Bir insanı tanımak ne kadar sürer?

Örneğin evlenme yolunda giden bir çift... Kimileri 3-4 ayda evlenirken kimileri senelerini tanışmaya ayırıyor. Ama bazen bakıyoruz, senelerce flört de etse, evlendiğinde hiç tahmin etmediği, tanımadığı özellikler çıkabiliyor karşı tarafa ait...

Sizce, bir insanı tanımak ne kadar sürer?

0|1
27|45

En İyi Erkek Görüşü

• Bakman gereken şeylere bakarsan tanıman 6-7 ay gibi kısa bir süre sürer. Bakmazsan bir ömür boyu da beraber olsan tanıyamazsın.

Neye bakmalı?

Başka insanlar hakkında ne düşündüğüne, onlara nasıl davrandığına. Özellikle üstün olduğu kişilere karşı tavır ve tutumlarını incelemelisin. Altında çalışanlara karşı gerek olmadığı halde nazik mi mesela? ya da arkadaşları hakkında neler söylüyor? (Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim).

Biraz da savaş sanatından alıntı yapalım. Bir kişiyi en iyi savaşırken tanırsın. Yani günümüzde bu özellikle kavga ederken nasıl olduğuna bakman lazım demek. Sadece fiziksel kavga değil, sevmediği, arasında husumet olan biri ile nasıl savaşıyor. Bel altı vuruyor mu? Yani sırf onu yenmek için hile hurda haşa bulaşıyor mu, yalan söylüyor mu yoksa mertçe mi mücadele ediyor? Özellikle de kaybediyorken. İşte bu sana tam doğruyu, o kişinin nasıl bir karakteri olduğunu göstericektir. Zira insanlar gerçek yüzlerini en çok savaşırken gösterirler.

Ne alâka şimdi, ben karısı/kocası olacağım, onun tarafında olacağım, özel olacağım. Bu söylediklerin bana karşı geçerli olmaz diyorsan tekrar düşün derim. İnsanların en büyük yanılgılarından biri bu bence...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben7 yildir uzatmalı sevgilimleyim bu surenin hemen hemen 1yili ayrı kaldık ilk aşık olduğum kişi ilk sevgilim. o ayrı donemde kaldigimizda çok kişiyle denedim olmadı. Olmuyor da. Ailem karşı çıktı ama sevgimi saygimi görünce barış dediler😍 simdi asker yolu gozluyoruz bakalım ne zaman evlenecegiz. Uzatmak da iyi değil. Kısa tutmak da iyi değil.. Kararsız kaldım ben bu soruda. Birşeyler hissedebiliyor sa insan taşımalı ciddiye 😊

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• bence 6-7 ay min. bir süre max 1 sene ve sonrası ardından uzuyorsa sebepsiz yanlış birşeyler oluyordur

bazende öyle oluyorki işte bu kişi diyorsun kendi kendinee yıllardır tanıyormuşun gbii aşk karşılıklı olduğu zaman tadından yenmiyor 2 tarafta aceleci oluyor 3-4 ayda evlenenler öyle oluyor genelde..

bence yine belli eder bir adam kendini yaa evlendikten ve 3-4 sene geçtikten sonra belki senin dediğin gibi bir durum çıkma ihtimali olabilir ama kesin diyemem evlilik ciddi bir durum fazlada korkmamak ve korkuyu çekmemek gerekir temiz bir bilinç ve bilinçaltı ile başlanmalı

1|0
    0|0
  • Yıllarca konuşsan bir insanla konuşarak asla onu tanıyamazsın, sana hep duymak istediklerini söyler..

Bir insanı tanımanın en iyi yolu onunla olabildiğince çok zaman geçirmeye çalışmaktır..

Kimse sonsuza kadar rol yapamaz, hal ve hareketlerinden az çok illa kendini belli eder..

2|0
    0|0
  • Aynı eve çıkana kadar bu mümkün değil. Ayrntılı bçimde tanıtmasına bağlı kendini dürüstlük varsa süre kısalır.

