Neden Lazlar Türk milliyetçiliği yapar?

Anlamadığım konu bu niye yaparlar bir kürt olarak ben anlam veremiyorum.

0|0
13|51

En İyi Erkek Görüşü

• Bir Laz olarak lazistanı kurar kurdistanı yıkarız. Sonra yine Türkiye oluruz.. Lazın sabrını taşırmayın..

1|14
    0|0
    • @BahtiyarArdinn zorunamı gitti :)) bizden hainlik beklemeyin.. biz sadık insanlarız.. sadık milletiz

• Ve bende ülkücüyüm..

• @BahtiyarArdinn benden alıpta veremediğin ne.. elbette askere gidecem.. hemde seve seve..

En İyi Kız Görüşü

• Kanı bozuk olmadıkları için.

2|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• siz kürtsünüz anlamazsınız.
    bayrak sevgisi vatan sevgisi nedir siz bilmezsiniz.
    bedavadan yaşıyorsunuz bizim ülkemizde.
    elektrik bedava
    su bedava
    sağlık bedava
    sonrada dövlet bize bakmiyi dersiniz.
    dahasıda etek giyip polisimize askerimize kurşun sıkarsınız.
    hainsiniz siz.

2|3
    0|0
  • Bende Gürcüyüm varol Türkiyem diyorum...
    Türküm demekle gurur duyarım
    zamanında dedelerimiz müslüman oldukları için zulm görmüş Türkiye sahip çıkmış!
    Allah Razıolsun...
    Bazıları gibi yediğimiz kaba pislemeyiz!!
    Bu Vatan için herşeyi yaparım!!

0|4
    0|0
  • Çünkü Lazlar adam gibi bir etnik gruptur. Hatta adam olma konusunda sınır tanımayan bir etnik gruptur. Ve Lazlar yarı Türk yarı Gürcü'dürler. Yani Lazların soylarında Türklük vardır. Esasen Lazlar soylarına biraz Çerkezlik biraz da Gürcülük karışmış Türkler'dir.

0|1
    0|0
  • zaten kürtler anlam veremez sadece

0|5
    0|0
  • Senin amacın ülkeyi karıştırmak. Onların amacı ise Laz oldukları halde Türkiye^vatandaşı oldukları için Türk olduklarını kabullenmeleridir.

1|3
    0|0
    • türklesmeleri kötü. bu konuda sana katilmiyorum. keske lazca konussa hepsi. kulturlerini devam ettirseler. bu konuda kürtlere helal olsun diyorum.

• @Gokhaaan Kürtlere Helal olsun diye diye bu ülkeyi yediler ya zaten. Benim vatandaşım polisime askerime taş atamaz. Atanda Zaten kardeşim vatandaşım değildir. Bu arada Laz Kardeşim dilini, kültürünü özgürce yaşıyor devam ettiriyor kısıtlama yok...

• Sorunun yorumlarını görünce çok üzüldüm. Sırf kürt diye hain gözüyle bakılır olmuş insanlara bu ırkçılıktan başka birşey değil benim gözümde. İnsanlarımızın içi kin nefret ile dolmuş zaten her geçen gün daha kötü olaylar oluyor birlik olmamız gerekirken dağıldıkça dağılıyoruz. İnsanın dili, dini, siyasi görüşü, takımına kadar sınıf ayrımı olmuş ülkemizde. Gavur dediğiniz ülkelerde bunların hiç birinin önemi yok. İnsanları mutlaka sınıflandırmak istiyorsanız İyi ve Kötü olarak sınıflandırın.

0|0
    0|0
    • Evet ben hain gözüyle bakıyorum... sana uzun uzun nedenlerini yazabilirim.. .

• ben de diyorum ki snn söylediklerini herkes söylüyor ama kimse ciddiye almıyor... somut şeyler üretmelisin... soyut un değei yok..

• @xBeniboylebil somut şeyler üretme peşindeyim zaten ama soyut olan düşünceler olmadan onları ciddiye almadan peşine düşmeden somut şeyler ortaya çıkmıyor. Düşüncelerimi icraata geçirmek için katı düşünceli insanlarla konuşmaya çalışıyorum. Ve gece gündüz kendi mesleğimi daha güzel şekilde yapmaya ve yaymaya çalışıyorum. İdealler barışçıl oluyor bu yüzden dha iyi gelecek ugruna çabalıyor ve çabalanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. İyi geceler

• hiç şaşırmadım böyle düşünmene :D
    karadenizde laz miktarı çok az büyük çoğunluğunu Türkler oluşturur
    fakat lazlar çok şerefli namuslu insanlardır. karadenize gittiysen bilirsin
    orada ahlak kuralları farklıdır insanlar farklıdır sevecendir dosthanedir fakat yanlış yaparsanda hemen cezasını keserler
    sen anlamazsın sanırım

0|0
    0|0
  • Çünkü hain değilller.

0|3
    0|0
  • Kanları bozuk değil var olsunlar..

0|3
    0|0
  • Türkçülük demek Çerkezi Lazı kürdü Çingeni hepsini içine alır bu topraklarlarda bu bayrak altında nefes alan her birey Türktür eğer başka bir şey iddia ederse ya haindir ya kansızdır.

