Çantam çalındı komşum yüzünden. Ne yapmam gerek?

Babam asla yapacağına ihtimal vermeyeceğim şekilde çok istediğim çantayı hediye etti. 2 kere kullandım komşum istedi verdim 1 kereliğine ama 2 ay vermedi zor bela aldım geri ve çantayı mahvetmişti. Yırtılmış soyulmuş boyanmış falan. Bir şekilde tamir ettim. 3 gun once yine istedi bu sefer haftasonu ver düğüne takcam dedim. dün bizim Kapıya asmış. 3 saat sonra mesaj attı aldın mı diye. Hayır dedim her yere baktık araştırdık çalınmış. Tek derdi de kocasının duymaması. Yüzsüz gibi bir de bir çanta için aramız mı bozuk falan diyo. Ne yapcam ya olan bana oldu. Almıyoda yenisini. Çantanın fiyatı 500$… nasıl oturuyo içime. Her şey neysede babamın aldığı tek hediyeydi o. Çook sinirliyim nasıl halledebilirim bu durumu

1|0
13|18

En İyi Erkek Görüşü

• Komşunun kalbini kırmamak için kenndinden vazgeçiyorsun.
    Ama baban hediye etmiş, komuşuna: benim için manevi değeri büyük lütfen kusura bakmayın diyebilirdin.
    Çalınmasına gelince belki binalardan birisi almıştır kapıda duruyor diye. Sizi görünce verecektir belki.
    Birde kadın sizin kapınıza çantayı asıyor, astığı an zili çalmıyor? astığı an sana söylemiyor ise sonra söylüyor ise bu işte bir ph luk vardır derim.

1|0
    0|0
    • Bizim katların merdivenleri kapalı yangın merdiveni gibi düşünün. Bizim kata bizlerden başka kimse gelmiyor yani. Ama sadece bbenim ve karşı komşumun dairesinin olduğu yer boydan boy cam. Bina giriş kapısını görüyoryz. Muhtemelen ordan gördüler. Çünkü direkt göze Çarpar yani. Benim değil kendi kapısına asmış olsa o girişi görmediği için kimse farketmez çantayı. Aynen direkt söylese bana alırdım zaten. Ya da zile bassa. Var bunda büyük saçmalık

En İyi Kız Görüşü

• boyle tıplerden nefret edıyorum.. ünide basıma cok geldı.. bırdaha kımseye verme canım esyanı. ne yapacagın hakkında fıkrım yok malesef..:(

1|0
    0|0
    • Al benden de o kadar nasıl nefret doluyum bir bilsen. Öğrenciyim birde. O çantayı yerine koymak için 2 ay çalışmam gerekir benim

• Tek derdi kocasının duymaması. Duysa mahveder onu. Söyleyebilsem keşke bir şekilde. Ay vallahi sinir oluyorum. Başkasının emanetine sen nasıl sahip çıkamazsın. Aklım almıyor

• ya onu bırak babana ne dıcen sorarsa o cok kotu be.. ozel esyanı verme onun yok pıntılıgı yok kıskanması olmaz blof yapıyor bu tıpler boyle ıste. dusurdugu duruma bak. Allaha havale et sen. benım aynısı basıma geldı annemın aldıg bırsey yuzunden hala soyleyemıyorum kadına ne durumlara sokuyorlar ınsanı bak

Erkekler Ne Diyor 17

• Kusura bakma ama zekandan şüphe ediyorum. Burada tek hatalı sensin. Soğuk su içme üstüne bademciklerin şişer.

0|0
    0|0
    • Zekamdan mı? Bana hakaret ettiğinizin farkında mısınız?

• Sence hakaret edilmeyecek gibi misin? Arkadaşın senin çantanı tepe tepe kullanmış, sonra da kapıya astım diye yalan söylerek çantanı çalmış. Sen hala dediklerimi hakaret olarak mı görüyorsun?

