Zorunlu askerlik kaldırılsın mı? Zorunlu askerlik kaldırılsın mı?

Zorunlu askerlik kaldırılsın mı? Zorunlu askerlik kaldırılsın mı?

• Evet, kaldırılsın
    21% (6)46% (18)36% (24)Oy Ver
  • Hayır, kaldırılmasın
    68% (19)46% (18)55% (37)Oy Ver
  • Bilemiyorum, emin değilim
    11% (3)8% (3)9% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|24

En İyi Erkek Görüşü

• zorunlu askerlik kalsın ama güneydoğuda paralı asker olsun ve aynı yerde uzun zaman görev yapsın... neden derseniz acemiasker eğitimin alır acemi birliği bir komandodan bahsedelim neyse sonra usta birliğine orada benm zamanımda vardı şimdi bilmiyorum nasıl bir daha eğitim gerçek mermilerle arazide A timleri derdik şimdi onlara bordo bereli diyorlar assubaylardan olusur başlarında subay tim komutanı vardır neyse asker bu esnada spor atış sonra raziyi tanır teröristi tanır çatışma tecrubesi olur yanaşık düzen eğitim den ziyada spor atış üzerine ustalaşır artık öldürücü bir güç olmuştur asker ama teskeresi gelir tam iş yapacağı zamanda evine gider bu yüzden orada paralı askerler olmalı ve uzun zaman görev yapmalı... ayrıca bu adamlardan hiçbir olanak kısıtlanmamalı maddi manevi... kelle başınada ikramiye verilmeli...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Malum nedenlerden ötürü zorunluk askerlik bizim coğrafyamızda kaldırılamaz ama profesyonel birliklerin sayısı artırılabilir. Ordunun modernizasyonu daha da güçlendirilebilir. Yerli savunma sanayi ar-ge çalışmalarına çok daha ağırlık verilebilir.

1|0
    0|0
  • Ee biz boşunamı yaptık 12 ay

0|1
    0|0
  • Hayır, kaldırılmasın

0|0
    0|0
  • Vicdani red olmalı.

0|0
    0|0
  • 18 ay yaptım askerlik şu dönemde olsa gitmemek için her şeyi yaparım dün pkk ile kolkolaydılar şimdi ne oldu pkk bitme aşamasındaydı hatta bitmişti ne olduda gencecik insanlar ölüyor

0|0
    0|0
  • Baslibasina sacma bir soru. Ordu olmasin diyosun yani. kaldirilirsa ulkeyi kim koruyacak. Parayla kimse senin kıçını korumaz

0|0
    0|0
  • Ben o isi hallettim kafaniza gore takilin siz

0|0
    0|0
  • ya bu anketi bir bayanın yapması ne alaka.. askere gitmek istiyosan git yani ben yaptım 12 ay asker meraklısı bayanları da anlamıs değilim..

0|0
    0|0
  • Bunu niye bir kız sorarki :)

0|0
    0|0
  • Biz Türküz atamız askerdi bizde askeriz

1|0
    0|0
  • bence zorunlu askerlik kaldırılsın, profesyonel ordu kurulsun fakat yine de her erkek 3 aylık askeri eğitime tabi tutulsun.

0|0
    0|0
  • Merhaba. Ben Ahmet Davutoğlu. Bu başlığı gördükten sonra kaldırmaya karar verdim.

1|0
    0|0
  • Kicindan korkan yapmasin zaten askerlik kestirsin rahatlasin

0|0
    0|0
  • emin değilim

0|0
    0|0
  • Kaldirilsin. Cok uzun

0|0
    0|0
  • Biz yaptik o kadar kredi botcunun altinda. herkes yapsin bir zahmet 12 aydan ne cikar

0|0
    0|0
  • Hayir
    #DiyorumBen^^

0|0
    0|0
  • Hayır kaldırılmasın yine çağırsalar yine giderim bu vatan bizim..

0|0
    0|0
  • kaldırlsın bide işte vatan borcu yalan abi o :D ülkene millete hayırlı evlat ol daha iyii

0|0
    0|0
  • Türkiye artik profesyonel ordu sistemine gecmesi lazim. Amerikadaki ya da avrupadaki askeri sistemi baz almalari lazim.

0|0
    0|0
  • Hayır !

0|0
    0|0
  • Ülkeyi kim savunacak o zaman az akıl

1|0
    0|0
  • Kaldırılmasın, teröristlerin işine gelir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her Türk evladının boynunun borcu, kaldırılmasın.

1|0
    0|0
  • Hayır, kaldırılmasın

0|1
    0|0
Yükleniyor...