Boy uzaması tamamen genetik mi?

Yani atıyorum 1.60 boyunda bir insanı biz bir 1.80 olarak düşünebilir miyiz yani bu genlerle alakalı değil mi?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• genetik
    çevresel faktörler
    yaşantın
    beslenmen ile alakalı.

mesela ben doğal besinlerle havası temiz bir yerde büyüdüm spor yaptım oyunlar oynadım sen ise şehirde havası pis bir yerde kimyalsal ve hormonlu gidalarla büyüdün spor yapmadın oyunları bilgisayar ateri başında oynadın diyelim. senle ben arasında fark dağlar kadar olur. ikiz olsak dahi ben atıyorum 180 isem sen 160 larda kalırsın işte bu hep yaşantı ile alakalı.

0|0
    0|0
    • Anladım. Oyüzden Kuzey Avrupa'da yaşayanlar çok uzun boylu dimi Onların doğası çok farklı çünkü ve beslenme alışkanlıkları da farklı. Bir yerde okumuştum Türkler çok fazla ekmek yediği için kısa kalıyormuş Ne kadar doğru bilmem ama olabilir

• yok 2 metre olmasın zaten kız :D 1.70 in biraz üzerinde olsa yeter :)

• tamam işte sen onu manken olacak gibi yetiştir hedef 2 metre olsun ama o 175 olsun yani bırak uzun olsun. ama bu senin elinde.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• istediğin şeyi düşünmekte özgürsün.
    Genler , yediği içtiği yaptığı spor boyu etkiler.

0|0
    0|0
    • Düşünmekten özgürüm de :D Şöyle bişey var bir insan kısadır dediğim gibi 1.60 tır boyu benim boyum 1.60 ama ben 1.80 olsaydım olabilir miydim Ben ben olmam o zaman değil mi :D

• Bir insan 1.60 boyundayken 1.80 olması imkansız zaten en fazla 7-8 cm uzarsa uzar o da sporla falan

• Belki bir ihtimal dedim zaten farkadaysanız
      @soran
      @karagözlüm_68

• Bende bazen düşünmüyo değilim

0|0
    0|0
    • neyi

• 180 lik birini 185 düşünmek mesela

• Olabilir bence vücut iskeleti değiştiği için yüz iskeleti de değişir , yüz daha büyük olur eller ayaklar büyür vs

Kızlar Ne Diyor 3

• değil ben annem den babamdan da uzunum

0|0
    0|0
  • Genetik tabi

0|0
    0|0
  • Bence öyle Ben 1,60 bile degilim misal

0|0
    0|0
    • Sen kendini 1.70 üzeri hayal ediyor musun bazen :)

• Hangi şehrindesin? ben de Almanya'ya gelicem bu sene
      Orada da boy ortalaması baya yüksek galiba

Yükleniyor...