Kardeşimin psikolojisinin bozulmasından korkuyorum?

Benim bir kardeşim var 6.5 yaşında ilkokula gidiyor. Birde 1.5 yaşında var. Annemde bende genellikle küçük ile uğraşıyoruz. 6 yaşında kardeşim hep arada kaynıyor. Annem zaten küçük ile uğraşıyor benimde sınavlar ygs lys derken hiç vaktim yok öyleydi böyleydi derken 6 yaşındaki dışlanıyor ödevi oluyor hemen hemen kimse yardım etmek istemiyor bir sorunu oluyor ilgilenilmiyor pekte nazlı el bebek gül bebek büyüdü. İnanın ki çok üzülüyorum oturup ağlayasım geliyor ama durumlar belli. Psikolojisinin bozulmasından çok korkuyorum. İleride özgüven olsun bir çok sorun ile karşılaşabilir. Ne yapabiliriz? Biraz yardıma ihtiyacım var. İlgilenin gibi şeyler söylemeyin lütfen sorun bunu nasıl yapacağımız çünkü.

Güncellemeler:
Benim birde üniversite mevzum var ben gittikten sonra hiç ilgilenmezler ki :((

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• O çocuğu kaybedersiniz.
    Diyeyim ben size.
    Bir defa kaybedince de, bir ömür geri kazanamazsiniz. Hiçbir şey bahane değil. Sevgi, ona da gösterilmeli. İlgiyi, o da hakediyor...
    Ben; babami bu yüzden kaybettim. Var ama benim için sokaktaki herhangi birisi ne ifade ediyorsa, o da onu ifade ediyor... Bu çocukta da, kendimi gördüm..

0|1
    0|0
    • Değişen bir şey var mı?

En İyi Kız Görüşü

• Hayırlısı olsun bakalım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tamamda ilgisiz büyümesi de hiç doğru bir şey değil ki? Söylemeyin demişsin ama çocuk İLGİSİZ kalmış.

0|0
    0|0
    • aksine çok ilgi görüyordu sadece son 1 senedir böyle

• Hatayı başta yapmışsınız, sonradan ilgilenilmeyince psikolojisi etkilenir tabi.

• Ee napalım sen yardim etmiyorsun anan baban etmiyor ilgilenmiyor biz mi odevlerini yapalım?
    Internete arkadaslarina makyajina ayirdigin zamandan biraz kısıp ilgilen o zaman

0|0
    0|0
    • ben ilgileniyorum zaten elimden geldiği kadarıyla. ben benden sonrasını düşünüyorum güncellemeye de yazdım okuma zahmetine girseydin keşke

• Anladım sen cok iyi bir ablasın. ;)

• Cocukla ilgilenin

0|0
    0|0
  • şu an lys yuzunden bende kız kardeşimle ilgilenemiyorum üniye gidince abisinden ayrılması ne koyacak ileride yarabbim yardımcıları olsun annemle ona erkek kardeşimle babamın zikinde olmaz ama onları düşünmeden edemiyorum

0|1
    0|0
  • ilerde sizden soğur hatta nefret bile edebilir ben yaşadım ve özellikle annemden nefret eder hale geldim iki abiminde doğum gününü kaç gün önceden hatırlar ama benimki gekdi geçti hala hatırlamadı gecen senede ve ondan önceki seneler de olduğu gibi

0|0
    0|0
    • Öyle olmasın ya ben kardeşimin üzülmesini istemiyorum annem sadece bu şekilde oda diğer küçük yüzünden babam hep bu kardeşimle ilgileniyor oyuncaklar alıyor gezmelere götürüp eğlendiriyor ama babamın zamanı kısıtlı işte

• ortanca abimin hastalığı yüzünden onunla daha fazla ilgilenirlerdi büyük abim ilk göz ağrısı oda ilgi delisi oldu ama ben evde hep üvey evlat gibi durdum hatta halada aynı konumdayım kaç kere intihar etmeyi düşündüm

• bozulmaz merk etme

0|0
    0|0
  • belki bozulabilir dikkat et kardeşine

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İlgilenmekten başka çözüm mü var ki. Ygs lys nin çocukla ilgilenmek için bir engel olduğunu düşünmüyorum, hele ki ödevlerine yardım etmek için hiç değil.

0|0
    0|0
    • bana yönelik konuşmak şu an doğru değil ben elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum zaten ama eskisi gibi ilgi görmüyor

• baban ne yapıyor bu arada

0|0
    0|0
    • Tekstil fabrikasını işletiyor

• o anlamda sormadım baban ilgilenemiyor mu manasında

• pardon gece gece anlamadım herhalde. aksine babam çok ilgili

Yükleniyor...