Eşimle anlaşamıyoruz?

Ben 10 aylık evliyim. Eşimle severek 4 yıllık birliktelik sonucu evlendik. Ama gelin görün ki ailesiyle kendisiyle yaşadığım sorunlar beni bıktırdı. Eşimle çok şiddetli kavgalar ediyoru z sebebleri ise çok saçma herneyse annesi hep mudale ediyo işte kedın dediğin eşine bağırmazmız o bağırırmış ama ben bağıramaz mışım o elini kaldırır küfür eder ama ben yapamaz mışım. Dün kaynanam kadın dediğin eltin gibi olur kurban ol sen ona dedi ve artık taştım bıktım kavga etmekten ona buna rezil olmaktan. Ben onların gözünde ne kadar kötü oluyum bir insanın üzerine bu kadar gidilmez ki. Ne zaman kavga etsek haklı taraf kendisi oluyo annesine göre. Koskoca şehir ve hiç kimsem yok eşimden başka artık oda beni koruyup kollamıyo. annemgilin yanına gidip boşanmak istiyorum sizce doğru mu yapıyorum?

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Tatlım bende 5 aylık evlıyım ınan benzer seylerı yasadım. Ilk dort ay aynı evde yasadık sımdı karsı daıresıne gectık ve bır kavga ettgmzde esımle bagırp cagırıp el kaldırıyodu yetmıo annesını cagırıp onuda karısdırıodu. Bende senın dusundugunu dusunmusdum ama yapma. Konustum esımle aldım karsıma soyledım bız bır aıleyız. Her ne sebebden olursa olsun kavga edebılırız. Bunu annene yansıttıgın zaman annenın bana tavrı degısıyor benımde ona degısıyor dusman gıbı oluyoruz. Sen gene yansıttugın ıcın annnene bu saaaten sonra kendısyle selam selam dedım yabancıdan daha uzak davranıcm ıcımden gelmıyor benı rezıl kepaze etttn armızı bozdun dıe ustune gttm daha yapmadı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Şimdi öncelikle İşin gerçekten zor Allah yardım etsin ama kendimden yola çıkarak sana şunu söyleyebilirim Bizim de aile içine karışan bazen bazı konulara müdahale eden bir kaynana var Annem var yani Ama ben bunu eşimle de konuştum Eğer dedim bütün kızlarını davrandığı gibi başka çocuklarına davrandığı gibi sana davrandığın sürece Eyvallah diyeceksin ama bunun dışında onlara davrandığının dışında Sana davranırsa haksızlık yaparsa kesinlikle anında müdahale ederim konuşurum Dedim ki anne sen burada haksızsın bunu yapma diye söylerim de bunu her seferinde yaptım 8 yıllık evliyim ve artık bu tarz şeyleri asla sorun etmiyorlar Sana tavsiyem şudur cek resrtini Hiç kimseden korkma Şunu unutma ki hiç kimse senin kadar önemli değil sana göre bir başkasının isteklerine uygun yaşamak normaldir ama o kişinin egolarını tatmin edecek şekilde yaşamak sadece köleliktir ve bu kabul edilemez bir durumdur Sana tavsiyem çek rest git ailenle otur eşine de de ki Askerden gelene kadar ben buradayım ya ayrı eve çıkacağız ya da bu iş bitecek de kararını Kesin ve net ver bak bakalım bir yandan oluyor hepsi dönüyor mu dönmüyor mu eğer dönmüyorsa Zaten evlilik hayatı boyunca senin hayatın sana Zindan olacak hiç gerek yok dünyada ilk evlenen de sen değilsin ilk boşanan da sen olmayacaksın

0|0
    0|0
  • eşini karşına al ciddi şekilde konuş..
    eger annesiyle yaşamak istiyorsa yani onun sözlerine kulak verip onun kurallarına göre yaşamak istiyorsa
    evlenmeyi evli olmayı hak etmiyordur
    boşanacaksın

0|2
    0|0
  • Sorununuz karı koca eresındaki kavgalar değil. Evliliğinize kayın validenin dahil olması. Evliliğin ilk senesi genellikle kavgalı geçer. Taraflar birbirine kendini kabullendirmeye ve karşı tarafı düzeltmeye çalışır ve bu yüzden kavga çok olur. 1 seneden sonra sular durulur. Ancak kaynananın olaylara Çok dahil olması ve eşinin kaynananla arandaki dengeyi sağlayamaması durumu senin açından olumsuz bir yöne götürüyor. Eşinle konuşmaya çalış düşüncelerini, eşinin annesini tamamen kötülemeden, eşini incitmeden ifade etmeye çalış. Eğer ki iyi niyetli yaklaşımına rağman değişen bir şey olmaz ise o zaman kendi ailenle bu konuyu konuş ve onların bilgisi dahilinde olumlu ya da olumsuz sonuçlandır.

