Kapat

Ülkemizde yaşam standardı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Teknolojik kullanim, ulaşim, sağlik hizmetleri, eğitim vb insan ihtiyaci olan herseyi düsunerek elestirilerinizi ve onerilerinizi yazar misiniz?

• İyi.
    10%(14)12%(30)Oy Ver15%(16)
  • İdare eder
    29%(39)24%(58)Oy Ver18%(19)
  • Kararsizim
    10%(13)12%(30)Oy Ver16%(17)
  • Kötü
    51%(69)52%(122)Oy Ver51%(53)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
...
güncel

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• İyi eskiye nazaran

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 15 yıl öncesine göre kıyaslarsak olumlu yönde geliştiğini görebiliriz.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Düşük buluyorum.

1|0
    0|0
  • Her ülkedeki gibi iyi ve kötü tarafları var. Iyi tarafların kıymetini bilin , boş boşuna almanyada doğup büyümüşken gelio taşınmadım buraya

0|1
    0|0
  • kötü diyen %54 kısmı suriyeye ıraka filistine afrikaya göndermemiz gerek şükretmeyi öğrensinler

0|1
    0|0
    • :) onlar ideolojık düşünen kesim yani yönetimden rahtsız olan kısım

• ne kadarda rahatsız olsalar kardeşim bizden daha iyilerine bakıp en iyisini yapıp bizden daha kötülerine bakıp şükretmemiz gerekiyor 13 yıl önceki hallerinde olmadıkalrına su yerine idarar içen insanların yerinde olmadıklarına şükretmeleri gerek bit on nankör kesim dolu

• Sukredebilmek lazim

• yüzde 47 standartları kötü bulmasına rağmen 13 yıldır aynı kişileri iktidar yapıyor. türkiye'nin özeti budur.

0|1
    0|0
    • sence %47 standardı kötü bulanlar mı aynı kişileri iktidar yapıyor :) bence tam tersi. Standartları kötü bulanlar sadece yönetimden memnun değiller sadece eminimki hayatlarında Standartlardan kaynaklı büyük sorunlar mevcut değildir

• Çok abartılıyor bence, idare eder.

0|1
    0|0
  • en en kötüsü 'eğitim sistemi' sonra da ulaşım!!! sağlık bu ikisine nazaran daha iyi..
    ama yaşam standartlar açısından düşük!!! tecavüz şiddet vb. çok arttı geçmişe göre.. ülkemi seviyorum ama mahvediyorlar ve değerini bilmiyorlar !! ben ilkokula gidiyorken 'gelişmekte olan ülkeyiz' derlerdi hocalarımız şimdi küçük kardeşime bakayorum hala aynısı söyleniyo :/ daha ne diyebilirim ki...

0|0
    0|0
    • Gelişmekte olan ulke tabiri tam bir safsata :) 100 yıl geçse gelişmekte olna ülke olacaksın neden dersen çünkü ne zaman onlara benzeersen belki gelişmiş ülke olabilirsin. Yani kültürünü toplumsal değerlerini asimile ettiklerinde gelişmiş ülke olursun. Evet sokaklarımızda şiddet var bir çok alanda eksiğimiz var ama burda yine görev biz vatandaşlara düşüyor birazda geçmişe göre aslında rtan birşey yok sadece bugün medya çokdaha etkin hiçbirşey saklı kalmıyor önceden 1 duyuyorsan bugün 5 duyuyorsun. Şİddet türkiyede her zaman vardı faili meçhullere bakarsanız basına yansıyan sadece ünlü isimler ya yansımayanlar. Bulunduğumuz bölgeye bakacak olursak ve komşularımıza bakacak olursak hepsi bizden daha kötü durumda. bu iyi kötü değerlendirmesini yaparken bunları dikkate almakta fayda var. Aslınd yaşam standartlarımız düşük değil dünyanın hepsiyle aynı anda her teknolojık yenılığe sahip oluyoruz bunu cebımızdekı telefonlardan bilgisayarlardan arabalardan görebilirsiniz

• Sadece toplum olarak bırazcık sosyalleşmeye ıhtıyacımız var buda eğitimle alakalı bir durum bız cocuklara sadece bılgı depoluyoruz. Ama etik anlamda bırşeyler kazandırmak lazım kı ozamn sokakta şiddette azalır her türlü tehlıkede. İnsanları korumak için onlara ahkalı aşılamak insan olmayı birbirine saygıyı aşılamak guvenlık onlemlerıni artırmaktan çok daha etkıli bir koruyucudur.

• evet herkesin elinde en lüks cep telefonları vb mevcut çünkü üreten değil tüketen bir toplumuz !! gelişmemiz için illa değerlerimizi kaybetmeye gerek yok (bknz :japonya ve güney kore) komşulara gelince onlara hiç bakmıyorum bile kendi ülkelerini bile daha savunmayıp kaçan insanlardan hiçbirşey beklemeyezsin bu yüzden kendimizi arap ülkelerine bakıp teselli etmek yerine güney kore gibi ülkeleri örnek alıp gelişmeliyiz! bende bu ülkenin bir vatandaşı olarak gelişmesini elbette istiyorum ama bu yol köprü yapmakla olmuyor!! terör ve türkiyenin birlikte anılması bile çok utanç verici!!

• hatta berbat

0|0
    0|0
  • Daha çok tehlikeli

0|0
    0|0
  • Bana gore kotu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kötü yönleri iyi yönlerini götürür.
    daha yılanın kendisine dokunmadığı kişiler iyi der ama günü geldiğinde lanetler beddualar edecekler ne yazıkki

0|0
    0|0
    • Senden daha fazlası beklenemez genç :)

• zamanı gelecek zaten bu ülkede umut bağlamak için insanların özgür düşünceli olması lazım. bağımlı değil

• nıye dusuncenı soyluyorsun ya :)

• Diğer ülkelerle kıyaslarsak hiç duymadığımız ülkelerin yaşam standardı bile bizim ülkeden 1000 kat iyi

0|1
    0|0
  • hala istenilen seviyede olmasa da bir şeylerin düzeldiğini görmek umudumu arttırıyor

0|1
    0|0
  • İnsanları harika misafirperverlik te harika fakat ülkeyi bok ediyorlar buna tüm siyasiler dahil.

0|1
    0|0
  • Iyi degil pek ama daha kotusu de var.

0|1
    0|0
  • Ne yaşam standardından bahsediyorsun sen yaaa.. Var mı öyle bir standart? 1300 TL ye çalışan işçinin ne standardı olabilir? Resmen açlıkla pençeleşiliyor.. İnsanlar hep asık suratlı hep agresif.. Birbirilerine selam bile vermeyi çok görüyorlar. Bunların hepsi ekonomik durumların kötü olmasından kaynaklanıyor. Herkes borç batağında... Ay sonunu getiremiyor kimsee... Köle standardı var ülkemizde..

0|0
    0|0
  • 3 kişilik bir aileyi ele alırsak. ve çalışan sayısı tek olursa. o da asgari ücretle çalışırsa. geçinemezler. ama karı koca çalışırlarsa iyi bir yaşam standartı olduğunu düşünüyorum şahsen

0|0
    0|0
  • Eğitim ve ulaşım konusu fena değil gelişiyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...