0|2
    0|0
  • Bu ülkede, türk diye yaşayan topluluğun çeşitli etnisitelerin birleşimi ile oluştuğunun farkında olacak kadar zekiler çünkü..

Sizler gibi hain değiller..

0|0
    0|0
  • Ümmetcilik yaparlar türk milliyetcilikleri yalan onların

0|0
    0|0
  • Laz çok az. Bir çoğu Türk oraların.

0|0
    0|0
  • Bir laz olarak cevap vereyim sana.. Biz türk milliyetçiliği yapmıyoruz sadece vatanımızı, milletimizi seviyoruz. Bizde bölgede lazca konuşuyoruz ama çıkıpta bağımsızlık istemiyoruz bizim için Türk bayrağı şereftir.

0|1
    0|0
  • çünkü onlar yemek yediği kapa sıçmıyorlar anlatabildimmi?

1|3
    0|0
  • dedigin gibi anlayamazsin

0|2
    0|0
  • bende bir arap'ım ama en azılılardan Türk Milliyetçisi'yim özellikle k*rtlere karşı...

0|3
    0|0
  • Kanı bozuklar anlamaz

0|2
    0|0
  • Aslı Türk olup ırkına sövende var, aslı Türk olmayıp Türklüğü sevende var önemli olan bir yumruğun parmakları olabilmek

0|0
    0|0
  • Laz ın bir irk olmadigini biliyorsun demi

0|0
    0|0
    • kürt ırk mı?

• @xBeniboylebil bilemem haci abi orasini ben bir muslumanim ve butun insanlarin adem ve havvadan geldigine inaniyorum boyle bakarsak irk denen seyde sacmalik zaten

• laz bir irktir. kafkas halklarindan. gurculer ile akraba. biraz okuyun arastirin kutfen.

• Bende Çerkesim ama milliyetciyim kimseyede laf ettirmem o derece.. Kürt olupta Türkten daha milliyetci olanda var.. O yuzden sen kürt olduğundan bunu anlayamazsin diyemeyecegim.. Allah kimseyi yemek yedigi kaba pisleyebilecek kadar nankör etmesin..

0|1
    0|0
  • Türklük hiyerarşik bir başlıktır. Buna bağlı olarak laz kürt gürcü çerkez gibi etnik guruplar Türk başlıpı altındadır. Türklük herkese nasip olmaz bide yani. bu bir onurdur gururdur.

0|0
    0|0
  • Adamlar çünkü

0|0
    0|0
  • Pkklı olduğundan dolayıdır

0|2
    0|0
  • Onlar "Ne mutlu Türk'üm" lafını doğru anlamışlar da ondan.

0|0
    0|0
  • kürtlerinde türk milliyetçiliği ile sorunu yok içindeki ermeni kökenliler itiraz ediyor buna ayrıca laz dediklerinin cogu türktür

0|0
    0|0
  • Lazlar k*rdlere bakılasıya bana daha samimi geliyorlar. :)

0|0
    0|0
  • Konu ırk değil vatan meselesi
    Lazların bile aklı eriyor

0|0
    0|0
  • Arada zeka farkı var... sen kavrayamazsın..

0|0
    0|0
  • Kürt kardes, derdin neyse git lazlarla konus, agzimi bozdurma.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 12

• K*rt olduğun için anlam veremiyorsun zaten :)

1|5
    0|0
  • Bu topraklarda nankörlük ve kahpelik yapmadan yaşadıkları için.

2|4
    0|0
  • Hain değiller sizin gibi.

2|3
    0|0
  • Laz diye Ardeşen Rize Hopa Artvin tarafında yaşayan vatandaşlarımıza deniyor. Eğer Karadenizliler komple lazdır diye düşünüyorsan o yanlış. Ayrıca lazların çoğunluğı Türk zaten. Türk milliyetçiliği yapmaları normal.

1|0
    0|0
  • Cogu arkadaslar soylemis zaten olani tipa tip katiliyorum candir lazlar..

0|2
    0|0
  • Kürtmüş gülüyüm bari 😂 bir gün kürt diye bir ırk olmadığınızı ögerniceksiniz olmayan ırkın olmayan ülkesini kurup kendinizi başkan yapabilirsiniz ama gercekte ve resmiyette sıfırsınız bide laz kardeşlerimizi ayaklandırmaya çalışıyorsun

1|0
    0|0
  • Karadenizde yaşıyorum ben bile çok laz görmedim. Gördüklerim de vatansever insanlar. Boş boş sallıyorsunuz bir şey bilmeden

0|0
    0|0
  • çünkü k*rtler gibi bölücü değillerdir yedikleri kaba pislemezler

2|0
    0|0
  • Laz zaten turk goruyor kendini. Fark yokki kurtler oyle değil bozguncu

0|0
    0|0
  • Turk olduklari icin

0|0
    0|0
  • İlk önce lazların kim olduğunu bılıyormusun?

0|0
    0|0
  • Vefalı insanlar çünkü nankör değiller

0|1
    0|0
Yükleniyor...