Kadın, insan mıdır?

Geçtiğimiz aylarda Suudi Arabistan'da bir toplantı yapıldı ve toplantını konusu "Kadın, İnsan mıdır?"

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
18|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Yok biz hayvanız tövbe yarabbim ya

0|1
    0|0
  • Bu sorunun aynisini orta cagda aristo da sormus

0|1
    0|0
  • Rezalet.

0|1
    0|0
  • Onlari getir onume beyinlerini...

0|1
    0|0
  • garipsemedim nedense. ne kadar yazık nasıl bir zihniyettir bu arakadaş

1|1
    0|0
  • Neden dünyada müslümanlar daha farkli sekilde anilmiyor, gun gectikce daha cok cahiliye donemine benziyoruz

1|0
    0|0
  • şimdi yazdım yazdım sildim. cahillik demek istemiyorum. islama vurmak istemiyorum. başka bir şey de bulamadım açıkçası. hıh buldum. adamlar 'insanlıkdışı' ama aslında bir o kadarda insanın gerçek hırslarının, dürtülerinin, realistliğinin doğurduğu düşünceleri, bu konuyu bile cesurca yansıtıyorlar. vay anasını gercekten.
    unutmadan bu konuyu tartışmaya hevesli milyonlarca erkek bulunur türkiyede. ama bizimkiler hem korkak hem de cahil

0|0
    0|0
  • insandır insanız

0|1
    0|0
  • :D O zihniyetteki bir ülkeden başka ne bekliyorsun?

0|1
    0|0
  • kadın insan erkekler insanoğludur.

1|0
    0|0
  • eğer doğruysa bu toplantı araplar hakketten çağılıye dönemine dönüyor yakında kız çocuklarınıda gömerler bu şerefsizler eğer doğruya tabi

0|0
    0|0
  • Neyden yola cikarak böyle bir konu secilmis

0|0
    0|0
  • Bütün hayvanlar toplanmış insanlığımızı tartışıyor. Tuhaf

1|0
    0|0
    • Hayvana hakaret etme. 😉😉😉
      Hayvan bile olamaz onlar.
      Olsa olsa mahlûk olur.
      Hayvanlar bile dişisine iyi davranır.
      Dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğludur...

• sadece kafamı sallıyorum yazık üstüne sinirlenmeyeceğim bile

0|0
    0|0
  • Hâşâ ve kella biz insan değil Türküz!

0|0
    0|0
  • Allah akıl versin herkese

0|0
    0|0
  • Bu mantıksız soru için kadınların tepkileri ne olmuş peki? Bir bilgiye ulaşılabiliyor mu?

0|0
    0|0
    • Twitter'dan tepki yağmış diye biliyorum ama ne kadar büyük bilemem

• Allah belalarını versın ne pislık varsa bu suudilerden cikiyor

1|0
    0|0
    • Suudileri sevmeyen bir kendimim sanıyordum.
      Hay sen çok yaşa emi 😄😄😄

• Sevilecek bir yanları yokki arab kültürü çok pis çok iğrenç bir kültür iğğğğğ en küçük örneğim yemek yemelerı

Erkekler Ne Diyor 11

• Geçtiğimiz ay bir haber sitesinde okumuştum bunu. Daha başlığı görmeden hayret, Suudi Arabistanda seminerde mi yapıyorlarmış olmuştu tepkim. Sonra başlığı görünce zaten anca bu olur diye devam etmiştim.
    Bak diğer bütün her şeyi geçtim, yalnızca, bir insan, kendisinin bu Dünyaya gelmesinde en büyük emeğe sahip olduğu annesin de içinde bulunduğu bir topluluk için gidip de insan mı acaba? diyorsa benim burada söyleyecek bir şeyim kalmaz.

1|1
    0|0
  • Peygamber efendimiz (S. A. V) zamanında kadınların değerini defalarca vurgulamıştır."Cennet annelerin ayaklarının altındadır" sözüde kadınların değerini en çok gösteren sözdür. Şimdi ise Müslümanlığın doğduğu millet olan araplar kadının değerini tartışıyor siz kimsiniz peygamberimizin değerini belirttiği kadının değerini tartışacak. Türkiye belkide en çok büyük bu yüzden Müslümanlığın asıl temsilcisi olarak görülüyor dünyada. Kadının değeri belli onlar olmadan biz olmayız biz olmadan onlar olmaz herşey belli bir dengede biz nasıl insansak onlarda birer insan bunu tartışmaya sunan zihniyetsizin aklından şüphe ederim😠

0|0
    0|0

• Kadın anadır
    kadın cennettir

0|1
    0|0
  • İnsan olma ihtimali var, evet olabilir belki.

0|0
    0|0
  • Trolün Arabı, Türkü, cahili, okumuşu olmaz mı. Trol her yerde troldür. Saygıyı hak etmez!

1|1
    0|0
  • Değildir insandan daha değerlidir bir çocuk doğurur onu insan yapar topluma katar kadın insanlığın anasıdır başımızın tacıdır toplumun mihenk taşıdır. Varsa tam tersini düşünen veya dile getirecek olan buyursun s. Olup gitsin.

2|0
    0|0
  • Kadın bir melektir ne insanı cennet bile onların ayakları altina serilmis güzel varlıklardir 😉

0|1
    0|0
  • Ne güzel işte biz de onlar gibi şeriate ilerliyoruz allahın izniyle HÜLOOOOOĞĞĞ

0|0
    0|0
    • Yanlı bu toplantiyi liderler yapmiyo,
      Zengin adamların yaptigi bir toplanti diye biliyorum

• ben zaten devlete değil şeriate vurgu yapmak istedim hocam, sonuçta yönetim şekilleri bu olmasa öyle bir toplantı da yapamazlar

• yok artik

0|0
    0|0
  • saçma bir toplantı olmuş :D

0|0
    0|0
  • Öncelikle burda Suudi Arabistani duyan islam düsmanlarina, kadina en cok deger veren din islam dinidir.
    Islama göre insandir,
    Ama gecmiste ve günümüzde erkekler kadinlari sürekli kendi agosuna göre uydurumus,, bencilligine göre egemen olmaya calismis, baski altina almistir, ezmistir, kullanmistir, bunuda bircok kendi yarattigi gerekcelerle savunmus, dogru olduguna ya bilerek, ya bilmeyerek isine geldigi gibi yorumlamistir... Islamla alakasi yoktur, eger kadina insan gibi deger verilmiyorsa, saygi gösterilmiyorsa, bunun sebebi erkeklerdir, Ilsam degil.

1|1
    0|0
Yükleniyor...