Sigara yasaklanmalı mı?

Kamu spotlarında sigara şöyledir böyledir diye bir sürü reklam çıkıyor ama sigara satılmasına izin veriliyor. Kendi içinde çelişen bir ülkeyiz bence. Sizce sigara yasaklanmalı mı?

• Yasaklansın
    66% (109)60% (76)63% (185)Oy Ver
  • Yasaklanmasın
    34% (57)40% (51)37% (108)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|37

En İyi Erkek Görüşü

• yasaklansın diyenler hiçbirşey bilmiyorlar olay bukadar basit değil yasaklanması mümkün değil bütün hükümetler zaten bunların bilerek satılmasına musade ediyorlar çünki dünya nüfusunun dengede kalmasında en önemli faktörlerden biriside sigara eğer sigara diye birşey olmasaydı dünya kalabalıklığından çoğu insanın yatacak yeri olmazdı

0|0
    0|0
    • Aslında işi dalgaya vurursak haklısın. Sigara yüzünden çoğu insan erken yaşta ölüyor ve içmeyenlere bolca yer açılıyor. Ama sigara bu tabi malesef ki dalgaya gelmez 😔

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• Insanin kendisine zarar verdigi birseyi icmesi zaten basdan hata. Kesinlikle yasaklanmali. Uzun vadeli olum araci resmen.

0|0
    0|0
  • Yasaklar her zaman tatlı gelir insana. Yasaklayarak hiçbir şeyi engelleyemezsin. Sigaranın alkolūn fiyatıni yūkseltiyorlar bu sefer millet kaçak sigara alkole hūcum ediyor. Yasaklasan kacakcılık tavan yapar. icenlerin icmeyenleri rahatsız etmeyeceği onlemler alınsa yeter bence. Bir de sigaranın zararları konusunda eğitim kucuk yastan baslamali.

0|1
    0|0
  • Yasaklansin da sizlere mi salça olalim gerginlikten? Ulkedeki hersey dort dortluk zaten o yuzden takiyorsunuz insanlarin sigarasina, haklisiniz evet.

0|0
    0|0
  • Sıkıyorsa :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yasaklanmamalı. Yasaklansa bile 4 yıl yetecek kadar karton sigaram var gerçi. Sonra ne yaparım bilmem.

0|0
    0|0
  • Bir içici olarak yasaklanmasını istiyorum. Böylelikle satın alamam ve içemem. Artık içmek istemiyorum

0|0
    0|0
  • Yasaklansın da kaçakçılık dolsun her taraf

0|0
    0|0
  • Yasaklansa ne guzel olurdu.

0|0
    0|0
  • yasaklanması için bir sebep göremiyorum ben

B dedim.

0|0
    0|0
  • Yasaklansın

0|0
    0|0
  • bir sigaramız kalmıştı karışmadığınız ona da karışın.

0|0
    0|0
  • Sigara asla yasaklanamaz çünkü öyle olduğu zaman ülkede kaçak sigara kullanımı çok ciddi bir şekilde artarak bir sektör haline dönüşecektir. Yani milletimiz açısından daha iyi olacaktır çünkü sigara da vergi olamayacağı için daha ucuza alınacaktır. Burda kaybeden devlet olacaktır çünkü sigaradaki verigisi gidecek ve milletimiz açısından hiçbirşey değişmeyecek

0|0
    0|0
  • yasaklanırsa ülkenin asabiyet ve öfke kat sayısı yükselir, cinayet oranı aşırı artar. Çünkü bizi psikolojik olarak rahatlatan tek şey sigaradır. Ben bazen sigaramla dertleşirim en iyi dostumdur o benim.

0|0
    0|0
  • Yasaklansın

0|0
    0|0
  • Kimin ne hakkı var isteyen içer

0|0
    0|0
  • Gerek yok bence sigaraya kadar çok şey var.

0|0
    0|0
  • ulan sigara bir yasaklansa herkez birbirini döver. kavgalar çoğalar hekrez piskopat olur valalhi türkiye çok değişir.

0|0
    0|0
  • İsteyen istedigini içer o onu bağlar.

0|0
    0|0
  • kesinlikle, tiksiniyorum şu sigaradan ya, ne anlıyosunuz yürüyen bacalar

0|0
    0|0
  • sigara yasak olursa kaçakcılık başlar ve merdiven altı üretimler ile kontrol dışı olur

0|0
    0|0
  • kesinlikle yasaklanmalı

0|0
    0|0
  • Ben içmiyorum açıkçası kokusundan da haz etmiyorum ancak yasaklamanın herhangi bir şeyi çözeceğine de inanmıyorum. Belki erken başlamayı engellemek için bilinçlendirmek gerekli.

0|0
    0|0
  • içmek isteyen içebilir. içmeseler daha iyi tabi, sağlık önemli sonra çok pişman olan oluyor, ama gemi çoktan gitmiş oluyor. iyi düşünmek gerek, özenti olmamak gerek -_-

0|0
    0|0
  • Yasaklansında sen ben göremeyiz yasaklandığını

0|0
    0|0
  • Onu nasıl yapacaksın? O zaman kola da yasaklansın.

0|0
    0|0
  • Evettt yasaklasin

0|0
    0|0
  • 2 gram zevki var milletin onuda yasaklayacaklar bak ya senin dışarı çıkmanı yasaklasınlar

0|0
    0|0
  • keske yasaklansada ıcmesekk

0|0
    0|0
  • imkansız, yasaklanamaz :D

0|0
    0|0
  • Sigarasiz hayat çok rahat git gel bir posta at masaallah

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 13

• Kamu spotları bilgilendirme amaçlı yapılır. İnsanları bilgilendirip ikna edebilirsin ama zorlayamazsın. Herkes özgür. Sigara ve alkol de ekonomimizde önemli bir paya sahip. Sence tamamen yasaklanır mı? Hiç mantıklı değil.

0|0
    0|0
  • Bu nasıl saçma bir paylaşım? Ülke ile ne alakası var kamu spotunun insanların üzerindeki pskoloji etkisi? Avrupadada aynen bu şekilde ilerlior. Grip olsanız ülkeden devletten bileceksiniz:S

0|1
    0|0
  • Yasak olsun

0|0
    0|0
  • Yakaslanmali

0|0
    0|0
  • Yasaklansin cumhur başkanı ülkeye sokmasına bu illet hatta içki gibi illetide sokmasin. En son sigaranın parası 20 TL olmuştu (2-3 sene önce) babam bu haberi duyunca ben bu zehire o kadar vermem dedi bıraktı normalde asla bırakmaz ama işte cimrilik boyle olaylarda işe yarıyor açıkçası.

0|0
    0|0
  • Yasaklanması gereken o kadar şey varken sigaraya sıra gelmez.. hem yasaklanmamalı, cafe ortamlarında zaten içilmiyor...

1|0
    0|0
  • Yasaklansın

0|0
    0|0
  • neden yasaklanıyor mus yahu?
    Cafelerde kantinlerde yasakladılar hepimiz grip oluyoruz, içmeyenler dişari çıksınlar hem temiz hava oksijen vs

0|0
    0|0
  • yasaklanmalı

0|0
    0|0
  • Yasaklansın

0|0
    0|0
  • Aslında yasaklanmalı çünkü sağlığa zararlı ama türkiyede sigara yasaklanırsa insanlar daha sinirli asabi olur. Obezite artar malum sigara zayıflatıyor yani ben kararsızım.

0|0
    0|0
  • Yasaklanmasın

0|0
    0|0
  • Yasaklanırsa insanlar kaçak olarak bu işi yürüyüp para kaldırılar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...