Afrikadan evlat edinmek istiyorum. Ne yapmam gerek?

Merhaba. Afrika açlık krizinde biyorsunuz. Oradan bir çocuk evlat edinmek istiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

1|2
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Onu bilmemde sağlık kontrolünden geçirttir malum orada hastalık çok.

1|0
    0|0
    • Evet biliyorum. Bir sürü bakteri salınıyor oraya deney amaçlı. O yüzden bu kadar hastalık bilmem ne

• Orasını bilemem dikkatli olmak lazım.

En İyi Kız Görüşü

• ooff yıne baslamıslar yok surıyelı yok kendı ulken bu kadar dusuncelıysenız onlarada sız yardım edın. muhalefetler ya. sordugun sorunun cevabını bılmıyorum ama oturdugu yerden akıl dagıtan ınsanlardan bıktıım. gerzekler.

1|1
    0|0
    • Helal tercüman oldun duygularıma

Erkekler Ne Diyor 19

• Ne yazık ki Afrika'dan evlatlık almanız mümkün değil. Ama Türkiye'deki yurtlardan kapsamlı araştırma yapıp Afrika'lı bir çocuk bulabilme olanağınız olabilir.

1|0
    0|0
    • Daha çok ülkedeki açlık sebebiyle oradan istemiştim. Eğer oradan alamıyorsam burada özellikle afrikalı aramamın anlamı yok. Hepsi eşit şartlarda zaten. Teşekküf ederim bilgi için 😊😊😊

• Kendi memleketinde çocuk esirgemeye git. Kendi ülkende açlar bitti, kendi ülkesini savunamayıp, sömürülen Afrika ülkeleri kaldı

0|1
    0|0
    • Kendi memleketimde çocuk esirgemeye zaten gidiyorum. Yazın da gonullu annelik yapacağım. Evet kendi ülkem açlık sıkıntısını çekmiyor şu an. 30 aileden 1 i çekiyordur. Orada ise her insan

• @Sanatsalgüç neden

• kaplumbağa deden..

• Bende afrikalıyım evlat edinilmek istiyorum

0|1
    0|0
    • Acınası durumdasın. Böyle bir durumla nasıl dalga geçebilirsin? Bu kadar vicdansız olacaksan nefes alıpta kirletme ortalığı!

• Gayet geçtin R yapma şimd i

• Ben kendimle dalga geçiyorum körmüsün ?

• Evlat edinemezsin. Evlat edinicem isteği ile birsürü Afrikalı çocuk organ mafyasının eline düşüyor ve hayatından oluyor. Evlat edincem diyorsan illaki bir çocuk Çocuk Esirgeme kurumlarında Ailesiz bir sürü çocuklar var.

0|0
    0|0
    • Ailesiz çocuk olduğunun farkındayım. Tepkili konuşmazsanız sevinirim

• Yardım edebilmek için iyi meslek elde etmeli ve sağlam bir gelir edinmeliyim. Evlat edinmek yasak olmasaydı gidip evlat edinirdin. Kimsenin görüşü seni hırgalamaz. Ne derlerse desinler Asçılık, Psikoloji ya da Tıp istiyorum. Keşke bizim ülkemizdede Gap Year yani boş yıl olsaydı. Boş yıl derken Amerika'da yapılan bir uygulama Lise bittikten sonra 1 sene izin alıyorsun istediğin gibi değerlendiriyorsun. Mesela Afrika kasabalarına gönüllü gitmek ya da biryerde çalışıp para biriktirmek. Keşke Eğitim sistemimiz Amerika'nınki gibi olsaydı çok iyi olurdu. Boş yılımı Afrika'ya giderek kullanabilirdim.

• Keşke olsaydı..

• Aile ve sos. Pol. İl müdürlüklerinden bilgi alabilirsin

1|0
    0|0
  • Ne kadarda güzel bir düşünce :) böyle düşünceleri olanları gördükçe içime mutluluk serpiliyor resmen :) hala insanlığını kaybetmemiş insanlar varmış diyorum. Bu konu hakkında bazı kurum ve kuruluşlara danışman gerektiği kanaatindeyim.

0|0
    0|0
  • Angelina Jolie gibi alcam diyince vermezler sana , çok aşırı zorlu prosedür var imkansız yani afrikalilari unut.