• Bence o cantaya Çökmüş seni kandırıyor

1|0
    0|0
    • Şu an bana da öyle gelmeye başladı

• Polise git

0|0
    0|0
    • Kanıt yok şu an. Birazdan site yönetimine geçer kayıtlara bakarım

• Çalmış işte canım git gözlerinin içine bakarak çantayı nereye bıraktığını sor herşey ortaya çıkacak

0|0
    0|0
  • Arkadaş ben insanları anlamıyorum o kadın nasıl bu kadar yüzsüz olabiliyor ya istemesen demek hiç vermeyecek o çantayı 3 ay nedir ya lanet olsun de geç hiç konuşma selam bile verme numarasını engelle

0|0
    0|0
  • komik bence

0|0
    0|0
  • Hediyeye sahip çıkamadın vermemen getikirdi

0|0
    0|0
    • Haklısjnız. Ne bileyim koca kadının sahip çıkamayacağını

• Hediye olmasa neysede manevi değeri yüksek olan birşey di bu sanırım ders oldu sağlık olsun bidaha vermesin hiç birşeyini

• Kabahat sende bir kişi şahsi eşyasını Nasıl Başkan'a verir ki az yeseymiş komşun bir çanta alsaymış kendine ama kabahat sende vermeyecektin çantanı biri senden telefonunu istediği Zaman kimseye vermediğin gibi Onur'a vermeyeceksin

0|0
    0|0
    • Haklısınız valla istemeyerek verdim hep. Hayır diyemedim hiç. Durumu çok iyi çalışıyor zaten. Ev geçindirmiyor kendi yiyor parayı

• Asla. Yüzsüz gibi makyaj yapar mısın falan diyip ayak işlerini yaptırmaya çalışıyor. Onu nasıl akıllandırcağımı bilmiyorum

• Ya çocuk değilsin tepkini ortaya koy tabi öyle olduğunu düşünüyorum hizmetcinmi var karşında flan muhabbeti tersle biraz

• İndiregandi yapmıştır çakaall. Kapıya asmakta neyin nesi 😳 Yalan söylüyor kaşar.

0|0
    0|0
    • Kapının koluna. Astığı gibi haber verse alırdım. 3 saat sonra yazmış gerizekalo

• Valla bir arkadaşımda öyle söylddi

• Git ve 500 Amerikan Dolarını iste dostum. O s*rtüğün yanına kar bırakacağını düşünmüyorum :)

• Maşallah anam o kadar paraya çanta gerisini dusunemiyom boşver bidaha alırsın durumun iyi belliki

0|0
    0|0
    • Bir kereye mahsus bir şeydi o kadar para asla vermem bir çantaya. Babamda vermez normalde ama çok beğendiğimi görünce mutlu etmek istemiş. Inan naısl içime oturuyo 2 gündür kafayı yiyorum

• Helal para değilse gelmesin helalse gelsin

• Eee baban almış helaldir herhalde haram değildir ama geri gelirmi bilmem şöle bir duusncem var o kadının o çantada gözü kalmış belkide hiç vermedi verdi gibi yaptı kimsenin günahını almimde

• polise git

0|0
    0|0
  • Zanimca senin iyiliğinden faydalanip cukkaya atti

0|0
    0|0
  • sende git onu gasp et hem hırsınıda almış olursun hemde paranı

0|0
    0|0
  • :D öduc cantayida ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • Seyıme kadar oh ıyı olmuş

0|0
    0|0
  • yeme bizi. 500 dolar cantaya para verse baban sen o cantayi annene bile vermezsin. Ayak yapma bize burda.
    Ayrica okadar pahali bir canta kolay kolay soyulmaz.

0|0
    0|0
    • Neden vermeyeyim saçmalama. Asıl öyle çantalar çalınır

• Ac karnini doyurda sonra o cantaya para verirsin.
      50 liralik cantayi 500 dolar diye ancak enayilere yutturursun :D

• Ya yürü git hasetliğinden öleceksin

• saklamıstır. kaybolma bahane

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• birdaha o kadına hiç bir eşyanı verme senin yerinde ben olsam direnirdim asla vermezdim.

