dili bilemezsin soruyada gelince ben türküm ve türkçeyi bilmek isterdim tabi bunun yanında en çok öğrenmek istediğim dil arapça kesinlikle

0|0
    0|0
  • Arapçaya hiç heves etmedim. Kur'an ı okuyorum kaç defa hatmimde oldu ama arapçaya hiç hevesim olmadı. Başkada toplam 5 dil biliyorum

0|0
    0|0
  • Türkün türkden başka dostu yok aslanım arapça okuyup türkçe konuşacağına türkça okuyup türkçe konuş. hem araplar satmadımı bizi ingilizlere karşı kanında var bu hainlik onların.

0|0
    0|0
  • Türkçe

0|0
    0|0
  • Çok komiksiniz

0|0
    0|0
  • Türkçe bize verilen bir özgürlüktür.

Türkçe'yi tercih ederim

0|0
    0|0
  • Biz Türkler Arap değiliz. O nedenle Türkçe diyorum.

0|0
    0|0
  • arapların ya

0|0
    0|0
  • Tabi ki Arapça. Keşke ana dilimiz Arapça olsaydı. Dünyanın en zengin dilidir Arapça. Cennet lisanıdır Arapça.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...