Çarşaflı birine neden Yobaz gözüyle bakıyorsunuz biz insan değilmiyiz?

Çarşaflı birine neden Yobaz bağnaz gözüyle bakıyorsunuz biz insan değilmiyiz?
Bende herkesin yaptığı şeyleri yapıyorum eğleniyorum, sporumu yapıyorum, sinemaya da gidiyorum, yüzmeye de gidiyorum, şeriat istemiyorum bizi diğerlerinden ayıran şey nedir?

Güncellemeler:
Şeirat istemiyorum derken şeriatla yönetilen bir yer istemiyorum demek istedim dinsiz yaptınız beni :/
İslam hoşgörü dini değilmidir?

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Yoo estağfurullah elbette sizler de insansınız. Ancak maalesef ki Türkiye geneli tüm çarşaflıları bir araya getirip istatistik alsak yobaz olmayanlarınız yüzde 0 virgül bilmem kaç olarak anılır. Kalan %99 virgül küsürünüz sizin de itibarınıza gölge düşürüyor ama ne yaparsın o konuda elden gelen bir şey yok. Keşke kara çarşaflı bayanlarımız bir erkeği gördüğü zaman yabani hayvan görmüş gibi kaçmasa veya daha kötüsü yanından bir erkek geçerken ''Aman erkeğe bakmak haram'' diyerek yere çömelip saklambaç oynar gibi yumulmasa. Kısaca cahil cüvela işler yapıp adamın sinirlerini zıplatmasa da toplumda böyle bir yargı oluşmasa. Biliyor musun bir keresinde çarşaflı bir bayanın artık genç yaşlı bilemiyorum, hayatını kurtarmıştım. Çok zamansız bir şekilde trafikte yolun ortasına atladı. Sağdan gelen araba onu parçalamadan bir saniye önce kolundan kavradığım gibi kaldırıma çekmiştim. Sırf ona dokundum diye kafama çantasını defalarca indirdi ve orada bulunan herkes bana Nuri alço gibi gevrek gevrek güldü. O an o kadını kurtardığıma öyle pişman oldum ki anlatamam. İşin açığı ben de sizden genel olarak tiksiniyorum. Siz islamı yaşadığını zanneden Erkekle ilgili her ama her konuyu haram zanneden , kendi helalini çıplak görse günah işledigini zanneden, acaba bana şevhet duyar mı diye öz be öz babanızdan bile çekinecek kadar iğrenç kafası cehennem ve günahtan başka bir şeye basmayan , bir devlet kurumuna girse ve bir erkek vatandaş yardım istese sırf erkek diye yardım etmeyecek kadar örümcek kafalı , yarın bir gün mahşerde din adına yaptıkları mallıkların hesabını veremeyecek olan zavallılarsınız. Ama genel olarak böyle düşünüyorum tabi istisnalar da olabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• kimsenin kimseye üstünlüğü yok aslında..
    üstünlük karakterdir..
    karakteri örten veya gösteren insanın giysisi değil davranışları düşünceleri ve eylemleridir..
    yanlış şeyler bunlar birini kınamak dışlamak içini bilmeden yargılamak vsvs.. insanoğlunun işi değil..
    insan kazanmak yerine insan kaybetmeyi seçiyoruz toplum olarak..

1|0
    0|0
    • ama neye dayanarak yapıyorlar bunu nerde kıyafet özgürlüğü herkes istediğini giyemez mi bu ülkede

• Bir kaşık su bile fazla sana... CAHİL

• @Değersiz36 tamam sen cennetliksin biz cehennemiz hadi iyi geceler..

• Herkes bildiği kadar vardır, bilmediği kadar cahildir. Cahil karşısında bir kitap kadar sessiz olmak gerekir. İstemez misin onlar eleştiredursun sende doğru yolunda dosdoğru ilerle, ne derlerse desinler hak'kın davası budur

2|0
    0|0
  • Hiç bir gözle bakmıyorum ben o daha iyi

1|0
    0|0
  • onlarda çok cici

1|0
    0|0
  • ben çarşaflılara hiç bir şekilde yobaz gözüyle bakmadım. bana göre yobazlık davranışlarla alakalı.

1|0
    0|0
  • şeriat istemeyen çarşaflı...

3|1
    0|0
    • şu an şoktayım

• şeriat gereklidir cahiller biraz ötede düşüncelerini söylesinler lütfen...

• Guncellemeye bak İslamiyeti yaşamak için şeriat şart

• Bizde battaniye ile geziyoruz

1|0
    0|0
  • Heralde Sizi Çok Sinirli Patlayacak Bomba sanıyorlar

1|0
    0|0
  • Kendileri yobazdır.

