Erkeklere hangi soruları sormak tehlike yaratır. Öğrenmek ister misiniz?

Zaman zaman hepimiz erkeklerin bizi anlamadığından dert yanarız. Sonu kavgayla biten anlaşmazlıklarımızın nedeni, genelde kızlar ve erkekler arasındaki farklara yorulur. Ama bilinmesi gereken bir gerçek vardır: Erkekler biz kadınları hakikaten anlamazlar ya da anlamak istemezler. Hatta çoğu zaman bizim söylediklerimizle onların anladıkları arasında dağlar kadar fark vardır. Örneğin; sen gayet masum bir şekilde, “Yeni saç modelimi beğendin mi?” diye sorarken, o senin, “Seni her halinle
beğeniyorum” yanıtını beklediğini sanır ve “Kardeşim 8 yaşındayken saçlarını aynı böyle kestirmişti” deyip işin içinden çıkıverir. İşte sana anlayışsız bir erkek örneği! Aslında bazı konularda haksız da sayılmazlar. Neden mi? İşte bizim sorduklarımız ve erkeklerin algıladıkları…Erkeklere hangi soruları sormak tehlike yaratır. Öğrenmek ister misiniz?
1- Beni neden seviyorsun?

Onun anladığı: Sevdiğim ve duymaktan hoşlandığım bir yanım var. Bakalım farkına varabildin mi?

Gerçek: Herkesin kendine has bir özelliği vardır. Saçlar, etkileyici gözler, hem kaçık hem de zeki olmak… Ama erkek arkadaşınız sizi tamamen farklı nedenlerden de seviyor olabilir. Olaylara bakış açınız, aradığı huzuru sizde buluyor olması gibi… İşin kötüsü erkekler genelde bu tür şeyleri itiraf
etmekten kaçınırlar. O yüzden size beklediğiniz yanıtı vermesi zordur. Üstelik gerçekleri söylediğinde
şımaracağınızı da düşünürler.

Çözüm: Ona karşı açık olun! Birlikte olduğuınuz kişiye neden onu sevdiğinizi açıkça anlatırsanız, muhtemelen o da size karşı açık davranacaktır.
2- Emin misin?

Onun anladığı: Bana yalan söyleme!

Gerçek: “Seni seviyorum” deyince, siz “emin misin” gibi bir yanıtla karşılık veriyorsanız zavallı Sevgilinizin işi çok güç demektir. Çünkü siz, söylediklerine “mutluluktan inanmadığınız” için böyle sorarken, o ise, “ona inanmadığınız” için öyle söylediğinizi sanacaktır.

Çözüm: Anlaşmaya varmanız için ona karşı imalı sözler kullanmak yerine, açıkça duygularınızdan bahsedebilirsiniz.

-Bunlar sadece bir kaç tanesi ilerleyen zamanlarda tekrar görüşmek dileği ile..

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• işte sorunda tam bundan kaynaklanıyor. Erkekler cümlelerin ikincil anlamını düşünemiyorlar. Belli kalıplara göre cevap veriyorlar.
    Derdiniz neyse direkt söylerseniz ve verilen cevaptan alınmayacagınızı düşünüyorsanız sorun söyleyelim.
    Ama su belirsiz sorularla zorlamayın
    "beni neden seviyorsun" , genelde nedenin bilmiyoruz. ve üzerinde düşünmüyoruz bile. :)

saçlarım nasıl olmus dersen, seviyorsam saçının şeklinin bir önemi kalmıyor. öncekiyle sonraki arasında sıfır fark var benim için :D

0|0
    0|0
  • yahu bunu bence olarak yazsaydın ya :)

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok rahat olun. artık anlıyabiliyorum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...