Kardeşimi kapanmaya nasıl ikna edebilirim?

14 yaşında kız kardeşim var. Kapanmak istemiyorum nefret ediyorum diyor nasıl sevdirerek kapanmaya ikna edebilirim?

0|0
26|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• yobazlık yapmayın kendi isterse kapansın, zorla kapatıp salıyonuz sokağa sonra parkta bahçede sevişiyolar erkeklerle, tesettürlü kızların adını karalıyolar.

2|3
    0|0
    • Ne alakası var yobazlıkla açık gezmesi daha mı iyi bizde oyle şey olmaz zaten evlendiricez 1 sene sonra

• valla ben ne açık kızlar tanıyorum türbanlılardan çok daha dürüst daha namuslu.

• 1 dk!
      Ben doğru mu okudum? 15 yaşında bu kızı evlendirecek misiniz? Siz nasıl bir varlıksınız ya.

• Bırak karışma, ondan sonra baskı diyince kabul etmiyorsunuz.

0|0
    0|0
    • Karışırım tabi benim kardeşim o

• Kardeşin bir insan, ve her insan gibi nasıl giyineceğine kendi karar vermeli.

Dininiz kadar birbirinizin hayatına saygı duymayı da umursasanız keşke.

• Bırak ettirme

0|0
    0|0
  • Zorlarsan, kapanacağı varsa da kapanmaz. Allah'ı ve Allah'ın sistemini anlatın ona. Pat diye öyle kapan denmez. İstemiyorsa da zorlamayın.

0|0
    0|0
  • İstemiyorsa Kapatma Hakkınız Yoktur. Annesi, Babası Kim Olursa Olsun Kapatsanız Bile O Tekrar Açılacaktır.

0|0
    0|0
  • islam dininde zorlama olmaz!
    O kendi istegiyle kapanmak istemedikten sonra sen ne yaparsan yap sonradan geri acar.
    Kendi haline birak

0|0
    0|0
  • Kapanmasn bosver

0|0
    0|0
  • Öncelikle sakin ol sakın baskı yapma dinin gereğini ona ilet ve tercih yapmasini iste elbet doğru yolu bulur. #İNŞALLAH

0|0
    0|0
  • kapanarak müslüman oldugunuzu zannediyorsunuz ama ne müslümanlıkta ne kuranda böyle bişey yok istediği hiç biseyi yaptıramazsın zorlama yok

1|0
    0|0
    • Nasıl yok sen dinden çıkmışsın

• Kardeşim dinden çıkmışsın demek yerine ispatlamaya çalışsan belli ki adam bilmiyor. İnkar ettiği sonucuna varma burdan. Yargılayıp son noktayı koymadan önce diğer adımları yapmadığımız için birçok sorun başımıza geliyor zaten.

Senin soruna cevap olarak da, bazı arkadaşlar gayet güzel açıklamış dinde zorlama olmaz diye. Kapanırsa elbet iyi ama bu zorla değil güzellikle olmalı. Dini bir öğrensin, araştırsın. Siz de dua edin inşallah doğru yolu bulur.

• müslümanlıkta zorlama yok diyorum dinden. çıkmıssın diyor bence sen cıkmıssın

• Dinde zorlama olmaz kapanmanın neden gerekli olduğunu güzel bir dille anlat faydalarından bahset ikna olursa zaten kapanır

0|0
    0|0
  • Zorlama sadece nedenlerini anlat dini anlat

0|0
    0|0
  • Bırak kendisi nasıl istiyosa oyle yapsın zorlamanın ne anlamı var?

0|0
    0|0
  • Ayet ve hadisleri dinlet. okut. kendisi karar verir ve çevresindeki arkadaşlarına dikkat et.

0|0
    0|0
  • kızı zorlayamazsınkı yası daha cok kücük günü gelince kapanacaktır eminim icinden gelirse kapanır gelmezse yapcak bsy yokk cok üstüne düşme sana bagırır sonra

0|0
    0|0
  • Kapanmak istemiyorsa, zorlama gibi bir hakkın yok !!
    Herkesin hür ve özgür iradesi var, karışmamalısın...

0|0
    0|0
    • Karışıyorum ve olmazsa istemese de kapanıcak

• Allahın ayetlerini öğrensin dinledim ya da etese elini tutsun dayana bilirse kapanmasına ama dayanamadı bence kapansın çünkü cehennem esei daha sidetlidir

0|0
    0|0
  • istemiyorsa istemiyor zorlama

0|0
    0|0
  • 14 yasındki kızı zorlarsan sana küfür de eder her yasagıda deler gecer şu an kor alevle oynuyorsun

0|0
    0|0
  • allah isterse olur üstelemeyin yoksa tamamen kaybedersiniz

0|0
    0|0
  • Neden zorla kapatıyosun? Bırak kendi düşünüp analiz etsin dini, hani zorlama yoktu dinde?

0|0
    0|0
  • Onun özel hayatına neden müdahele ediyorsun?