0|0
    0|0
  • Senin hatan fazla tartışmaya girmen. Mesafe koyup fazla samşmi olmayacksın. Eşinin ne kadar arada kaldığını da düşün. Onlar geçmişteki gibi düşünüyor. Sen her konuda tartışıp hakkını savunmaya çalışma. Bazen sessiz kalıp sineye de çekmek lazım. Arada eşin var. Kendini ezdir demiyorum ama çok fazla laf dalaşına girme.

0|0
    0|0
  • Bazı erkekler öyle evlenince yok kapan yok öyle yap şöyle yap der erkek tarafı da kız tarafı da aile ağzıyla iş yapmamalı ben evdeki duruma ne kendi ailemi müdahil ederim neden kızın ailesinin müdahil olmasına izin veririm herkes kendi yerini bilmeli ailenin olaya el atacağı durumlar bellidir zaten onun dışında öyle her olaya atlamamalı 4 yıl birliktelik yaşamışsınız hiç mi farketmedin o dönem böyle bişey olabileceğini 10 ay kısa süre işin zor

0|1
    0|0
  • Bence bu anlattıklarında sana da hak veriyorum ama anladığım kadarıyla da sende de sürekli bir cevap verme gibi bir karakter var.. Eğer böyle yapmaya devam edersen her zaman kötü olursun, heleki birilerinin yanında kocanla tartışmaya gidecek bir cevap vereceksen hiç cvp verme kendini eviniz ayrı ise evinize değilse akşam odanıza çekilmenize ayır.. Git hiç tanımadığın teyzelere ninelere sor siz hiç tartışmadınız mı nasıl boşanmadan durabildiniz mutlu oldunuz mu diye? Bak ben evli değilim ama boşanmak o kadar kolay bişey değil yani hem maddi manevi her yönden zararını görebilirsin saygılar..

0|0
    0|0
  • nisa 34 diyorum baska bir seyd emiyorum... Erkekler, mallarından (kadınlar için mehir ve nafaka olarak) harcamaları sebebiyle ve Allah’ın, onların bir kısmını, diğerlerine üstün kılmasından dolayı, kadınların üzerinde daha çok kâimdirler (koruyup gözetici, idare edicidirler). Bu bakımdan salih amel (nefs tezkiyesi) yapan kadınlar itaatkârdırlar, Allah’ın (onların haklarını ve iffetlerini) korumasıyla, onlar da gaybde (kocalarının yokluğunda hem kendilerini, hem kocalarının mal ve şerefini) koruyucudurlar. İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz (kadınlara) ise (önce) nasihat ediniz. Ve (sonra da) yataklarında yalnız bırakınız. Ve (hâlâ itaat etmezlerse) onlara vurunuz. Bundan sonra eğer size itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Muhakkak ki Allah Âli’dir (yücedir), Kebîr'dir (büyüktür).

0|0
    0|0
  • Boşanmak konusunda bişey demek doğru olmaz ama uzaklaşman şart.

0|1
    0|0
  • Doğru yapiyorsun. Onlar kim oluyor da eziyor seni.

0|0
    0|0
  • Bir ömür böyle geçmeyecek diyorsan yol yakınken bence boşanmak mantıklı yoksa hayat zindan olur :(

0|1
    0|0
  • ne kadar severek evlenseniz de bir evliliğin rayına oturması için sabretmek gerekiyor. henüz 10 aylık evli olduğunuzu söylüyorsunuz. Çok erken.. 2 farklı hayat aynı evin içinde yaşamak için biraz zaman geçmesi gerek. Aile konusuna gelince bir evliliğe çok ciddi sorunlar olmadığı sürece ailelerin karışmaması gerek kanısındayım. Eşinizle rahatsız olduğunuz konuları konuşmalısınız sakince. Eğer sizi anlamamakta diretiyorsan o zaman gerekeni yaparsnız.

0|0
    0|0
  • Merak etme yakında düzelir. Kaynanalar böyle sana tavsiyem susmayi öğren eşine bağırma o çok sinirli ise eşine bağırıp ortalığı yakıp yıkmanin anlamı yok ayri bir eve ne zaman çıkmayı dusunuyorsunuz?

0|0
    0|0
  • bak şimdi kardeşim. kadına el kalkmaz ne olursa olsun. onlar başımızın tacıdır. Fakat kadın erkeğine eşine bağırmaması gerekir hep 1 adım geride durması gerekir. erkekte o saygıyı seviyeyi onda görünce el üstünde tutması gerekir zaten böyle olursa konular byümeden hep kapanır.

