Zariyat Suresi 51. Ayet, kesin bilgi yayalım mı?

Ve lâ tec’alû meallâhi ilâhen âhar (âhara), innî lekum minhu nezîrun mubîn (mubînun).

1. ve lâ tec'alû : ve kılmayın
2. mea allâhi : Allah'la beraber
3. ilâhen : bir ilâh
4. âhara : başka
5. innî : muhakkak ki ben
6. lekum : sizin için
7. min-hu : ondan, onun tarafından
8. nezîrun : nezir, uyarıcı
9. mubînun : açıkça, apaçık

Diyanet İşleri: Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.
Elmalılı Hamdi Yazır: Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.»

Evet kızlar!

Kuran, Allah'ın kelamı yani söyledikleri olarak kabul ediliyor. Siz de ona inanıyorsunuz diye düşünüyorum.

"Ben onun tarafından gönderilmiş bir uyarıcıyım!" derken Allah ne demek istemiştir?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• Peygamber A. S'ın ağzından söyleniyor bu. Mekke toplumuna söylüyor Peygamber bunu.

0|0
    0|0
    • Zariyat 51 diyorum adam peygamberin lafı diyor. Kuran, Allah'ın sözleri değil mi?

Oo şirk! Alırım bi' dal.

• Hayır, boş muhabbetten kaçın dediği için Allah kaciniyorum. Laf aklı olana anlatılır, sığırlara değil.

• Birader Kuran'a "Allahın Muhammed'e söylettirdiği şeyler" dedin.

Daha ne desek boş ya. Ayetin önünü arkasını oku, öyle bir gidişat da yok ayrıca. Kötüymüşsün. Daha inandığın şeyi savunacak kadar bilgin yok. Körü körüne devam ediyorsun.

Zaten ilk cümle ile sıvadın. Kalemim değilmişsin, yok mu imamın hocan falan o gelsin.

• İyya kene á budu - ancak sana kulluk eder
    İyya kenestei ın - ancak senden yardim dilerim.
    Hepimizin bildiği fatiha suresi. Burada bunu söyleyen ALLAH'u Teala hz.
    Kendisine kulluk edip yardımmı diliyor?
    Senin mantığın bu...

0|0
    0|0
    • Ee o zaman Allah'ın söyledikleri değil bu Kuran. Sizin mantığa göre de bu.

Nasıl olacak mübarekted?

• Sen kendin öyle iddia ediyorsun. Ben demiyorum.
      Burada söylenen bize öğretilen bir dua nasıl bir ilaha ibadet ettiğimizi nerden bilicez kuran ve hadis olmasaydi.
      Bu bizim inancımız.
      Sen şunu iddia ediyorsun bu kitabı kendi yazdı demeye getiriyorsun:)
      İyi araştırmış olsaydın bunun mümkün olmadığını senin inancına yakın kaynaklardan bile öğrenirsin.
      Neyse ben sana doğrusunu diyim sen al ister alma.
      Kuran ALLAH kelamidir. Hz Muhammed s. a. v efendimiz de onun Rasülüdür.

• Sen "Kuran ALLAH kelamidir." diyorsun ama diğer çocuk Kuran'da yazan ayet için"Peygamber A. S'ın ağzından söyleniyor bu." diyor.

N'apcaz hacı dayı? Hangisi?

Yükleniyor...