0|0
    0|0
  • Zamanla olur istemiyorsa kapanmasın

0|0
    0|0
  • para ile besle..

0|0
    0|0
  • İkna etme, sadece anlat ve kararı ona bırak

0|0
    0|0
  • bırak onun içinden gelsn

0|0
    0|0
  • Nicin kapanmasi gerektigini anlat ilk önce Allah sevgisini aşıla öyle hemen olcak bisey değil :)

0|0
    0|0
  • Ya neden kapattırmaya çalışıyorsun

0|0
    0|0
    • Açık gezmek en büyük gunahh!

• Bir sene sonra evlendirecekmisiniz siz kafayı yemişsiniz

Kızlar Ne Diyor 26

• zorla olmaz.. ıbadetının tum takvası gıder. guzellıkle anlatmalısın ama ıstemıyorsa dınde zorlama olmaz bılıyorsun

0|0
    0|0
    • Olmazsa zorla olucak zamanla alışır

• teblıgı oyle yapma. sevdırmeye calıs yoksa ters teper. bırak ıcınden gelerek yapsın

• Istemiyosa kapatamassin

0|0
    0|0
  • Zorla yaptırmanın iki de bir alttan alttan laf sokmanın manası yok ama aile içinde bir gün sohbet günü yapın ve konuyu islamdan açın güzelliklerinden ahiretten konuşun bunu bir kaç kez yapın, sevdi sevdi, eğer hala istemiyorsa zorlamanın bir manası yoktur dinimizde zorlama yoktur peygamber efendimiz dahi böyle söylemiştir bunun için zorlamayın kendisi isterse kapanacaktır ki zaten aklının herşeye yeteceği bir yaşta değil kendisi

0|0
    0|0
  • Bir arkadasla tanistim. Cok tatli bir kiz. Ogrenci ve calisip kendisini gecindiriyor.
    Eve donsem o adam (babasi) beni kapaticak diyor.
    Bu kiz kapanmazda yani belli.
    Siz verin baskiyi sonra altindan cok tatli insanlar doguyor.

0|0
    0|0
  • Zorlama isterse kapanir 14 yaşı

0|0
    0|0
  • İkna ile olmaz bu onun bileceği iş...😒

0|0
    0|0
  • Sakın sakın zorlama. İstemiyosa kapanmasın zorla güzellik olmaz

0|0
    0|0
  • İkna etme kendisi istesin eğer içinde varsa o yapar. Sen zorlarsan bu sefer inadına kötü şeyler yapar.

0|0
    0|0
  • Kardeşine selam söyle doğru yolda

1|0
    0|0
    • Kendini sergilemek mi doğru yol ahlak kalmamış sizde edep yoksunları

• Böylelerini anlamıyorum işte. Kız 14 yaşında, kapanmaya nasıl ikna edebilirim diyor ya. Bırak kız büyüsün sorguladın o kararını versin.

0|0
    0|0
  • Bence zorlama çünkü dinde zorlama yoktur zaten zamanı geldiğinde o kendisi isticektir

0|0
    0|0
  • Müslüman olarak üstüne düşen onu uyarmaktır zorlamak değil.

1|0
    0|0
  • Sen doğruyu anlat kararı ona bırak zorla olmaz bu işler

0|0
    0|0
  • Zorlama

0|0
    0|0
  • Yobazlık koktu burası

0|0
    0|0
  • bence kapanması için baskı yapmamalısın öneride bulun fakat istemezse zorla kapanmasın yani bırak açık kalsın

0|0
    0|0
    • Kapanmak zorunda yaşı da geldi

• Boşver içinden ne zaman gelirsr o zaman kapansin.
    İsteksiz kapanmanin ne faydasi var ki?

0|0
    0|0
  • Sen karışamazsın, zorlayamazsın. İstemiyorsa kapanmaz bu kadar.

0|0
    0|0
    • Karışıyorum o benim kardeşim doğru yolu göstermek gorevim

• Sana göre doğru olan yol ona göre olmayabilir, hayır bu konuda sen ona karışamazsın istediği tercihi kendi yapmış gibi görünüyor çabalaman boşa olur.

• İstemiyorsa kapanmasın, zorla güzellik olmaz, kızı dinden daha da soğutmayın

0|0
    0|0
  • kapanması şart mı ki

0|0
    0|0
  • Zorla yaptirma sakin birak sevmesini bekleim vaatlerle falan olmaz cnku

0|0
    0|0
  • Ona dini sevdirmelisin

0|0
    0|0
  • kendi isteğiyle kapansa daha sağlıklı olur

0|0
    0|0
  • Video ayet hadis kitap sayesinde

0|0
    0|0
  • Anlatarak şimdiden anlat bitanem ona herşeyi iyi olur. Özenerek kapan sen seni görerek özensin oda. Herşeyi önce anlat sonra güzelce kapan özensin.

0|0
    0|0
  • Zorlama bence kendisinin istemesi lazim , konus anlat dinimizi sonra kendisi karar versin

0|0
    0|0
Yükleniyor...