0|0
    0|0
  • merhaba, bak evlilikte ilk 7 sene çok önemli, bu zaman içinde insanlar bir birlerine alışır. bir birlerinin kültürlerine alışırlar. bence hemen pes etme, her evlilikte olur bunlar. insanlar sabır edemediği için hemen boşanma yolunu seçiyor. geçmiş 4 seneyi düşün

0|0
    0|0
  • Annesiyle bağlantıyı kopart. Yine dene..

0|0
    0|0
  • mutlu olmadığın şeyi sürdürmenin anlamı yok ama kestirip atmakta olmaz böyle devam ederse işin boşanmaya gideceğini yapamayacağını söylemelisin

0|0
    0|0
  • Kayınvalidenizden uzak bir eve taşınmadığınız sürece bu kavgalar bitmez.

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun ama boşanma kararı o kadar kolay değil iyi düşünmenl lazım

0|1
    0|0
  • Boşanma
    Esinle Ada'm akıllı kokus öncelikle

1|0
    0|0
  • eğer bu anlattıkların doğruysa gerçekten. boşan derim bir avukat olarak

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 30

• hatunum bence çok erken. ilk önce eşinin bu konuda seni anlamasını bekleme o içinde seni tutsa bile anne sini çiğneyemez.2. de mümkün olduğunca eşin ile annesinin yanında tartışma bu konulara onları dahil etme ne derse tamam de zararlı çıkmazsın başbaşayken hesabını sorarsın.3. Yuvayı dişi kuş yapar derler sabırlı ol mutlaka karşılığını göreceksin öfkeni kontrol et. bizde yaşadık öyle şeyler çok 2.3 yıl ama çok şükür bu yaptıklarım sayesinde ve neler hissettiğimi güzel bir dille açıklayarak. Ailesini kötüleyerek değil ama göstererek kırıcı olmadan aştım. çünkü erkeklere senin annen öyle! senin annen böyle dediğimizde direk öyle algılamıyorlar. Sen böyle bir annenin çocuğusun sen öyle bir annenin çocuğusun gibi.. hatunum sen elinden geleni yap yuvanı kurtarmak için fedakarlığınıda yap zaman geçipte pişman olup keşke demeyesin diye. ben yaptım oldu dersin ya da olmadı ama mücadelemi verdim demek serinletecektir içini. Bu arada annenin yanına gidipte ne yapacaksın ister istemez onlarda zamanla üzecekler seni kıracaklar. evlendikten sonra en kötü koca evi en iyi baba evinden daha iyidir emin ol Allah huzur versin yar ve yardımcın olsun hatun

0|0
    0|0
  • Yanlış yaparsın canım eşinle annesi dahi olsa kimsenin yanında kavga etme eşine bağırma onuda uyar hayatım ikimizin arasında olan ikimizin arasında kalsın kavgamızı da tartışmamızıda kimse duymasın de ve ondan sana karşı anlayışlı olmasını iste bütün bunları isterken çok yumuşak ol ve asla kaynananla aranda geçenleri eşine anlatma çünkü hiç bir erkek annesini haksız görmez sen kaynanan anlatırsada annecim özür dilerim de geçiştir zamanla eşin senin davranışlarının onlara karşı ne kadar yumuşak olduğunu buna rağmen onlar sana takıyorsa onlarında davranışlarını görecektir ona göre davranacaktır sen sanırım kaynananlarla birlik oturuyorsun daha az konuş daha fazla iş yap herkesten çok çalış kaynananın mutfakda olduğunu görüncede kesinlşkle onun bulaşık yıkamasına evi toplamasına izin verme ben yaparım anne sen otur de böyle böyle iyi olacaklar yuva yıkmak dul kalmak emin ol hiç kolay bişey değil baba evine on ay sonra dönen bir kadın geçimsiz damgasını yer sen elinden gelenin fazlasını yaptığına emin ol

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim Allah razı olsun gerçekten yakınlarım vermedi bu aklı bana... bu siteden hiç beklemezdim bunlara uymaya çalışıcam..

• Allah cümlemizden razı olsun canım umarım en kısa zamanda eşinde seni anlar ve ona göre davranır :-)

• biraz dha zaman ver eşinle aranızdaki tartışma neden anneye taşınıyor büyük hatanız bu olmuş oda doğal olarak herzman sni suçlu görüyor.. eğer kaynananla bu sorunu halledersen eşnide seviyosan devam et hemen ayrılığı düşünmee yok anlasamııyoruz diyorsan zaten ayrılmayı düşündüğüne göre kafanda bitirmissin bazı şeyleri...

