Ben dinimizi (İslamiyeti) bir bardak suya benzetebilir miyim?

Merhabalar dostlar. Şimdi islamiyet deyince birçoklarının aklına #namaz geliyor.

Namaz kılmayan müslüman mı olur?

Ama bir de şu var ki; sadece namaz kılarak da müslüman olunur mu?
Her iki soruda malesef tek başına gitmez. sen kıl namazını arkadaş başka şeylerden sanane diyorlar. mutlulugunu düşün diyorlar. Hiç demiyorlar Allah'ın emirlerini.Çoğu müslümanım sanıyor ama bilmiyor daha #müslüman ne demek?

''Müslüman erkekler ve Müslüman kadınlar Mümin erkekler ve Mümin kadınlar taata devam eden erkekler ve taata devam eden kadınlar doğru erkekler ve doğru kadınlar sabreden erkekler ve sabreden kadınlar mütevazi erkekler ve mütevazi kadınlar sadaka veren erkekler ve sadaka veren kadınlar oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar ırzlarını koruyan erkekler ve (ırzlarını) koruyan kadınlar Allah'ı çok zikreden erkekler ve zikreden kadınlar var ya; işte Allah bunlar için bir mağfiret ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır.'' (Ahzab-35) Kuran'a göre müslüman kişinin özellikleri
Buyrun müslüman mıyız sorgulayalım..

0|1
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlakı, fazileti, merhameti, vicdanı ve Allah korkusu olmayanın dini imanı da olmaz.. Malı götürüp zengin olarak hacca giden deyyustur.. yetim ve kul hakkı yiyerek camiye giden deyyustur..''Karşıma nasıl gelirseniz gelin bağışlamam ve merhametim sonsuzdur ancak kul ve yetim hakkı ile gelmeyin.''dediğine göre Allah varın siz karar verin..

1|0
    0|0
    • Bir bardak suyun icindeki su, sadece susuzlugu gidermiyor. o amacla icilirse faydasi da daha az bilinir. bircok fayda ve manalarai bilerek icmek lazim o bir bardak suyu kana kana :) iyi geceler.

• Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sanırım ben o zaman müslüman değilim ablacığım senin dediğine göre uzun zaman oldu namaz kılmayanı en son bir cenazede kılmıştım :( :(

1|0
    0|0
    • sadece namazla da müslüman olmuuyorsun. şartlarını da yerine getirmen gerek.

• hayırlı günler Emre.

• hayırlı günler abla

• Allah c. c. şirk koşmadıkça, Peygamber Efendimiz s. a. v i kabul ettikten sonra müslümansındır.

1|0
    0|0
  • Hepsine sahibim 5 vakit namaz hariç.

1|0
    0|0
  • elhamdülillah. kimseyi imansız almasın yanına

0|0
    0|0
  • Sadece müslümanlık yetmez, adam olmak da önemli. Ne müslümanlar görüyoruz ülkede :) Eğitimsizlik cehaleti getirir

1|0
    0|0
    • gerçek bir müslüman görsen, tam manasıyla hidayete ermiş kişiler anlıyor daha derdini anlatmadan. diyeyim o derece.

Kızlar Ne Diyor 1

• Katılıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...