Kadın olmak mı zor erkek olmak mı?

Sizce erkek olmak mı zor kadın olmakmı? Şans olsaydı erkek doğardık diyen kızlarda var şansımız olsa anamızdan kız doğardık diyen erkekte. Sizce sebebi ne?

0|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kadın olmak zor. Dayak yiyenler, tacize maruz kalanlar, tecavuze uğrayanlar, kız doğurdu diye kocası tarafından boşanılanlar, Eziyet görenler, Okutulmayanlar, Dışarıda akşam gönül rahatlığıyla gezemeyenler, Minibüse tek başına binmeye korkanlar, Evi tek başına idare etmek zorunda kalanlar, yolda yürürken çirkin laflara maruz kalanlar, metrobüste ayakta kaldığında içini korku kaplayanlar... Kadınlar.
    Şanslı olsaydın kız doğardın tabi erkek evladı.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 75

• Kadın olmak her zaman daha kolaydır. Ne GSS prim borcu derdin var, nede evini geçindirme derdin. Düşünsene her şey erkeklere yıkılmış durumda, erkekler ağlayamaz, erkekler saçmalayamaz, erkekler her alanda dağ gibi durmalıdır, erkekler askerlik yaparlar, erkekler 18'den sonra sigortadan muaf olurlar, erkekler evlerine bakmak durumundadırlar. Kadınlarda bunlar yoktur, diledikleri gibi yaşayabilirler. Her şey onlara mübahtır, her yerde ön plana çıkarlar, el üstünde tutulurlar. Bir erkeğin parası yoksa, hiç bir şeydir. Fakat bir kadının parası yoksa bile, sırf cinsel organı var diye bir erkeğin gölgesinde yaşayabilir. Tabii ki kadın olmak daha kolaydır, erkek olmak zordur.

1|1
    0|0
  • Kadın Olmak...
    Ve Anladım ki; Bu ülkede kadın olmak zor zanaat…
    Başı okşanan kız çocukları vardı bir zamanlar yüzüne baktığımızda o hoş tebessümü gördüğümüz… Şimdi ne oldu da başını okşayan eller, tenini okşayıp kirletmeye başladı?
    Kadın olmak; Hep birilerini tatmin etmek, ruhunu görmezden gelip etinden faydalanmak mıdır?
    Kadını bir makine gibi sadece cinsel obje olarak gören, Cennetin bile Kadınların ayakları altında olduğunu göremeyen zihniyet, utansın diyorum!!!

1|0
    0|0
  • bence erkek olmak daha zor. kadın olarak akşama kadar evde otur, çocuğa bak, yemek yap, ortalığı topla zorluğu bu kadar ama erkek dediğin hem aile bakmak zorunda, hem çalışmak zorunda. ^.^

2|0
    0|0
  • Erkek olmak zor.
    Kadın olmak zor olsaydı erkeklikten istifa edip kadınlığa geçen olmazdı. Siz hiç kadınken erkekliğe geçeni duyuyor musunuz?

1|0
    0|0
  • Erkek veya bayan olarak dogmak bizim elimizde degil ama bana gore ikiside zor. Insan olmak , yani iyi bir birey ( iyi bir anne veya baba ) olarak hayatlarimizi devam ettirmek icin cok zor zamanlardayiz.. Demem o ki ikiside zor. Her mavi kimligi olan adam olmuyor her bayanda gercek anlamda kadin olamiyor.

