Neden ilk adımı atan kadın ise bu basitlik olarak nitelendirilir?

İlk mesajı atan, ilk merhaba diyen, hoşlandığını ilk söyleyen kadın ise neden bu basitlik olur? Ben buna katılmıyorum. İçimde taşıdığım temiz duyguları karşı tarafla paylaşmanın nesi basitlik? Senden hoşlanıyorum demenin, bir merhabanın nesi kötü ? Bir dakika sonra ölebilme ihtimalim varken neden duygularımı içimde tutup kendime işkence edeyim ki? Bence bunu basitlik olarak nitelendirmek art niyetli davranmaktır. Sırf kadın diye bir insanın duygularına ve cesaretine saygısızlık etmektir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Güncellemeler:
Ya hepiniz ne kadar güzel yorumlar yapıyorsunuz. Çok teşekkür ederimmmm. ❤️❤️❤️❤️❤️

0|1
15|42

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef toplum kadınları küçüklük bir çocukken başlayarak devamlı baskı altına alıyor yok kızlar öyle yapmaz kızlara bu yakışmaz gibi laflarla hep bastırılıyor hala toplumun büyük çoğunluğu kasın olmanın en büyük özelliği olan. ve kadının gerçekten kadın olduğunun ispatı olan adet dönemine kirlenmek diyor. Bu kadar baskıyla büyüyen kız çocukları elbette kapalı oluyorlar.
    Türk tarihinde ise kadının hoşlandığı erkeğin önüne gecipte ben seninle evlenmek isterim demesi gayet normaldi islamiyetin kabulünden sonra arap kültürüyle tanışan toplum kadını itti.
    Aslında gayet hoş mantıklı bir soru sizinki haklisiniz duygu sahibi duygusunu söylemeli kadın erkek fark etmez

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 41

• çünkü erkek sahiplenir kadını her zaman bunu değiştiremezsiniz doğanın kanunu. ama bu erkek kadından üstün demek değildir. bence bir kız aşık sa söylemeli dürüstçe ama teklif etmesi ya da davet etmesi banada basit geliyr.

1|0
    0|0
  • Basitlik olarak nitelendiren insanlar basittir. Hayatı kurallara göre yaşamayı tercih ederler. Önce erkek mesaj atsın, önce o teklif etsin, koşma peşinden egosu tavan yapmasın, hesabı erkek öder, ilk bilmem kaç gün öpüşme basit olursun, geç cevap at ki değer bilsin...

Böyle o kadar çok kuralcı insan var ki... Ben ne hissediyorsam onu yaşarım hiçbirine aldırış etmem. Seviyorsam koşarım peşinden, merak ediyorsam ararım, aşıksam tutkum tavan yapmışsa ilk gün bile öperim, gördüğüm an cevap atarım mesajına...

Hayatı akışında yaşıyorum kuralsız, özgürce ve tutku dolu.

2|0
    0|0
  • Bunun kötü, basitlik ya da tuhaf olan bir tarafı yok. Gönül bu, sever de, konar da. Ve de ağzını açar insan, söyler gönlünün konduğuna. Lâkin sıkıntı şu; "kadinlar tam olarak ne istediklerini bilmiyorlar". Dedikleri ile yaptıkları hep uyumsuz. İşte bu dengesiz ve ayarsız hâlleri beni delirtiyor. Şimdiye kadar bir çok kez bu durumla karşılastim. Hattâ, şizofren ve kani bozuk olanini bile gördüm...

1|0
    0|0
  • Basitlik değil

1|0
    0|0
  • Bir kızın duygularını ifade etmesi basitlik değildir bence en güzel halidir herkız böyle olmalı adımlar eşit atılmalı :)

1|0
    0|0
  • İlk adımı atan kızlar bana çok karizmatik geliyor. İşte böyle kızlar herşeyin güzelini hak ediyor

1|0
    0|0
    • Ne güzel...

• İlk adımı kadınların atmasını basitlik olarak görenlerin kendisi ileri derecede basittir. Saçma sapan kurallara takılı kalmayı hiç sevmiyorum. Belli ahlak kuralları çerçevesinde insanşar duygularını

• Ve istediklerini özgürce yaşabilmeliler.

• Hoşlanmadığım birine niye umut vereyim ki illa kadın teklif etti diye kabul mu edilmeli. Kadının bu yaptığına basitlik demem sevmiş içini dökmüş erkeği kadını farketmez çünkü kaybetme var zaman değerli bu duyguları açığa çıkarmak çok önemli nasipse olur hayırlısı ise olsun

1|0
    0|0
  • nitelendirmem asla

1|0
    0|0
  • Kim demiş

1|0
    0|0
  • Basitlik falan değil

1|0
    0|0
  • Cesurdur. Basit diyenlerin alnını karışlarım. Erkeklerin çoğunda o cesaret yokken sen kız başına reddedilmeyi bile göze almışsın Helal olsun sana ve senin gibilere.

1|0
    0|0
  • Basitlik degil

1|0
    0|0
  • Çünkü ülkede öyle bir mantıksal çöküş varki her hoşlanıyorum diye adım atan kız fahişe ya da yollu zilli gibi görünmesi denen birşey var erkek adım atar bu sefer kızlar ego yapar bu ülkeden başka biryerde bulamazsın böyle mantığı

1|0
    0|0
  • Onu diyen hıyardır ya cesurca duygularını söylemeyi basitlik olarak nitelendirenin fikrine sıçayım ben

1|0
    0|0
  • Öyle insanlardan koşarak uzaklaş boşver

1|0
    0|0
  • öyle bir düşüncem olmadı hiççç

1|0
    0|0
  • bende aynı senin gibi düşünüyorum asla basitlik değil gayet normal bişey -nyaa :D dfdf

2|0
    0|0
  • madem öyle basit olun gayet güzel bir davranış bu.