2|0
    0|0
  • Aslında zamanla kısıtlamak yanlış. Yaşanmışlıklar önemli bence. Mesela kimileri var birbirlerinin huylarını hal ve hareketlini vs. kısa bir sürede öğrenirken kimileri de maskelerini çıkarıp gerçek yüzlerini göstermiyorlar veya göstermek istemiyorlar. Özellikle erkeklerde bu durum yoğunlukta yaşanıyor. Erkeklerin bir kısmı evlenmeden önce el bebek gül bebek davrandığı sevgilisini evlendikten sonra dayak manyağı yapabiliyor. Köprüyü geçene kadar hesabı.

1|1
    0|0
  • Kesin karar vermek için 6 ay, uygulamaya koymak için 1 yıl yeterli..
    Epey ünlü bir psikolog (şu an ismini hatırlayamadım) yeni biriyle tanıştığımızda ilk 30 dakika içinde "ben bununla ömrümü geçiririm" veya "geçiremem" kararını verebildiğimizi söylemişti..

1|0
    0|0
    • Hah şimdi hatırladım Suna TANALTAY :)
      "Mutlu evlilik" kavramının en güzel örneği olan bir çift böyle diyorsa kesin doğrudur.. :)

• Bir yıl kadar

1|0
    0|0
  • ilk sınavı ne zaman yaparsan sonucuna göre o zaman tanırsın. şöyle düşün bir öğrenci 20 yıl okusa hiç sınav yapılmadan test edilmeden tanıyabilir mi öğretmen? tanıyamaz. ama sınavla testle 1 haftada da tanırsın. bak bakalım yolda tökezleyince tutuyor mu? kızdır bakalım sabır ediyor mu? olmayacak bişey iste bakalım olması için emek veriyor mu? derdini anlat bakalım dinliyor mu? yanında ağla bakalım gözleri sulanıyor mu? biraz habersiz bırak bakalım merakından kapıya geliyor mu? eskiler insan yolculukta anlaşılır derler. olan azık 1 somun ekmek. büyük parçasını kendine kırandan hayır gelmez derler. bak bakalım ekmeğin büyüğünü sana sunuyor mu? (mecazi) . sadece seni seviyorum demek yetmiyor. evlilik fedakarlık gerektiriyor emek gerektiriyor.

1|0
    0|0
  • hem kisa bir süre hem uzun bir süre olsa gerek bu süre yani net bir bilgi yok
    sanirim hissetmekle alakali

1|0
    0|0
  • Bir insanı gerçek mana da tanıyabilmek için 3 yol var..

Ya beraber yaşıycaksın
    Ya yolculuğa çıkacaksı
    Ya da ticaret yapacaksın

1|1
    0|0
  • sağlam bir kavgaya bakar.

1|0
    0|0
  • Evlenmeye gerek yok o yuzden yıllarca tanı kanks

1|0
    0|0
  • 1 yıl

1|0
    0|0
  • Süre ile alkali bir durum yok bence kimin 1 sene de tanıyamazsın kimin 1 ayda tanırsın biraz yan yana gelmek ile alakali bir durum birde karşındaki ne kadar doğal

1|0
    0|0
  • Ne kadar zor biriyse okadar uzun sürede tanırsın. Süre karşındakine bağlı

2|0
    0|0
  • Yaşadığımız ve karşılaştığımız sorunlara karşı nasıl durduğunu gördükçe. Ama tanıyan kişiye göre değişir, ben hızlı tanırım genelde.

1|0
    0|0
  • 10 dk da bile tanirsin bazen

1|0
    0|0
  • Bir insanı tanımak o tanımanı istemediği an mümkün değildir. Kimse kendini olduğu gibi tanıtmaz. Senden ötürü kaybedeceği birşey olmadığında bu durum kanımca daha mümkündür.