1|0
    0|0
  • Kadin

1|0
    0|0
  • Ben kiz olmayi istemem şahsen zor cok zor o sansimiz olsaydi kiz dogardik diyenleri anlayamam kusura bakmasinlar erkek olmak kolay adam olmak zor denilir ya aynen oyle kadinlar adet olsun okul olsun giyim tarzi olsun sosyal olma olsun herseyde kisitlanirken erkeklerde bu yok çünkü erkek ben çıkıyorum der bazen demez kimi aile nereye gittiğini sormaz genc soylemez it gibi dolasir ama kizlar oylemi arkadasinin evinde kalacagi zaman bile bir dunya izin istiyor cogu aile vermezksn kimisi veriyor bizim arkadas erkek onun ailesi benim arkadasa cok kiziyor alkol sigara o bu su bizim evde dahi kalmasina izin dahi vermiyor bazi aileler de oyle ama kizlar gencken cocukken ilk okuldayken buyuk erkeklerin gozune batiyor cogunun niyeti bozuk. Ulkemizde oldukca niyeti bozuk insan var. Bense turbanli birini görünce baska yere bakmaya calisiyorum kafami donduruyorum tramvay da olsun bilmem nerde olsun... Erkekler taciz edilmez ama kizlar edilir kolay saniliyor herhalde dusunseler annelerini ablalarini kardeslerine cocugunada aynisi yapilabilir hatta daha kotusude yapilabilir ama yok hic dusuncesizce davraniliyor.. Kiz olmak sirada beklemek olsun tramvay dir otobustur o tur seylerde olsun erkekler kadar rahat olamiyorlar bizlerse ohhh salmis kendini raad erkek ya anasini satm ben daha dun tramvayda eline yanlislikla dokundugum kizdan ozur diledim birininde tramvayda sert fren bastigi icin ayagina bastim odum koptu hemen ozur diledim ben yanlislikla da olsa dokundugum icin ozur dilerken milletin niyeti bukadar bozuk olusunu anlamiyorum.

0|0
    0|0
  • tabii ki de kadın olmak daha zor.. kız doğardık diyenler tamamen yokluktan :)

1|0
    0|0
  • Kızlar için hayat daha kolay.. Baba evi koca evi çoluk çocuk.. Çalışmamayı seçebiliyorlar.. Erkekler ise iş hayatında çok çetin şartlarda çalışıyor.. Kas gücü, beden gücü, bir yana ruh sağlığı açısından sürekli yıpranıyorlar.. Evde oturan bir bayan ise daha şanslı o stresi yaşamıyor. Ama böyle diye kadınları küçümseyemem hesap yapsan kadınların yaptığı işler o kadar çok ki haklarını ödeyemez hiç bir koca.. Hayat müşterektir o yüzden bence hayatı paylaşarak mutlu olabilirsiniz..

1|0
    0|0
  • günümüzde bunca tecavüzcünün tacizcinin, değer bilmeyen erkeklerin yanında, kadınlara öncelikle görev olarak koruma yüklenip onları kullanan erkekler karşısında sence hangisi daha zor?
    lakin geçmişte olsa erkek olmak zordu. erkek kadınına bakmak zorundaydı, eve ekmek parası getirmek zorundaydı, kadınını ya da evdekileri her şekilde mutlu etmek zorundaydı..
    şimdide erkeğin zorluğu kadının eşitlikçi davranış, dırdır ve doyumsuzluğu erkeğin tek zorluğudur.

1|0
    0|0
  • Kadın olmak çok ama çok zor bunu anlamak içinde kadın olmak gerek diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Türkiyede kadın olmak zor.

1|0
    0|0
  • Kadın olmak zor

1|0
    0|0
  • Türkiye şartlarında kadın olmak..

2|0
    0|0
  • kadın olmak daha avantajlı zengin koca bulma faktörü var hep

2|0
    0|0
  • Şimdi benim bu saatten sonra kadın olmam zor acılı bir süreç :D

3|0
    0|0
  • İki cinsinde zorlukları var.. Ayrım yapmak olmaz.
    Ama kadın daha ağır basıyor bir nebze. 9 ay çocuğu karnında taşı vsvs.

1|0
    0|0
  • erkek olmak daha zor..

