Kağıt kesiği neden çok acıtır?

Kağıt kesiği neden çok acıtır?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Parmaklarımızın ucunda aşırı fazla sayıda nosireseptör adı verilen acı algılayıcı sinir ucu bulunur. Bir kağıt kesiği, bu sinirlerin çok fazlasını aynı anda uyarabilecek kadar geniştir. İncecik kesik kanamaya neden olmadığı için, bu sinirlerin ucu, havaya temas edecek şekilde açıkta kalır. Yani yarıktan dışarı doğru bakan reseptörler, sürekli dış ortama maruz kalır. Kağıt kesiklerinin o sinir bozucu acısı bu reseptörlerin açık hava nedeniyle sürekli beyne sinyal göndermesinden kaynaklanır.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kılcal kesikler daha çok can yakıcıdır. Ondan..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ana maddesine bakarsak ağaçtan yapılıyor keskin yerine sürtünce aynı izlenimi veriyor diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Parmak uçlarımızda falan çok fazla sinir ucu var ve kanimizda aslında mavi biliyor muydun sayın sorancım 😊😊😊

0|1
    0|0
  • Küçük yaralar daha çok acir

0|1
    0|0
  • Ben onu çok yapıyorum hep kanıyor parmağım 😞

0|1
    0|0
  • basınçtan

0|1
    0|0
  • Fiziksel acıyı o kadar fazla hissetmiyorum, acıtmıyor.

0|1
    0|0
  • cok ince oldugu icin derini kolayca kesiyor

0|1
    0|0
    • şöyle ki araştırmacılara göre parmak uçlarında çok hassas sinir uçları olduğundanmış.. eğer başka yerde olsa o kadar acı vermiyormuş

• Allahtan Şu an parmaklarimda kesik yok

• Kesiğin her türlüsü acıtıyor bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gerçekten kayda değer bir şey sormuşsun. Bunun için teşekkür ederim. Cevabı bilmiyorum ama tahminimce kağıttaki kimyasallarında bu acı işinde katkısı olmalı.

0|1
    0|0
    • Parmaklarımızın ucunda aşırı fazla sayıda nosireseptör adı verilen acı algılayıcı sinir ucu bulunur. Bir kağıt kesiği, bu sinirlerin çok fazlasını aynı anda uyarabilecek kadar geniştir. İncecik kesik kanamaya neden olmadığı için, bu sinirlerin ucu, havaya temas edecek şekilde açıkta kalır. Yani yarıktan dışarı doğru bakan reseptörler, sürekli dış ortama maruz kalır. Kağıt kesiklerinin o sinir bozucu acısı bu reseptörlerin açık hava nedeniyle sürekli beyne sinyal göndermesinden kaynaklanır.

• O zaman niye soruyon len , dalga mı geçiyon milletle.

• görüşlere okursanız anlarsınız.. bir kız üye cevaplamış.. onun cevabını yazdım..

• Kağıt kesiğini cam kesiğinden ayıran en büyük özellik kağıt kesiğinin yarada parça bırakarak yanma hissi yaratmasıdır oysaki cam kesiğinde sadece doku kesilirken kağıt bu dokuların kapanmasını engelleyen selülöz parçacıklarını doku içine serper. Arz ederim

0|1
    0|0
  • bir matbaacı olarak çok çektim. jilet gibi keser atar valla.

0|1
    0|0
  • çok ince olduğu içindi sanırım

0|1
    0|0
  • Dil yarası daha berbar :)

0|1
    0|0
  • Dediklerinizin hiçbiri doğru değil. Kağıt kesiği yarada çok küçük , göremeyeceğimiz düzeyde kağıt kalıntıları bıraktığı için çok acıtır.

0|1
    0|0
  • benimnki kesilmedi hiç

0|1
    0|0
Yükleniyor...