Babam her şeye müdahil oluyor ! Ondan nasıl kurtulabilirim, özgüvenim buna bağlı okumaya üşenmeyin?

Bugün misafirliğe gitmeden önce bir lokantada yemek yemeye gitmiştik. Misafirlikte de bize bir şeyler ikram ettiler. Ben de her şeyden azar azar aldım ve bir adet de börek aldım.

Laf aramızda fazla kilom var ve babam beni herkesin önünde "Napiyorsun sen? Ne iş?" Diyerek azarladı ve beni küçük düşürdü. Bu da benim gücüne gitti açıkçası ve ağlamaya başladım. Babam da gene kızar gibi oldu "Misafirlerin yanındasın" diye, misafirlere gittiğimiz insanlar yapma etme demelerine rağmen.

Sorun şu ki babam bunu her şeyde yapıyor. Mesela arkadaşımın yurduna ders çalışmak için gidecegini söylediğim zaman bile bana "O zaman arkadaşından yurdun numarasini alacaksın ve bende yurdu arayacağım ve sizi gelip kontrol edeceğim." dedi.

Oka b. ka müdahil oluyor. Bazıları diyor ki "Olmadığı zaman çok ararsın" ama ben de bu gidişle kendi başıma hiçbir is yapamaz hale geleceğim. Ozguvenim bile dusuk. O hale de gelmeye başladım bile. Telefonda konuşurken titriyor , bir karar almam gerekirken aileme danışıyorum. Ve dahası bana bursu bile onlar ayarladilar. Ve ileride stajı da babam ayarlayacak.

Utanç verici. Kendi başıma bir iş yapamayan salağın tekiyim ben!!!

Onlardan kurtulmam lazım. Ama nasıl? Böyle giderse , mezun olduğumda benim ayrı eve çıkmama da izin vermeyecekler.

İleride yurtdışı işçi alımlarına girmeyi düşünüyorum. Başka neler yapabilirim?

Yardım edin , fikir verin !!

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Baban her ne kadar, insanların önünde seni uyarsa da bunun altında iyi niyet var. "Bulamadığında ararsın." diyenlere de katılmamak elde değil. Senin nerede kiminle olduğunu bilmek, güvende olduğunu bilmek anne babanın hakkı ve en büyük ihtiyacı. Bunun için onlara kızma. Sonuçta sen her şeyin farkındasın, kendine güvenin gelir merak etme. Sen iyi bir bölüm bitirmeye bak. Hayat ne getirir bilinmez. Belkide yurt dışına gitmene gerek bile kalmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...