1|0
    0|0
  • Evlenmeden o şnsani taniyamazsın ama aginede nasıl bir koca olacagını annesına ve kız kardeslerine olan davranıslara bakarak tahmin edebilirsin sonucda sende ailenin kadınlarından biri olacagından dolayı sanada onlara davrandıgı gibi davranacaktır

1|0
    0|0
  • sanalda 3 dakika gercek hayatta 1.5 yıl veya 2 yıl kardeşim 1,5 yılda ancak karekterini huyunu suyunu öğreniyorsun sonraki senellerde adamın erkekliğini insanlığını öğreniyorsun

1|0
    0|0
  • Bazen bir insanı 1 dakikada tanırsın bazı insanı hiç tanıyamazsın

1|0
    0|0
  • Yeni tanışmışsan belki o anda tanırsın veya uzun sürede tanırsın zamana bağlı kişilikten kişiliğe değişen birşey bu bazılarıda içine atar hiç ortaya çıkmaz hiç birşeyi ona dair bir nokta bile bulamazsın bazılarına var kendini çok belli eder.

1|0
    0|0
  • İddialıyım. İlk buluşmada neler olabileceğini anlarım.

1|0
    0|0
  • Bir günde tanırsın. Aynı evde bir gün geçirmek yeterli bence :)

1|0
    0|0
  • 5 ay

1|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir bir süre vermek saçma olur

1|0
    0|0
  • İnsandan insana bağlı.

1|0
    0|0
  • 6 ay, 1 sene fazla uzatmaya gerek yok.

1|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir bu olgu.
    Fakat hiç bir zaman hiç kimseyi %100 tanıyamazsın

1|0
    0|0
  • Belli bir zaman yok ama uzun sürdüğü kesin,
    Birde bu süreçte güven vermesi gerek
    Güven ve sadakat olmazsa olmaz.

1|0
    0|0
  • Hiç tanıyamazsın sürekli yeni şeyler çıkar

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 26

• 3-4 ay sürer.

1|0
    0|0
  • Bilinmez..

1|0
    0|0
  • birlikte yemek yemeden birlikte kalmadan birlikte uzun yol çekmeden birlikte alışverişe çıkmadan tanımak zor

1|0
    0|0
  • Bir insanı ölene kadar tanımamız mümkündür.
    Fakat genel olarak bir kaç ay yeterli.

1|0
    0|0
  • Cidden bir süresi yok bunun.. bir kelime güven için yeterli olabiliyor bazen..

1|1
    0|0
  • Kimse kimseyi tanıyamaz

1|0
    0|0
  • Bir şey söylemek gerekirse en az bir altı ayın geçmesi gerekir. Aslında tanımak eylemini bir süreyle de kısıtlayamayız. Bir ömür sürer bence.

1|0
    0|0
  • 1 sene

1|0
    0|0
  • Bence 1-2 ay falan

1|0
    0|0
  • Cok uzun sure taraftari degilim ama 4-5 aydan az olmasin evlilk lcin

1|0
    0|0
  • bence o süre asla bitmez. insanın kendini tanıması bile ölünceye kadar devam ediyor. evlenmek için ise süreden çok birlikte yapılanlar ve yaşananlar önemli bence. üzüntü, neşe, sinir sağlık, maddiyat durumlarında ortaya konan kişilik zamanın miktarından daha önemli.

1|0
    0|0
  • Tanıyamazsın tanıdım dediklerin bile zamanla değişir

1|0
    0|0
  • insanları tanıyamayız sadece alışırız. alışamadığımız konulardada seni tanıyamıyorum deriz

1|0
    0|0
  • aynı evin içinde uzun süre geçirmedikçe zor. 6 ayda 1 yılda boşananlarla doldu ortalık

1|0
    0|0
  • İki sene yeterli

1|0
    0|0
  • Bir ömür..

1|0
    0|0
  • birkaç yıl

1|0
    0|0
  • kavga ettiğinde tanırsın

1|0
    0|0
  • Ya da tanıdığımızı sanmamız ne kadar sürer?

1|0
    0|0
  • 1 yıl gözden geçiririm. beni çok seviyosa bende ona karşılıklı bişeyler hissediyosam evlenirim

1|0
    0|0
  • Bence süreyle alakalı değil zamanla hepimiz değişiyoruz , yaşayarak tanımak lazım.

1|0
    0|0
  • insanına göre değişir kiminin içi dışı bir kimini yılda geçse tanıyamıyosn

1|0
    0|0
  • süreyle alakası yok bence

1|0
    0|0
  • bir ömür

1|0
    0|0
  • Kimseyi tamamen taniyamazsin bu hayatta