İçine kapanık bir çocuğunuzun olmaması için neler yapabilirsiniz?

İçine kapanık, her şeyi içinde yasayan, anne babaya bir şey anlatmayan çocuğunuzun olmaması için neler yapılmalıdır?İçine kapanık bir çocuğunuzun olmaması için neler yapabilirsiniz.…?

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• onun yanında desteğinin oldugunu ve vereceği kararlarda özgüveni eksik olmadan ve sürekli karışarak değil kendi fikirlerini beyan edecek şekilde tanıyarak büyümesine izin verin

1|0
    0|0
    • Bekledigim cevap buydu... Gerçekten o şekilde kotu birşey olduğunda anne babaya anlatabilmek bir cocuk

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaş gibi ol ama saygıyı aşmasına izin vermiyceksin o herşeyi gelip sana anlatabilmeli yoksa içine kapanır ilerdede olmuycak insanlara söyler derdini onlarda yanlış yonlendirir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Eğlenirdim onunla.
    Maçlara gider, bağırır, takımımıza destek olur, tiyatroya gider, sinema gider fikir yğrğtğdğk..
    Konuşurduk..

Yani hem gelişmesini sağlayacağı gibi içine kapanmak yerine özgüven sahibi olurdu..

1|0
    0|0
  • Tek bırakılmamalı. Çocuk dertleşmeyi kardeşiyle öğrenir. Anneye babaya anlatmayı sevmeyebilir. Eğer bir kardeşi olmazsa dediğin gibi olur.

1|0
    0|0
  • anne baba kavga etmemelı cocukla zaman gecırmelı saygılı olmalı yoksa o cocuktan hayır gelmez huzurlu bı aılesı olan dunyanın en sanslı ınsanıdır kanımca cok kıskanıyorum onları

1|0
    0|0
  • ona hem arkadaşlık hem annelik hem dostun gibi sırdaşın olarak davrancaksın ilk olarak onun iyiliği için bile olsada yalan söylemeyerek başlayabilirsin sen onun herşeyi ol ki o da sana açık olsun mesela beni tanımayan çoğu kişi içine kapanık der ama beni tanıyanlar öyle biri olmadığımı bilir biraz güven lazım :)

1|0
    0|0
  • Her şeyden önce öz güvenini kırmamak gerekir.

1|0
    0|0
  • Küçüklükten itibaren işlediği suçlar yüzünden cezalandırılıp azarlanmamalı

1|0
    0|0
  • Bir yetiskin gibi biseyler anlatıp biseyler anlatmasini saglayın. Zira nasıl yetişirse öyle büyür -.-

0|0
    0|0
  • anlayışlı anne baba ve çevre gerektir

1|0
    0|0
  • Ozguven asilanmali.

0|0
    0|0
  • Özgüven çok önemli.

0|0
    0|0
  • İlgi ve sevgi o durumdan kurtaracaktır eminim. Sıcak bir yuva sınırsız güven ve konuşabileceği bir baba anne olması. Bir babası olarak bu konumu çok korurdum kesinlikle

0|0
    0|0
  • sosyal ortamlara götür

0|0
    0|0
  • Bilmem vallahh

0|0
    0|0
  • Kendi işini kendin gör kanununu uygulardım.

0|0
    0|0
  • verirdim arabayı trafiğe çıkartırdım özgüven böyle sorumluluk ciddi bir iş vererek yüklenir.

0|0
    0|0
  • Her zaman dediklerini dikkate al ve hayvanlarla oynamasına vakit geçirmesine izin ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sen çocuksun sus konuşma demem onunda kendini ifade etmesine fırsat veririm azarlamam

1|0
    0|0
  • Eğitime 6 aylıktan itibaren başladım ama iletişime anne karnında başlanmalı bebek ve anne arasında ki iletişim anne karnında başlar ve aralarındaki duygusal bağ 0 2 yaş arasında kurulur bunları önemsemiyoruz ama biz o yaşta ki bebek ne anlar diye bir laf dolaşıyo ama tv izleyerek geliştiremeyiz kendimizi ve eğitemeyiz çocuklarımızı bol bol okumak lazım bebeğe de okuyacaksın ki gelişiminde sıkıntı yaşamayıp kendini erkenden düzgün ifade edebilsin. Kendini ifade edebilen çocuk içine kapanmaz

1|0
    0|0
  • Bence cok konusmali cok vakit gevirmeleri. onun fikirleri sorulmali siklikla ona. karakter egitimine onem verilmeli.. erdemli davranislar konusunda desteklenmeli. sosyal ortamlara girmesi saglanmali

1|0
    0|0
  • Temel güven duygusu kazandırılmalı
    Zaten çocuk bu duyguyu kazanamazsa içine kapanık olur

1|0
    0|0
  • Daha cocukluk caglarinda islerini kendi yapmasi yönünde uyarilmali ozguveni kaznmali bunu yaptiginda odullendirilerek de sevdirilebilri

0|0
    0|0
  • subatin sonunda martin basinda dogurma cocugu sjsjsjsj bkz: balik burcu

0|0
    0|0
    • Ciddi bir soruydu.

• Bende sinir bozucu oluyor bazen bu burç

• onunla arkadaş olurum

0|0
    0|0
  • Küçük yaştan itibaren kendi işlerini kendi yapmalı. Mesela kendi kıyafetlerini giyebilecek yaşa geldi mi kendi giyinmeli yemeğini kendi yemeli. Daha büyüdükçe daha büyük işleri kendi başına yapmalı. Böylece kendine güveni olur içe kapanık olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...