Neden Bayan Kelimesi Kullanılmıyor?

Etrafımda herhangi birisi 'bayan'kelimesini kurduğunda arkadaşlarım bayan ne ya? Diye soruyorlar, bayan kelimesinde ne var ben anlamadım bir yardımcı olur musunuz çok merak ettim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kız ve bayan kelimeleri eril-dişil'e karşılık gelen doğal-biyolojik tanımlamalar değil de söylemsel tanımlamalar olduğundan dolayı kadın kelimesi feminist söylemde kabul görür

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bayan değil doğrusu "Kadın". Bayan hoş bir tabir değil. Şahsım adına en azından ben bayan denmesinden hoşlanmıyorum. Sanki cinsiyetimi söylemek ayıpmış gibi. Kadınım ben bayan değil. Nedeni budur belki de.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Senin arkadaş çevren alabildigine angut alabildigine sığır ve nezaketten uzak. Kısacası daha yaşının hakkını verememiş cahil bir sığır sürüsüyle takılıyorsun. Hemen onlarla ilişkini keski onlar gibi olmayasın.

0|0
    0|0
  • "bay" kelimesinden türediği için

1|0
    0|0
  • Size ne diyecegimizi bende bilmiyorum anasini satayim

0|0
    0|0
  • :D :D Kibarlık için kullnnılan bir kelime gibi kaldı Diğer ülkelerde Bayan kelimesi kullanılıyor hiç değilse Amerikada mesela Bayan Nemessis Bay Nemesis gibi :D

0|0
    0|0
  • Çünkü bayan çok suni bir kelime. Ben de hiç sevmem. Kadınsınız işte bunu söylemenin neresi kaba hiç anlamam. İlla kibar oluncaksa ''hanım'' ya da ''hanımefendi'' derim.

1|0
    0|0
  • Evet bayan

0|0
    0|0
  • Ne desek olmuyor

0|0
    0|0
  • kadın tribi işte. güya baymak, çok bayıyormuş gibi algılarına yerleştirmişler.

0|0
    0|0
  • kadın sert bır kelıme olsada kadın bence dogru kelımedır erkege erkek denmesı gıbı. bayandan zıyade hanım dıye hıtap edılıyor ınsanlar garıp teleffuzlarda sorun yok

0|0
    0|0
  • DAHA kibar bence

0|0
    0|0
  • Bacılar çok arttı. Biz de o yüzden daha çok bacı diyoruz. Bayanlara bayan diyorum, sıkıntı yok. ;)

0|0
    0|0
  • Lan Bayen, lan kadın :-)

0|0
    0|0
  • Hanım kullanıldığı için hitabetede uygun

0|0
    0|0
  • Cok uslublu bir kelime kullanırım daima

0|0
    0|0
  • bayan bayan kelimesindenmi hoşlanıyorsun ben söyleyim sana bayan :)

0|0
    0|0
  • Bayan kelimesi çag dışı kaldı bence.

1|0
    0|0
  • bay an olduğu için olabilirmi :D

0|0
    0|0
  • Ben bayanlara signora diye sesleniyorum kimsede garipsemiyo bayan desem garipseleniyor :D

0|0
    0|0
  • bir kısım bayan denir diyo bir kısım kadın denir diyo :(

0|0
    0|0
  • ben genelde bayan diyorum kadın kelimesi biraz kaba gibi bide hanım efendi gibi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 10

• Kaba konusup KARI demeye alismislar... Yazik. Bayan cok normal ve positiv bir kelime. Kari ise negativ..

0|0
    0|0
  • Bay kelimesindrn türediği için

1|0
    0|0
  • itici duruyor hanımefendi daha iyi ;)

0|1
    0|0
  • Bayanın türkçede karşılığı yok. Bayan bay ın karşıtı olarak geçiyor. Hanım veya kadın hanımefendi daha doğru hakaret olarak algılıyorum şahsen hele bide yok mu baaayyyaaan diyen o zaman bende kayış kopar

0|0
    0|0
  • Ne alaka anlamadım kelime işte. Anlamıyorlarsa kullanma anlayacak insanlarla arkadaş ol bu kadar rahatsızsan

0|0
    0|0
  • haşmet de sen bir dahakine daha da beğenmezlerse eööeeh yani..

0|0
    0|0
  • bana bayan diyorlar gayet de seviyorum bu kelimeyi benim hoşuma gidiyor hatta

0|0
    0|0
  • Kadın demelisin. Nasıl erkek deniyorsa kadın demekten de korkmamaliyiz anlamında.

0|0
    0|0
  • Bayan ne ya cidden kadın var bayana ne gerek var

0|0
    0|0
  • arkadaslarin ergen ondandir tanimadigin insana bayan hanfendi denir nezaketen sstt giz gari mi desin :)))

0|0
    0|0
Yükleniyor...