Bir gün anne/baba olduğunuzda çocuklarınız için koyacağınız katı kurallarınız var mı?

Misal; akşam eve geç gelmemek, gece başka bir yerde kalmamak, belirli saatlerde bilgisayar kullanmak ve oyun oynamak, akşam yemeğini mutlaka beraber yemek... Bunlara benzer ya da daha farklı taviz vermeyeceğiniz kurallarınız olacak mı?

Bir gün anne/baba olduğunuzda çocuklarınız için koyacağınız katı kurallarınız var mı?

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyal medya hesabını yasaklar, sokakta set açması için eğitirdim.
    Pc oyunlarını yasaklar, kaliteli bir bisiklet alıp, hergece aile oyunlarıyla zekasını geliştirirdim.
    Masturbasyonu yasaklar, cinsel çekimin ne olduğunu ve masturbasyonun zararlarini öğretirdim.
    Asla şeker yedirmezdim zaten alışmadığı şeyi sevemezdi.
    Filmi yasaklar, telekinezi, telepati için zaman verirdim.
    Verdiğim parayı kısar, kendini eğitmesi için para yönetimini öğretirdim.
    Keşke böyle büyütülseydim.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnternet/teknoloji limiti. Öyle daha 3 yaşında elinde tabletlerle gezmeyecek benim çocuğum. En nefret ettiğim şeylerden birisi bu. Şimdiki nesil saatlerce PlayStation internet başından zor kalkıyorlar kesinlikle bir limiti olmalı bence.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Birlikte yemek yeme konusunda katılıyorum. Ayrıca pc ve telefonla çok haşır neşir olmamalılar ve de sık sık kitap okumalılar. Hatta ailecek kitap okuma saati düzenlemeyi düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • 0-10 yas arasi cocuga fizigi, matematigi cok cok sevdirmis olmak gerekiyor. Yoksa benim gibi lise 2 den sonra bodozlar. Keske boş boş siyaset konuscaklarina, 2 matematik fizik cozup zora hazirlasalardi beni. Cocuguma siyaseti de yasakliyicam mk.

1|0
    0|0
    • Ahh siyaset.. Bu kadar küçük yaşları da etkiler olmuş demek.

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet, otoriter olurum sanırım.

1|0
    0|0
  • Tabiki var

1|0
    0|0
  • Belli kurallar vardir ama yaptirim degil

1|0
    0|0
  • Asla sigara icirtmem

1|0
    0|0
  • Birgun anne baba oldum 😆 Kurallarin hepsi kendini kusturunca islem disi kaliyor cocuk milleti cok fena zeki

0|0
    0|0
  • Benim ailemin çok katı kuralları yok ama çok da geniş değiller. İstediğim hemen hemen her yere gönderirler ama konser vb. gibi özel bir etkinlik olmadıgı sürece çok geç saatte dönmeme izin vermezler örneğin. Ben de ailemden gördüğüm gibi yaparım cünkü çevremden gördüğüm kadarıyla otoriter ailelerin çocukları dha kötü oluyo. İzin vermezler diye her yere yalan söyleyip gitmeler falan. Hepsi böyle değildir elbette ben çevremdekileri örnek verdim. Ben aynı ailemden gördüğüm gibi yetiştiririm çocuğumu o yüzden ne çok rahat bırakırım ne cok sıkarım arasını bulurum

1|0
    0|0
    • Zaten haddinden fazla otoriterlik çocuğu doğru büyüteyim derken tam tersine sebep olur. Sınırlar bilinerek kurallar konulmalı elbette.

• Evet, şükürler olsun. Rabbim nasip eder inşallah. :)

• İnşallah :)

Yükleniyor...