0|0
    0|0
  • İnsansiniz be ya

1|0
    0|0
  • yobazlık demek garip olur da yıllar öncesinin arabistanında güneş altında çalışırken korunmak için giyilen giysiyi günümüzde giymen çok saçma geliyor.

0|0
    0|0
  • Allah aşkına kendini hic sorguladınmı? Heryerin kapalı simsiyah gezince örtünmüş olutosun ama tam olarak tesetturu uygulamiyosun , millet daha cok bakiyo hatta acaba canli bombani :)) diyo

0|0
    0|0
  • İnsansınız tabi ki, zaten insanlar yobaz olur. Belki de çok akıllı, zeki, kültürlü, düzgün insanlarsınızdır. Bilemeyiz. Ancak o çarşafın saçmalık olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • çarşaflı biri neden milletin düşüncesini umursuyor ki. Kocasından başka herkese offline olmak için giymiyor mu o çarşafı zaten?

1|0
    0|0
  • Biz hic kimseyi giyinisi gorunusu dini ile yargilamayiz nasil bir insan mini sort etek giyip gezeiyorsa carsaflada gezebilir herkes istedigi gibi yasamakta hur dur kimse bunu yargilayamaz.

0|0
    0|0
  • küçük bir resimle açıkliyim mi bunu sana?

0|0
    0|0
    • http://i.hizliresim.com/8Zzv6a.jpg buyur ;) umarım anlarsın demek istediğimi..

• öyle gıcık konuşuyorsunuz ki anlamk istememişim demekki siz açıklayın o vakit lütfen

• Şeriat istemiorm diosan nie kapanıosun bırak kapanma en azından git gençliğini yaşa

1|0
    0|0
  • aslında olması geren o

0|0
    0|0
  • kimse kimseyi yobaz diye nitelendiremez, herkesin kendi tercihi, buda senin tercihin

biz insanlari tercihlerine gore degil (makul olmak kaydi ile) kisiliklerine gore dusunuruz

biz carsaflilarida cok seviyoruz :)

ama fetocu degilse tabi :)

1|0
    0|0
  • Carsaf giydi diye yobaz demem yobazlik yaparsa yobaz derim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Şeriat istemiyorum da ne demek?
    Sen önce bir imani meselelerine bak ondan sonra çarşafını düzeltirsin.

1|0
    0|0
    • İstemiyorum zorla müslüman olacaksa bir insan gösteriş uğruna yapmasın

• tamam ben şeriata uygun yaşıyorum ama İran'da olanları siz görüyosunuz buralara gelip açılıp saçılıyor çoğu ya da muta nikahı diye bişey uydurmuşlar güya harama girmiyorlar bunları görünce midem bulanıyor dini farklı yansıtıyorlar anlatabiliyormuyum acaba tepkimin nedeni bu

• Arkadaşım onlar sünni bile değil!
      Sen yere tüküren birini görüp de dışarı çıkmayacağım diyen çocuğun davranışını sergiliyorsun şu anda.

• Ya insanlarin ne dusundugunu onemseme sonucta allah bize boyle emrettigi icin uyguluyorsun insanlarin seni yargilamaya hicbir sekilde hakki yok asil yobaz diye nitellendirdikleri kendileri saygi lazim herseyden önce

1|0
    0|0
  • Çarşafa saygiliyim kendi tercihi arkadaşımda var hatta ama o sınamaya falan gitmiyor

1|0
    0|0
  • Her şey tamam da şeriat istememen biraz garip. Ama yobaz olarak görmem bende tesettürlüyüm yani

0|1
    0|0
  • Sen carsafi giyme sebebini soylermisin bana

1|0
    0|0
    • soruyu güncelledim bir bak istersen

• benim dinim kimseden sorulmaz, dinde zorlama yoktur , islam hoşgörü dinidir

• Sen sırf İslami lekemek için açtın hesabını girer girmez bunu sorduğuna göre.. şikayet ettim cahil

• Bende o gozle bakmiyorum. lakin şeriat istemiyorum demen cok yanlis. turk dil kurumuna gir ve şeriatin anlamini ogren ona gore konus bence

0|0
    0|0

• Ayirmam seni diger insamlardan ama yobaz ve bagnaz oluyosun o carsafla zaten ve seriat istemiyorum diyerek kendinle celisiyorsun

1|0
    0|0
  • Şeriatı reddemezsin eğer müslümansan.

1|0
    0|0
  • Şeriat Allah'ın kanunlarıdır, istemiyorum demek inkardır bilmem farkında mısnız? Yobaz olduğunuda düşünmüyorum.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...