0|1
    0|0
  • kurban Allaha olunur. uzlasmaya calısamıyorsan canım bu zulme cok da katlanma derım ama bosanmak Allahın en cok bugz ettıgı konularda bırısı. haberın olsun. daha yenı evlısın uzlasma yolları ara bence.

0|0
    0|0
  • Bas hepsine tekmeyi git annenin yanına boşan gir bir işe çalış kendi ayakların üstünde dur çekilmez bunların kahrı.

0|1
    0|0
  • Annangiller ne der bu duruma bilmiyorum ama kadın dediğin edepli olur. Ben biraz geri kafalı gelebilirim ama eşinle kavga etsende onu dışarıya yansıtmamalısın. Herşey aranızda kalmalı. Eşini kimseye karşı küçük düşürmemelisin. He tabiki bunlara rağmen eşinle sıkıntıların varsa haklısın derim. Kaynanalar herşeye müdehale eder. Onu kaynana değil de anne gibi görsen bir sorun kalacağını düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • bir defa geliyoruz dünyaya. öncelikle herseyi düşün iyisiyle kötüsüyle hatta eşinle otur konuş. yok olmadı diyorsan da yol yakinken daha çocuk sahibi olmamışken hayatını zehir etmeye değmez boşan derim.

0|2
    0|0
  • Hiçbir zaman boşanma taraftara olan biri olmadm evlilik önemli bir kurum kolay kurulmuyor kolayda bozulmamalı. Senin derdine çare eşin sadece o sana çıkar yol buldurur. Eşinle konuş bırbırınıze anlatın sorunlarınızı ikinizden başka kımsenın görüşüne lafınada kapılmayın.

0|0
    0|0
  • Burdakilerin lafina kanma. Annene ablana ya da bir yakinina tanış gerekirse eşini uyarsinlar seni sahipsiz bilmesinler onlara danış onlar sana akıl versin arkanda olurlarsa boşanırsın ya da çözüm bulunur burdakilerin lafina bakma sağlıklı olmayabilir kafan daha cok karismasin

0|0
    0|0
  • Doğru yapıyorsun. Adam olsa sen hakliyken seni ailesine ezdirmezdi.

0|1
    0|0
  • Dogru yapıyorsun bence

0|0
    0|0
  • bosan diyemem sana ama esinle karsilikli acikca konus. isler yokusa giderse annenin yanina git o pesinden gelir zaten

0|0
    0|0
  • esinle oturup duzgunce konusmadan bir karara varmayin. ve konustugunuzda evde yalniz olun

0|1
    0|0
  • doğru yapıyorsun anan baban sana karışmamış onlar kim köpek?

0|0
    0|0
  • boşan

0|0
    0|0
  • daha yeni evlisin evliliğin zamanla oturacak biraz sabretmen gerekiyor

0|0
    0|0
  • Elbette yuva kolay kurulmuyo, bıraz sabır gerek ama sen kararını vermişsin bile

0|0
    0|0
  • Sabret evlilik bu baştan bilmiyomuydun ailesınin böyle oldugunu

0|0
    0|0
  • Ben neden kavga ettiginizi anlamadim?

0|0
    0|0
    • Akşam işten geldi 10 gibi bende dedim yemeğini koyuyum mutfakta ye sonra yat saat 2 de gidiceksin uyanamıyosun sonra bana söyleniyosun dedim oda dinlemedi gitmiş odaya annesiyle survivor izliyo. Bende sinirliydim tabi bunu izlemek için gelmişsin demekki dedim çıktım sonra arkamdan noluyo falan diye bağırmaya başladı bende bağırınca annesi geldi oda bağırdı bir yandan ona laf yetiştiriyorum bir yandan eşime.. ne biliyim ya ben ne kadar kötü olursam oluyum insan kavgalarında eşinin elbet bir haklı tarafını bulur kimseye ezdirmez kimseyi kavgaya dahil etmez bu kişi annesi bile olsa... :'(

• Diyorum işte anlaşamıyoruz biz aferdersin ama b*ktan bir evliliğimiz var..

• Bunu onunla konuş ve ikiniz için nasil iyi olacaksa öyle yapın.

• Eşinin tutumu nasıl? Yani annesi yokken onun tutumu nasıl?

0|0
    0|0
    • Normalde iyi ama kavga edince ağzından küfür bile çıkıyo yani sorun şuki çok saçma sebeplerden çok şidettli kavgalar ediyoruz korkuyorum ilerki zamanlarda dayak yiycem diye

• Boşanmak daha mantıklı değil mi? Korkarak yaşamaktansa? Ailesinin sana böyle davranmasına izin vermemeliydi.

• Kızlar Devam
    10
Yükleniyor...