Erkekler, kadınlarını ilerleten bir eş mi olacakaksın yoksa sömüren bir eş mi?

öyle güzel kızlar gördüm ki evlendikten sonra çöktüler. kimisi şiddet gördü kimisi evden dıaşrı çıkarılmadı.
herkesin çok ileriye gider diye beklediği kadınlar evlenince büyük bir hızla aşağılara çekildiler.
bir erkek neden bir kadını sadece hizmetçi olarak görür? onun da bir hayatı , kararları istekleri hayalleri olabileceğini düşünmez mi? en önemlisi ona canı kkendisinin değil de yaradanın verdiğini unutup nasıl hakkına girebiliyor?

ailenizdeki kadınların dertlerini sorduğunuz oluyor mu yoksa onlar zaten olsa söyler mi dersiniz. bir erkek için çok fazla beklentili talepler bunlar farkındayım. ancak toplumumuzda sıkça vurgulanan erkeğin üstün olduğu ve koruyan kollayan olduğu imajı bu talebi haklı kılıyor.

0|0
3

En İyi Erkek Görüşü

• ben şahsen iki tarafından çökmesine yıpranmasına karşıyım. Çekememezlik kısnkançlık fesatlık olmadan da yaşanabilir. Herkes mutlu olur o zaman

1|0
    0|0
    • gerçekten öyle

• malesef insanoglu kıymetini bilmio zamanın. Şaçma yolların peşine düşüyoruz

Erkekler Ne Diyor 2

• Sömüren veya ilerleten birisi olmayacağım. Çünkü bir insanı sadece kendisi ilerletebilir, başkası değil.

Erkeklerde bir klasiktir: "Hangi kıza değer verdiysem sevmedi, sadece eğlendirdiğimde bana bayıldı" denilir. Doğrudur yani. Hep umursamaz, duygusuz erkeklerin kazandığına tanık oldum. Bu ülkede "güçlü" olmaktan kasıt her şeyi dalgaya almak, hiçbir şeye kafa yormamak... "Güçlü" denilen o umursamazların kimseye değer vermeyeceği de ortada değil mi?

Bence kızlar sömürülmeyi, köle olmayı kendileri istiyor.

1|1
    0|0
    • bunu değiştirmenin vakti gelmedi mi? bana bu düzeni devam ettireceğim tavrımla diyorsun. ama bu fikre inanan herkes onu besler. kadınlar evlerinde gördükleri muameleyi kanıksıyor. olan bu. değer görerek büyümüş bir kadınla görmeyen farklıdır. sadece eş değil gelecekteki çocuklarımızı da etkiliyor bugünkü cümlelerimiz. eşine nasıl davranırsan kızın da aynı annesine davranıldığı gibi bir ilişkiyi doğru kabul edecek.

• Tek başına bir şeyleri değiştiremezsin, "piyasa"ya bakarsın, oyunun kurallarını görürsün, kızlar neye bakıyor öğrenirsin, sonuçta ya bu düzene uyarsın ya da bu oyunda olmazsın... Değişim istiyorsanız ilk adımı sizin atmanız gerekli, zira seçici taraf her zaman dişilerdir...

• en iyi görüş de 1 exper at Allah sevdiğinize kavuştursun :) vbn

0|0
    0|0
    • sömüren bir karakter imajı çizeceksin başka soruda dilen :D

• valla hç takipcm yok etsen ıyı olur :)

• ne arsız bişeysin sen

Yükleniyor...