1|0
    0|0
  • ilk mesaj atmakla basit görünmenin alakasını anlayamadım

1|0
    0|0
  • basitlik olmaz bence bu işin saçmalık seviyorsa ve elden gitceğini düşünüyorsa erkek de kız da söylemeli

1|0
    0|0
  • Ben de katılmıyorum bir bayan da bireydir ve onlar da beğenebilir sevebilir ve ilk adımı atabilir.. Basit bulanldar çok saçma bence..

1|0
    0|0
  • Hic bisey dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • Kim diyo basitlik diye ya bu yazdıkların aslında doğru olan. Basitlik diyen yanlışın ta kendisi ve böyle insanlardan nefret ediyorum..

1|0
    0|0
  • O eskidendi

1|0
    0|0
  • kesinlikle basit kadın değildir.
    duygularını içinde tutandan çok daha kalitelidir.
    hissettiğini duygularını söylemeyen / söyleyemeyen insan tehlikelidir.
    can sıkar..

0|1
    0|0
  • Erkek eğer o kadına beğenirse basitlik değildir , beğenmezse basitliktir. Aslında tüm mesele budur.

1|0
    0|0
    • Güzel bir bakış açısı. O zaman erkeğin karakteri de önemli. Sırf dış görünüşü yüzünden birinin duygularını yargılamak da ne kadar doğru acaba?

• Maalesef ki öyle. Keşke duygular ön planda olsa.

• Duyguların ön planda olmasını sağlamak için karşı tarafa kendini sevdirmen lazım. Sevdirmek için uğraşmıcaksın tabi , hal hareketlerin , sohbetin karşı tarafın hoşuna giderse tabi ki ister istemez senden hoşlanır. Fakat bazıları vardır ki ne yaparsan yap , ağzınla kuş tutsan dahi fayda etmez. Çünkü kafasındaki tip asla ama asla ne yaparsan yap , sen olamadığın için yaptıkların fayda etmez.

• kadın erkek eşitliğini savunuyorum bu konuda yine

1|0
    0|0
  • erkek cahil bir kültürde büyüdüğü için malesef ki böyle tabir ediyor durumu

1|0
    0|0
  • bir bayan ilk mesajı atarsa meraba diyerse hoşlandıgını söylerse ben onun beni sevdiğinden dağlar kadar emin olurum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Basitlik olmaz bu basit kadın dediğin daha yeni tanıştığı adamın yatağına giren kadındır

1|1
    0|0
  • Ben bu davranışı sergileyen kadının basit değil, saygıyı fazlasıyla hakeden bir kadın olduğunu düşünüyorum. Ha gidip birine böyle hislerimi söyledim mi? Hayır. Ama bir gün çok güçlü bir şekilde bunu hissedersem kesinlikle gider söylerim.

1|0
    0|0
  • bu basitlik değildir. aksine erdemdir. hangi insan bunu yaparsa o cesurdur bunun cinsiyet ayrımı yok bana göre

1|1
    0|0
  • Evet bende sana katılıyorum. Ama insanlar bunu acizlik olarak görüyor. Bende çoğu zaman duygularımı ifade etmeyi severim. Şuda bir gerçek bazı erkekler bu durumdan yüz bulup sapıtabiliyorlar. O yüzden duygularımızı kimlere nasıl insanlara açıcağımızı iyi bilmeliyiz.:)

1|0
    0|0
  • Basitlik degil. sen kendini nasil görüyorsan öylesindir. ilk adimi kimin attigini cok önemsemem bende yaparim.

1|0
    0|0
  • tamam ozaman kadinlar cikma teklifinide etsin, evlenme teklifinide, erkeklerde herseyi ayagina beklesin.

1|0
    0|0
    • Bence sen ne demek istediğimi anlamamışsın. Ben her şeyi her zaman kadınlar yapsın diye bir şey söylemedim. Karşı taraf düzgün biriyse İLK ADIM kadın tarafından yapılsa ne olur diyorum. Biraz abartmışsın sen.

• Tamam yapılsın ama nerden biliceksin karşı tarafın düzgün biri olduğunu. Şahsen kendim bunu denedim sonuç? Ezik durumuna düştüm oda ego kastı.

• Ama senin hoşlandığın kişide bir sorun varmış.

• Nedenini bir bilsem belki bende adım atmaya baslayabilirim. Toplumda bu tür algılar cok fazla var maalesef

1|0
    0|0
  • Basit degil tam tersi onun ozguveninin yuksek oldugunu gosterir

1|0
    0|0
  • Haklısın kardeş, öyle biri çıksa bende söylerdim

1|0
    0|0
  • basit değil de cepte oluyorsun biraz, erkekler genelde kendileri uğraşmak istiyor, ama kartlarını düzgün oynarsan ilerletilebirlir, yaşanmış güzel örnekleri var ;)

1|0
    0|0
    • Çok saçma ya o zaman ben de bana hoşlandığını söyleyen birini cepte olarak düşüneyim. Erkekler ne garip ya.

• Duruma öyle bakma kadın duyguların dan cok daha emindir ama dogru tercih ama yanlıs...

1|0
    0|0
  • Çok haklısın.

1|0
    0|0
  • basit değildir bence ne istediğini bilen kişidir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...