Arkadaşlar sevgilimin anne babası hayatta değil ve kpss sınavına girse bu dolaydan atanma ihtimali var mıdır?

sevgilim üni 3. sınıf ama okulu bitirmesi imkansız duruyor özel bir sebepten dolayı. Şu an devlet ona anne babası hayatta olmadığı için maaş veriyor ama okul bitince yani 4. sınıf bitince mezun olamasa bile maaşı kesilecek ve ona destek olacak maddi anlamda hiç kimse yok. Hayatını devam ettirebilmesi için lise mezunları için kpss ye girip devlet memuru olabilme şansı nedir? Devlet ailevi durumu için ona imtiyaz tanıyabiliyor mu? Birisi demişti o kesin atanır diye ama emin olamıyorum. Kesin atanır mı? Bilgisi olan varsa bir yardım etse pilizzz...

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Yetimhanede büyüdüyse atanır.

0|0
    0|0
    • hayır akrabalarının yanında büyüdü üniversiteye kadar. Şu durumda bir çıkar yol da kalmadı zannımca.

• Hem için açılsın hem kafan dağılsın diye sana şu diziye derhal başlamanı tavsiye ediyorum Google amcamdan Tacir (sangdo) türkçe dublaj yaz ve diziyi baştan sona izle. Bak bakalım ordaki esas oğlanın başına neler gelmiş ve zorluklarla nasıl mücadele etmiş.

• diziyi izleyemeyeceğim ama teşekkür ederim görüşleriniz için umarım bir gün geçecek demekten başka çaremiz yok şu an için.

• Terör mağduru, şehit, gazi yakını değilse herhangi bir imtiyazı bulunmuyor. Sınava girip gerekli puanı alabilirse atanabilir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.

• Rica ederim, merkezi yerleştirmeden ziyade açıkdan alımları da takip etsin eğer sınava girerse. Açıkdan alımlarda adam kayırma olasılığı yüksek olsa da atanma ihtimali olabilir.

• peki anladım. :( tekrar teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Malesef öyle bir öncelıgı yok ve lıseden giricekse en az 95 yapması lazım saka gibi ama gerçek

0|0
    0|0
    • Olay tam da dediğiniz gibi şaka gibi ama gerçek... Görüşünüz için teşekkür ederim.

Yükleniyor...