Kadın öğretmenimin söyledikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Felsefe dersinde, konu, ülkemizin kanayan yarası olan ''kadına şiddet''ten açıldı. Bu konuda arkadaşlarım ne kadar hassas olduğumu bilirler. Karşımdaki kim olursa olsun asla ama asla çenemi kapatmayacağım bir konudur. Konu birden Cansel'e geldi ve hoca:
''Ben bu olayın böyle olduğunu düşünmüyorum, arkasında başka şeyler de vardır. Cansel ve hocanın ilişkisi varmış, arabada birlikte olmuşlar zaten.'' dedi.
Daha sonra da Özgecan için benzer şeyler söyledi. son olarak da,
''Mini eteği giyiyorlar; tacize, tecavüze uğrayınca da bas bas bağırıyorlar kadın hakları!'' dedi. Ben sinirden ne dediğimi hatırlamıyorum, en son arkadaşlarım beni güçlükle dışarı çıkarıyorlardı onu hatırlıyorum.
Sinirlenmekten ziyade, bir kadının, eğitimli bir kadının bunu demesi beni çok üzdü. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|2
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Yakın zamanda kapalı bir kıza da tecavüz edildi. Bunu devlet ve hükümettekiler başlatmalı. Medyaya böyle yayılınca millet de dinlemeden anlamadan doğruymuş gibi kabul ediyor. O zaman Türkiye'nin yarısına tecavüz edilmesi gerekiyor bu mantıkla. Herkese saygımız olmalı. O zaman bu özgürlükle diğerleri de kapalılara tecavüz etsin. Böyle aptalca noktalara gidiyoruz sonra.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• susmamakla iyi yapmışşsın. benim giydiğim elin adamına bana dokunma hakkı vermiyor. ne zaman ki ülke olarak bunu kavrarız daha yaşanılabilir olacak. tecavüzde kadın suçlu değildir. tacizde kadın suçlu değildir. illa ki minik etek giydi diye oldu diyenlere de hep derim bu ülkede 5 yaşındaki kız çocuklarına 10 yaşındaki erkek çocuklarına koyunlara kuzulara tavuklara atlara damacanalara ve banklara tecavüz edildi. bir haber yapılmıştı adamın penisi banka sıkışmış erekte olunca çıkaramamış. bank da haksız değil mi adamın üstüne oturmasına izin vermişsin. o hayvanlar da mini dekolte giyinmiş. o 5 yaşındaki kız beni becerin diye adamların yanında gülüp oynamış. erkeğin içi fesat olunca kaçış yok sen kapalı da olsan dekolte de giyinsen çocuk da olsan yok bunlar bunun kanıtı. bu nedir ya bu nasıl bir zihniyet ya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Eğitimli kadından ziyade bir öğretmenin yapması acı verici, o bir nesil yetiştiriyor, kolay bir şey değil. Öğretmenliklerin bu kadar kolay verilmemesi lazımi kpss'yi geçen öğretmen olup olamaycağına, öğrencilerle olabilecek ilişkileri takmadan atanıyor. Halbuki mesela psikolog'tan geçer rapor almalılar, bir psikoloğa formasyon süresince görünmeliler ve formasyon verilmesi o psikoloğa bağlı olması lazım, tabi bence. Ve'l hasıl-ı bu konuda tamamen haklısın, hak veriyorum.

2|0
    0|0
  • Bu ne kadar saçma sapan bir yaklasim, hiç bir Felsefe ogreticisinin bu denli yaklastigini gormedim bir konuya, diplomasini diyanettenmi vermisler pazardanmi almis? Toplum ahlak bilgisi bir dalidir felsefenin buna sosyolojik ve toplumsal bakimdan yaklasilir ama cinsiyet ayirmaksizin dusunceler birbirinden ayrilmaz. neden sonuç iliskini bu denli basit kuruyor ise, sokarim onun okudugu felsefeyede verdigi ogretisinede.

1|0
    0|0
  • eğitim cahilliği alır, eşeklik baki kalır sözüne canlı örnek iki ayaklı ama beyni olmayan bir örnek hocan..
    öğretmen diyemiyorum çünkü Atam'ın 'Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' dedikleri bunlar değil.

1|0
    0|0
  • Kimse kusura bakmasın. Eğitimli dediğiniz kişilerin ve onları eğitenlerin, Bentderesinde ki Kazım Ağa'nın kahvesinde oturanlardan farkı yok. Üniversiteler, bilim üreteceğine siyasi partilerin il teşkilat binası gibi olmuş. Hali ile buradan mezun olan takozlar da, başımıza hoca olunca, bu tip konuşmaları duyman normal. "Ne günlere kaldık ey gazi hünkar! Eşek; mühürdar oldu, katır; defterdar..."

1|0
    0|0
  • Kadın öğretmenin Nihat Doğan'ın akrabası olabilir mi? Nasıl eğitim almış bu kadın ögretmen hayret, diploması sahte olabilir mi?

2|0
    0|0
  • Bilmezmiyim öylelerini birde bana sor, sözde eğitimliler fakat gerçekleri göremeyecek kadar da cahiller.

