Sizden yaşça çok küçük kişilerin, sanki akranınız gibi hitap da bulunması rahatsız ediyor mu?

Örneğin benim yaşım 30. Fakat dikkat ediyorum daha 17-19 yaş aralığında ki bırak erkeği, kızlar bile iletişim kurarken sanki potansiyel bir flört havası ile muhabbet içinde. Ben nadiren görüyorum abi, abla şeklinde iletişim. Bu saygıdan ileri gelmez mi? Ben insanların yaşına saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Af buyurun, bazı çok bilmiş ahmaklar (saygı beklendiğinde) akıl yaşta değil baştadır savunması içerisine giriyor. fakat konu akıl değil, tamamen o kişinin yaşı ile alakalı. O kişi ne olursa olsun büyüktür ve saygılı olunması gerektiğini düşünüyorum. (o size karşı saygılı ise) ne büyükler küçüğünü sayıyor, ne küçükler büyüğünü sayıyor. Bu durum tam olarak site için geçerli değil, sosyal hayatta da bir çok örneğine şahit oldum. sizce bu sorun, büyüklerin küçüklere tavrı ve yaklaşım şekli ile mi alakalı? Yoksa saygısız bir gençlik mi yetişiyor. Görüşler için teşekkürler.
Sizden yaşça çok küçük kişilerin, sanki akranınız gibi hitap da bulunması rahatsız ediyor mu?

0|2
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Kolay kolay abi abla demem. cidden yasinin olgunlugunu taşıyan insanlara abi abla derim onun dışında lakayik bir şekilde de hitap etmem.

0|0
    0|0
    • kişinin sizden yaşça büyük olmasının, ona olan saygınıza hiç bir etkisi yok mu? olgunluk kavramı göreceye girerse kimse kendini çocuk görmek istemez. olgunluk ayrıdır. benim demek istediğim yaşına olan hürmet, hani ne desem büyüğümdür... abi ve abla örnek olabilir. saygıyı sunmak için farklı hitap da edilebilir.

• Ben saygıyı hakedene saygı gösteriyorum zaten. Yaşı her büyük olan saygıyı haketmiyor. Ayrıca abi abla dememek saygısız yapmaz kimseyi bemce

En İyi Erkek Görüşü

• Evet çok rahatsız oluyorum özellikle de bu nesilde var bu saygısızlık. Bacak kadar çocuklar yaşıtın gibi konuşma derdinde. Önce saygı. Ben 18ken 26 yaşındaki birine nasıl davranıyorsam onu bekliyorum. Bunlara aileleri düzgün eğitim vermiyor demek ki. Gördüğüm kadarıyla ailelerine de çok saygılı değiller.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çevremde benden yaşça küçük insanlar yok bu yüzden böyle bir problemim de yok

0|0
    0|0
    • Sizden yaşça büyük olanlara tavrınız nasıldır?

• direk abi demiyorum ilk tanışmada zaten nedensizce resmiyet oluyor siz gibi kelimelerle konuşuyorum sonrasında ise ismiyle birlikte abi diyorum çünkü dümdüz abi deyince biraz tuhaf oluyor kabaca duruyor bana göre

• aslında evet. demek istediğim iletişim içerisindeyken saygılı yaklaşmak. biraz resmiyet illa ki gerekli

Erkekler Ne Diyor 3

• Söylediklerin güzel ama abi kelimesinden nefret ederim. Saygılı davranmak uğruna illa kahvehanedekiler gibi abi çekmesine gerek yok.

0|1
    0|0
    • bu tabi ki bakış açısı. benim için abi, abla demek sorun değil. bunlar olmasa da saygı ifade edilebilir. evet.

• ürkütücü bir nesil. bu neslin çocuklarının ahlak ve saygı kavramı cidden merak konusu benim için

• Kendileri yetmiyormuş gibi ileride bu neslin de çocuğu olacak. O yüzden doğru yolu, saygıyı, sevgiyi göstersek iyi olur. Fakat bu güzel anlayışı alan olur mu orası muamma.

• Ediyor da bunu yapan bacağına zıçtığımın dünki veletleri bir sıkımlık can taşıdıkları için onu da ben almayayım deyip ya sabır çekiyorum.

0|0
    0|0
  • gerçek olan dediğin gibi saygısız bir nesil yetişiyor ana babaya saygı yok ki yaşa olsun

0|1
    0|0
Yükleniyor...