0|0
    0|0
  • Eğer yaşın gerçekten 18-24 aralığında ise ve evli değilsen işin biraz zor be güzelim. Ha belki de erkeksindir sen şimdi😁

0|0
    0|0
  • Sen daha kendin çocuksun nasıl bir çocuğa bakacan söylüyorum sana bende sosyal hizmetler çocuk esirgemede yetiştim boyle durumları asla buralara yazma ülkemizde aile sosyal politikalar bakanlığı mevcut oraya gidersen her şekilde destek sağlanır yardım da görürsün boyle bir sey yaptığın taktirde basta da söyledim sen daha kendin çocuksun bir çoçuğun sorumluluğunu alacak kapasite yok

0|0
    0|0
    • Evli değilim. Alacağım çocuga ablalık yapıcam zaten. Kardeşim olmasını istiyorum. Annesi olacak olan annem. Babası olacak olanda babam. Ne alakası var buraya yazmakla allah aşkına

• Yurtdışından çocuk almakla türkiyeden çocuk almak başka. Buradakilerin bu konu da yardım edeceğini sanmıyordum. Ayrıca daha düzgün bir üslubla söylersen sevinirim

• Evlendiğimde de türkiyeden evlat edinmek için elimden geleni yapacağım. Ama şu an okuyorum ve ailemleyim çocuk bakacak durumda değilim. Tek çocuğum ve tadamadığım bilmediğim kardeşlik duydugusunu o çocukla gidermek istiyorum. Onu okutmak yetiştirmek istiyorum. Onun ailemize katılmasını istiyorum. Ona hep destek olmak istiyorum. Kötü bir şey mi bu ya? Niye ısrarla herkes tepkili yazıyor? Ya da en kötüsü "ordan alcağına git türkiyeden al"ldemeler falan. Derdiniz ne benimle ne bu tepki

• ameka o kadar yetim çocuğumuz var ki siz afrikaya gidin ya

0|0
    0|0
  • Devlete başvur

0|0
    0|0
  • ben varım burda bennn

0|0
    0|0
  • Turkiyede herkes tok mu?

0|0
    0|0
    • Evet Türkiye açlık sıkıntısını yendi. Toplasan orada günde binlerce insan açlıktan ölüyorken burada 10 tane vardır

• Haksiz saldiri yapiyorsun her bireyin yasama hakki vardir bu inkar edilemez fakat bir tanede olsa bizde varken ona neden yardim etmiyoruz?

• Ben ülkemdeki insanlara elimden geldiği kadar yardkm ediyorum. Ülkemdekilere devlet yardkm edebikir. Ve ben burada çokta açlıktan ölen olduğunu düşünmüyorum. Orada kemikleri sayılıyor insanların be hiç mi vicdanın sızlamıyor

• Adamın biri yeteri kadar suriyeliyi evlat edindi zaten. Bir de sen çıkma başımıza.

0|0
    0|0
  • benı evlat olarak al :)

0|0
    0|0
  • Okadar uzaklara bakmaya gerek yok burdada cok var

0|0
    0|0
    • Ben hiç görmedim burada açlıktan ölen

• Aslinda burdakiler daha kotu ordan onlar ölüp kurtuluyo burdakiler ölmuyo ama surunuyo

• kendi karnini doyurda afrika yanda dursun.

0|0
    0|0
  • ülkemizde bir sürü aç açıkta çocuklar var ordan evlat edinebilirsin. ilk önce kendi ülkendekinleri düşüneceksin

0|0
    0|0
    • Dil din ırk ayrımı yapmamayı ne zaman öğreneceksiniz?

• 😂😂😂😂

• Kapıya beyin kapasitesi altında olanlar giremez yazdırıcam. Böylelikle içeri sokmayacaklar seni.

• önceden mümkün olan ve bir ara madonna gibi ünlüler sayesinde moda olmuş durumdur.
    fakat öyle bir yere gelmiştir ki olay artık afrika dışına evlatlık verilmemektedir çocuklar.
    bunun nedeni de yüzlerce çocuğu ülkeden kaçırıp organ mafyalarına veya kadın tacirlerine satmak isterken yakalanan insanlardır yine.. acınacak haldeki insanlara yardım ederken acınası hale gelen insanların olması gerçekten üzücüdür.

0|0
    0|0
    • Ya Allah kahretsin onları be.

Kızlar Ne Diyor 3

• Güzel düşünmüşsün, Allah razı olsun ama sanırım hiç kolay değil oradan evlat edinmek. Sen en iyisin iyi bilen birine sor.

0|1
    0|0
    • evet maalesef öyleymiş. Yine uğraşacağım ama eğer olmazsa türkiyeden alırıö. Teşekkürler 😊😊😊

• Bu yaşta zor

0|0
    0|0
    • Afrikadan evlat edinmek istiyorum. Ne yapmam gerek? Haha soruya bakarmısın istiyorum diyor soruda soruyu bu şekilde sorup böyle bir cevap alabileceğini tahmin etmemen tuhaf ve komik doğrusu ;)

• Çocuk Esirgeme Kurumu na git

0|0
    0|0
Yükleniyor...