1|0
    0|0
  • Söyleyecek bişey bulamıyorum. bunu felsefeci bir kadın söyledi demek. insanlar ne kadar kötüler.

1|0
    0|0
  • eğitimli olsada örümcek beyinli olduktan sonra sonuç fark etmiyor.

1|0
    0|0
  • özgecan konusu tamamen yaratıksal bir durum tecavüz
    cansel konusu ise neden kendini öldürdü şikayet etseydi bu kıza nasıl bir şey oldu ki kendini öldürdü yani o kız zaten yaşamak istemiyormuş evde kavgada çıksa öldürebilrdi ya da bilmiyorum bu düşüncelere hiç girmedim bilmiyorum

0|0
    0|0
  • 1. olayda haklı olabilir gercekleri bilmeden konusmak ifitra olur özgecan konusunda haksız
    kadına şiddete gelirsek siz şiddeti kabullendikçe kadına şiddete hayır demeye hakkınız yok

0|0
    0|0
  • bak hani baba oğluna diyo ya hikayede vezir olmuşsun ama adam olamamışsın diye işte aynısı bu :) bu onun zihniyeti kafa yapısı yani bu birazda aileden gelen bir şey yetişme tarzı felan bende çok hassasım bu konularda ırkçılığa karşıyım mesela kim olursa olsun lafımı derim ondan yani sen haklısın

0|0
    0|0
  • Demogoji yaptigini dusunuyorum bir kadina siddetede yer yok tecavuzede he hu demek degildirki ciplal dolasalim biraz birbirimizin sınırlarına sayhi duyalim yeter sirf sexy olacagim diyede got acmanin alemi yok bence

0|0
    0|0
  • Hocanın doğru yanlarıda var yani

0|0
    0|0
  • Kişi bilmediğini kendi gibi bilir. Ben olsam döverdim bu konularda çok netim savunmamda yaptığı hakaretler yüzünden dövdüm aynı şeyleri iki masum için söyledi derdim.

0|0
    0|0
  • Hirsindan dolayi kopruden onceki son cikislari kacirma bence

0|0
    0|0
  • hakuna matata madafakan diyorum sadece

0|0
    0|0
  • Ona tecavüz edilsin görür

0|0
    0|0
  • öfkene hakim ol... empati yap... aklıselim düşün...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• böyle insanlar karşısında sakin kalıp derdini anlatmak gerçekten çok zor. halbuki asıl ahlaksızların ve tecavüzlerin kapalı toplumlarda yaşandığını görmezden gelmeseler, ne güzel olacak. bak imam hatiplerde neler ortaya çıkıyor, ensar vakfı keza öyle

1|0
    0|0
  • Kadın olmasından eğitimli olmasından ziyade felsefe okumuş ya. O kafayı kullanması ve düşünmesi gerekiyordu. Acıyorum onun gibi kadınlara. İyiki susmamışsın.

1|0
    0|0
  • Küçücük erkek çocuklara tecavüz ediyorlar, onlar da mini etek giyordu zaten değil mi? 😡

1|0
    0|0
  • Sana sonuna kadar katılıyorum, ben de kendimi yutamazdım.

1|0
    0|0
  • bu felsefecilerin çoğu kafayı yemiş

1|0
    0|0
  • Aynı şey kendi başına gelse böyle konuşmazdı eminim

1|0
    0|0
  • Bu nasıl bir öğretmen yazıklar olsun !

1|0
    0|0
  • ezik bir kadın oldugu belli

0|0
    0|0
  • Haklılık payı var biraz ama

0|0
    0|0
    • Neden?

• @__Destina__ ergen misin? Nasıl anlamak istiyorsan öyle anlıyorsun ben tecavüzcüler haklı demedim el kadar eteği giyersen kıvırtırsan bilmem ne yaparsan pas verirsen tabi ki tecavüz ederler zekanla gel bana

• aynen ablacım ergenim tamam

• olayın aslı, cansel ile hocasının ilişkisi vardı uzun bir süredir, babası bunu öğrenince kızını silahla vurdu, (babası polis) yoksa bir kız intihar edecekse silahı nerden bulsun, tabiki burda hoca da suçlu ama gerçek suçlu babası bana göre

0|0
    0|0
  • Kadın kendini muhafaza edip orasını burasını açmayıp bakışları üzerinden ittiği halde hala taciz, tecavüz, şiddet oluyorsa bu o adamın eşekliğidir, net. Olayların iç yüzünü bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Bende uğradım desem inanır mısın? Hemde çok yakın bir zamanda... Sen haklısın canım, tabiki sen haklısın. Bunu tacize uğramış biri olarak söylüyorum.

1|0
    0|0
    • bu ülkede tacize uğramayan kaç kadın kaldı ki? bir elin parmağını geçmez. yalnız değilsin.

• hoca haklı ben de öğretmen adayıyım hemen hemen aynı görüşteyim

0|0
    0|0
  • Felsefecıler allaha da ınanmıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...