Sizce ben şizofren miyim?

Ben ciddi anlamda genetiklerimden anneme ve babama benzemiyorum. Anasına bak kızını al demişler ya. Benim uzaktan yakından o aileyle alakam bile yoktur. Gerçekten kibirlenmeden söyleyeyim bakın ben çok güzelim. Ama içim berbat, bilemiyorum birden sinirleniyorum. Herkes tarafından dışlanıyorum sürekli bana şizofren diye yaklaşmıyorlar.. Kaç defa intihara teşebbüs ettim ama beceremedim, yapamadım. Sonra kitaplar okudum (yırtıyordum hepsini 😔) hala düzelemedim. Psikoloğa gitmeyi düşündüm. Küçükken ve her gece annem ve babamın odasından gizlice nefes alıyorlar mı acaba diye bakardım. Ölümden çok korkardım. Her neyse psikologlara gidemiyordum çünkü onlara duyduğum nefretten dolayı. Hiç kimse benim halimden anlamıyordu. Herkes tarafından dışlanıyordum. Kimse bana yaklaşmıyordu. Beni az daha deliler hastanesine götürecekler ama ben deli değlim. Gerçekten bir şizofrenim. Delirdiğimi biliyorum manyağım. Ama katlanamıyorum artık çevremden herkesten bıktım. Bizim üniversite de bir erkek çocuk vardı, ikimiz de aynı durumdaydık fakat o her zaman kazığı yiyordu. Zavallı biriydi. Her zaman dışlanan bir tipti. Hatta üst sınıflardan bir kız yüzündeki sivilceleri saydığını biliyordum. Onu geberttiğimi de biliyorum (yanlış anlamayın okul dışı meseleydi o) İnsanlar bana yaklaşamıyorlar.. Artık bıktım her defasında insanlara yaklaşsam da istediğimi alamıyorum. Bende mi bir anormallik var? Onlar da mı? Ben en ufak şeye sinirleniyorum. Ailemden şüphelenmeye başladım. Gerçek olamazlar diye umuyorum.. Hatta doğana kadar cinsiyetim belli olmamış.. Ben bebekken bana özürlü demişler falan. Yok öyle şeyler ben şizofren olduğumu kabulleniyorum. İnsanlara istemeden zarar veriyorum. Tik mi bilmiyorum ama bana dokunan kişilere saldırıyorum. Nasıl bir varlığım ben bilemiyorum. Şu an çok sakinim sizin yorumlarınızla delirmemek için dua ediyorum. Ne yapmalıyım? Neden insanlar benden uzak duruyorlar? Ne desem haklıyım..

0|0
13|5

En İyi Kız Görüşü

• Sen bence normal birisin. Merak etme onlar sadece bencil ve sana karşı kin besliyorlar, kıskançlık besliyorlar. Sakın üzme kendini..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dine yönelebilirsin. Dua edebilrsin. Namaz vs. Şükret.
    İnternetten vaaz dinleyebilrsn. gerçekten rahatlarsın. hayata geliş amacımız iyi bir iş iyi bir para mı hayır. ha sorarsınki bunların kaçını sen yapıyorsun..
    dediğim gibi dine yönel. rahatlarsın.

0|0
    0|0
  • Olabilirsin sis

0|0
    0|0
    • Bunu başka şekilde anlatamaz mıydın? Şizofrensem de olabilrisinmiş. Bari kesin şeyler söyleyin de uydurma cevaplar vermeyin! Üff

• Ulan ne desek bilemedim. Git adamakıllı bir tedavi gör

0|0
    0|0
  • Yok senin şizofrenlikle alakan yok sadece senin pisikolojik sıkıntıların var buda seni bu şekilde düşünmeye yönlendiriyor sen en iyisi seni iyi edecek arkadaşlar bul kendine seninle sohbet muhabbet edebilecek birine kendini de frenle sinir konusunda

0|0
    0|0
  • Evet sen gayet normalsin diğerleri anormal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Yargılamadan önce düşün demesi kolay ama gel gör ki hepimizde birazcık şizofrenlik var be gizli
    Hangimiz normal ki şu hayatta
    Saldırganlık tuhafmış emen allam 😱 demeden önce bir psikolog manita yap kendine ki tedavi edince nefretle bakma adama ( nefret ediyom dedin ya 😞)
    O işler bana ters diyorsan da biraz tek takılıp dibine kadar sıkıl , sıkılmaktan bıkınca zaten karşıdakinin kalbini kırmamak için dikkat etmeye başlayacaksın yalnızlık zor zanaat...

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Yav bunun sizofrenlikle ne alakasi var kizim sen kendi kendine olmayan insanlar mi yaratiyorsun kafanda olamayan birseyleri gercek gibi mi goruyorsun intihar etmeyebkalkmis olabilirsin annenler nefes aliyorlar mi diye odalarina gidebilirsin bende oyleydim babami kaybettikten aonra annem cevrem surekli benimle ugrasiyodu olum korkuau sorunlu bir cocuktum 1 sene psikiyatriye gittim simdi gayet iyiyim aizofrendr degilim ilacta kullandim. Ben 1 sene hic bisiyim kalmadi

0|0
    0|0
  • Şizofreniyi bir araştırsana sen.
    Sorunları olan herkes kendini şizofren zannediyor.
    Anlattıklarının şizofrenlikle pek alakası yok

0|0
    0|0
  • Şizofren değilsin sadece yanlış insanların yanında ve yanlış uslüpların muhatabındasın bence seninle uzunca muhabbet etmek iyi olurdu

0|0
    0|0
  • bir kitapta okumuştum ; şizofren hastaları asla hasta olduklarını kabul etmezlermiş... sen kabulleniyorsun biraz sakinliğe ihtiyacın var bence..

0|0
    0|0
  • bu anlattıklarının şizofreniyle ne alakası var?

0|0
    0|0
  • Bence sen bir süre insanlardan uzaklaş bir tatile çık sakinleş Veya kendine bir hayvan edin seni sakinleştir bence

0|0
    0|0
  • Dostum dalga mı geçiyorsun

0|0
    0|0
  • Canım sende kaygı bozuklugu var. Git bir psikiyatriye ilaç al geçiyor

0|0
    0|0
  • Biyerde okudum ayağını gidiklamaya çalış eger guluyorsan gidiklagnda sirofrensin

Eger gidiklagnda ayağını gulmuorsan normalsin

0|0
    0|0
  • şizofrenı degıl dedıgın. psıkolojık sıkıntı. ama cok ılerıye gderse sakat olur snn ıcın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...