1|0
    0|0
    • Bundan sonra bitti zaten. Yüzüne bile bakmak istemiyorum

• tavrını net koy bundan sonra. Benim yakın bir arkadaşım 7-8 tane kitap aldı ve hepsini vereceğini söyledi. Yaklaşık 2 yıl kitapları unuttum, getiricem diyerek geçiştirdi. Hiç kızmadım çünkü maddi durumu kötü olan bir kızda değil ve bende kitapları okumuştum zaten getirir dedim. Farklı liselerdeydik bu durumda ne zaman denk geliriz belli olmuyordu. Kıza hiç bir zaman sinirlenmedim ve sonra kitapları kaybettiğini annesinden öğrendim. O kadar sinirlendimki kızın şimdi yüzüne bakmıyorum. Dışardan bakanlar için ben kitap yüzünden arkadaşımı bıraktım ancak umrumda değil. Soran olursa anlatıyorum. Benim yine sebeplerim vardı beklemek için ancak durum bu. Sende hayatında değer verdiğin eşyaları başkalarına verme ya da git iste. Yapma bir daha böyle annenlede konuş ona göre tavrını koy.

• Bence çantayı kadın almış bahane yapıyor ve sakın bir daha ona güvenme. Bence durumu burdaki gibi babana da anlatmalısın. Baban sonuçta bilmeye hakkı var. Üzülme sen sadece paylaşmak istemişsin ama herkesle olmuyor işte, insanlar kıskanç olabiliyor. Babanda seni anlayacaktık, üzüldüğünün farkında da olacaktır ve belki fikirde verir. Üzülme ve sinirlenme sen bundan sonra ne yapacağını biliyorsun☺😊

0|0
    0|0
    • Belki bir şey geldiyse çantanın başına. Ya nasıl çıldırıyorum. Çok seviyordum o çantamı. Söyledim babama. Alırız kızım sıkma canını sen boşver yapacak bir şey yok falan dedi ama o kadının yanına kalması içime oturuyo

• Yarın site yönetiminde kamera kayıtlarına baktırtıcam. Oradan çıkar kimin aldığı

• Aa evet kamera varsa iyi akıl ettin kız☺ ama kadının kulağına gitmesin dikkat et😉

• 500$ diyorsun öğrenciyim diyorsun sonrada o çantayı yerine koyabilmek için 2 ay çalışmam gerek diyorsun.. 2 ayda 500$ kazanıyorsan zaten sıkıntı yok. Bu ne yaman çelişkiiii.. ;)

1|0
    0|0
    • Çantayı babam aldı ben değil. Sence öğrenci halimle o kadar para verebilir miyim ben? E ayda 800 kazanırsın yani nereye girersen gir

• Çook teşekkür ederim. Dua edin kamerada çıkmış olsun nolır

• Çıkmıştır ya.. Sen iyi dayanmışsın ben olsam saç baş dalmıştım :)

• bir kere calinmis. Hadi ilk verdiginde hata yapip vermissin okadar zmn sonra geri getrmiste. ikinci kez niye veriosun. Senin icin okadar degerliyse vermemeliydin. bundan sonra dikkat etmekten baska birsey yapamazsin sonucta rizanla cantayi vermissin degilmi. artik can sagligi diyip gecicez yapcak birsey yok.

0|0
    0|0
  • Yapcak bisey yok

1|0
    0|0
  • Şikayetçi ol

0|0
    0|0
  • biraz sende hata yapmışsın ama sonuçta o suçlu. git kocasına herşeyi anlat şimdi çantandan başlar artık sonrasına Allah Kerim

0|0
    0|0
  • Allahım gorgusuzuu yaaa

0|0
    0|0
  • Ya senin o komşun salakmı allah aşkınaa. Ben bile deli oldum !!

0|0
    0|0
  • Bosver

0|0
    0|0
  • komşu milletnn allah belasnı versn yiyici köpekler. varsa da yok de ben öyle yapıorm artık lanet insanlar ya

0|0
    0|0
    • Komşu komşunun külüne muhtaçtır derler bizim ki sömüre sömüre bir hal oldu

• bak o kadın kesin o çantayı sakladı. kapıya asmadı yalan söylüo canım

• Parasını işte, vermezse kocasına soyle. Bir daha da malını kimselere verme ezik değilsin sonuçta bayır demeyi bil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...