Fenotip olarak hangi ırktansınız?

Hepsini koymam mümkün değil, o yüzden Türkiye'de sık görülenleri koymaya çalıştım. Hangisisiniz?

Pontid FenotipiFenotip olarak hangi ırktansınız?
İranid Fenotipi

Turanid Fenotipi

Mediterranid Fenotipi

• Pontid
    18% (13)14% (5)17% (18)Oy Ver
  • İranid
    12% (9)23% (8)16% (17)Oy Ver
  • Turanid
    50% (37)31% (11)44% (48)Oy Ver
  • Mediterranid
    20% (15)32% (11)23% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
12|26

En İyi Erkek Görüşü

• Turan !

1|0
    0|0
    • Görüş yapısından ziyade genetiklerinde de görülüyor mu Turanid, fenotipine yansımış mı yani

• Ben sadece ırk olarak biliyorum, hangi boydan olduğumuz hakkında hiçbir fikrim yok. Bunu ailenden edindiğin bilgilerle mi öğrendin yoksa öğrenmenin başka bir yolu daha var mı? Bizimkiler büyük ihtimalle bilmiyordur çünkü.

• burada Yazır köyü var ve bizim aile o köyden gelme, orada akrabalar da var. Yazır boyu Türkü olduğumuzu bilmeyen yoktur sanırım.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Turanid galiba :)

1|0
    0|0
  • Bu fotoğrafların üzerinde oynanmış. bir acayip olmuşlar. d Bence daha düzgün fotoğraflarla yeniden sormalısın. Çünkü merak ettim kendimin hangisine yakın olduğunu bilmek isterim. Sorarsan benden de bahset hatta göreyim soruyu. d. d

0|0
    0|0
    • Sen bunlardan hiçbiri değilsin :) Ama belli ki ilgileniyorsun, ben senin fenotipini Armenoidlere benzettim. Bu da klasik Armenoid ırkına mensup kişilerin fenotipi: www.kuf-kultur.de/.../anne_04.jpg

• Benim minyon olduğum pek söylenemez. Belgesel paylaşırsan çok mutlu olurum 😊

• https://www.youtube.com/watch?v=OaovnS7BAoc Önce bu videoyla başla sonra haplogruplara girersin

• turanid'mişim ya ben

1|0
    0|0
  • Turanidim gardaş

1|0
    0|0
  • Avrupa tipi hangisi oluyo?

0|0
    0|0
  • Hiç biri uymuyor yüz şeklime. Anket sonucunu görmeye geldim. :)

0|0
    0|0
  • Sence😄

0|0
    0|0
  • Pek anlamadim ama turanid gibi 😃

0|0
    0|0
  • Neye gore seciyoruz anlamadim

0|0
    0|0
  • ne bu simdi