1|0
    0|0
  • Erkek tabiki

1|0
    0|0
  • Dünyanın yüzü üzerimizde.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    55

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 28

• Kadın olmak daha zor tabiki Okan Bayülgen in dediği gibi ;
    "Düşen sütyen askın yok. Canını acıtan ağda, cımbız yok. Duştan sonra saatlerce uğraşacağın saçın yok. Karnında taşıyacağın bebek yok. Sancısını çekeceğin reglin yok. Cinsel ilişkiye girsen kaybedeceğin hiçbir şey yok. Tek başına gece dışarı çıksan laf atacak kimse yok. Şort giysen bakacak insan yok..''
    Altı üstü adam olucaksın onu da ol bari..

3|2
    0|0
  • İkisi de zor.

1|1
    0|0
  • İyi bir insan olmak hepsinden zor. En çok onlar yıpranıyor çünkü. :)

1|1
    0|0
  • Mutlu edilmesi hem en kolay hem de en zor varlik ınsan.. her ikiside zor.. ama iyi ki kadınım..

1|1
    0|0
  • Ülkede trans olmak daha zor

1|0
    0|0
  • Sen hiç kadın oldun mu? Yabancı bir pisliğin elini hissettin mi bedeninde ve bu yüzden utandın mı hiç, korktun mu? Hava karardı diye kendi sokağında yürümekten çekindin mi? İki duraklık mesafe için otobüse bindin mi hiç? Otobüsteki tek kadın olma endişesini yaşadın mı? Herhangi bir yerde laf attıklarında duymamazlıktan geliyormuş gibi yapıp kadınlığına kırıldın mı hiç? Tecavüze uğrayıp bıçaklanan ve hunharca yakılan kadınların haberini izlerken, okurken, suçluları yargılarken, cezalandırırken kadın gibi düşünebildin mi? Hiç denedin mi?

0|1
    0|0
  • Kadın olmak tabi

1|0
    0|0
  • Bence cinsiyetle alakası yok

1|0
    0|0
  • Bence her ikiside zor ayrim yaparsak eşitsizlik ve adaletsizlik olur her cinsin kendine göre zorlukları var tabiki

1|0
    0|0
  • erkek olmak

1|0
    0|0
  • kadın olmak kesinlikle en zorudur.
    erkeğin sadece eve bakma yükümlülüğü ve benzeri şeyleri vardır. kadın olmak öyle mi kırk saat kıyafet dene çıkar, beğenecek mi diye saç baş yap bir kamyon makyaj malzemesiyle uğraş, topuklu ayakkabılarla yürümesini bil, aile evindeysen dışarı çıkma saatlerine karışılır giyim kuşamına karışılır, koca evindeysen iş güç temizlik yemek çocuk bakma kocanı mutlu etme falan bunlarla uğraşılır. doğum sancın bitmez, adet ağrıların bel fıtığı olma ihtimallerin vs. dışarıda gezerken canım zihniyetlilerin laflarına maruz kalınır, otobüste tacize uğramak zorunda kalırsın. daha da genelleme yaparsak kadın gerçekten erkeğin hayatında önemli rol oynuyor. peki ya erkek napıyor? eve bakıyor uuuu çok büyük iş. evli olup çalışan kadınlar da ölsünler o zaman.

0|0
    0|0
  • Kadın olmak zor kadınları dırdırlarını çekmek zor

1|0
    0|0
  • Kadın olmak zor tabikii

1|0
    0|0
  • bu toplumda kadın olmak zor

1|0
    0|0
  • Kadın olmak zor

0|0
    0|0
  • İki cinsiyetin de kendine göre zorlukları var ama kız olmak daha zordur

1|0
    0|0
  • erkek olmak

1|0
    0|0
  • kadın olmak bence. çünkü dünyanın en zor acılarını çekiyorlar doğum sancısı başta olmak üzere

1|0
    0|0
  • şans olsa erkek doğardık diyen kızlardan

1|0
    0|0
  • Herkes kendi tarafından bakıyor çünkü. Ataerkil toplumlarda insan olmak zor ama erkeğe yapılan baskılar yakın çevreyle sınırlıyken kadına yapılan baskıya tüm toplum dahil oluyor, fark bu.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8
Yükleniyor...