Dolandırıldım ne yapabilirim?

Arkadaşlar bundan yaklaşık 1 yıl önce reelden bir arkadaşım bana skypeye gelmemi söyledi.
Bende skypeye girdim ve beni biriyle gruba aldı. Arkadaşı tanımıyordum ismini bilmiyordum.
Arkadaşım bana bir siteden üyelik açtığını kendisinin kontörü olmadığını söyledi ve siteden alışveriş yapabilmek için onay gerektiğini söyledi. Benden siteyi arayıp onaylatmamı istedi.
Bilgilerde sözde yanındaki diğer arkadaşındı (beni gruba aldığı). Siteyi arayıp hopalöre vermemi istedi bende yaptım onaylattım. Tc, isim, doğum yılı falan her şey vardı.

Neyse onayladıktan sonra hiç bir sorun çıkmadı. 1 ay sonra beni bir numaradan aradılar ve bu numaradan onaylama yapıldığını ve çalıntı kredi kartı kullanıldığı kart sahibinin davacı olduğu söylendi. Bende durumu anlattım ve sıkıntı olmadığı söylendi.(polis değil site sahibi)

Dün beni aradılar ve bu kişi siz misiniz dediler ben değildim hayır dedim. 3-4 sefer daha aradı (numara farklı 155 falan değil) bende kimsiniz beni neden rahatsız ediyorsunuz deyip sövdüm karakola gidip aratmamı söyledi. Karakola gidip kişiyi aradım gerçekten polis çıktı. Durumu anlattım. Ceza alabileceğim çünkü bilgileri benim verip onaylattığımı söylediler.

Fakat halbuki ben böyle bir şey yapmadım. O reel arkadaşımıda çaktırmadan ses kaydına aldım. Daha önce bu işi 150 defa yaptığını ve hiç bir şey olmadığını söyledi.

şu an polise gidip bu ses kaydını mı vermem gerekir yoksa bir şey olduğu zaman mı? ne yapmalıyım sizce?

uzun yazdığım için kusra bakmayın..

Güncellemeler:
güncel

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hemen gidip polise ses kaydını vermelisin

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
  • Şu durumda bile hala kaydı versem mi vermesem mi diye sorabiliyor iseniz sanırım ya olayın ciddiyetinin farkında değilsiniz ya da varolmayan bir konu üzerine konuşuyoruz...

0|0
    0|0
    • arkadaşımda o zaman kendisinin de kandırıldığını söyledi. tek çekindiğim nokta bu

• E daha kuvvetli bir nedeniniz var o halde olayı polise taşımak için. kendi anlattığınız şeyi çok komplike hale getirmişsiniz. neyse size kalmış olay..

Yükleniyor...