İnsanlar için "normal" ne anlama gelir?

Size göre Normalin tanımı? Neye göre normal ne için normal? Sizce nedir?

Güncellemeler:
Çok süper soruymuştaa , vitrindeymiş artk 😊😂

0|1
11|23

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumun kabul ettiği bazı kurallar vardır bu kurallar normali oluşturur. Birey kuralı vardır toplumda türkiyede çok hareketli birey pek hoş karşılanmaz.
    Tapulara fazla bağlı toplumlar bireye değil normlara öncelik verir, bireysellik arttıkça normlar genişler.
    Bundan asırlar önce avrupa güzel kızları cadı diye yaktı, onlar normlara uymuyordu.
    Bu normlara kötü tarafta uymayanlar anormal, iyi taraflı uyanlar farklı sıradışı olur.
    Normlar kurallar olduğundan insan kuralları yıkmaktan büyük zevk alır. sokakta cinsellik yaşamak normlara aykırıdır bu yüzden tatlıdır.
    O elma yasak olmasaydı adem ve havva yemezdi haksızmıyım.
    Japonya açısından minietek gayet normal, türkiyede giyersen anormaldir kurallara uymazsın.
    Toplum içinde ateist olduğunu açıklarsan anormal olursun. Agnosizme inanıyorum dersen bilmedikleri için farklı olursun.(bunu denemiştim iş görüyor)
    Bir animede söylediği gibi
    -Ben bir günahkarım kolum ve bacağım bunun kanıtıdır. Normların arkadaşlığımıza engelse silah önünde beni öldürebilirsin.
    Norm baskısı ne kadar artarsa bireysellik o kadar düşer.
    Türkiyede sınav sistemi normal karşılanıyor sebep belirtilmiyor. Çocuklar bildiğiniz işkence çekiyor ancak herkes bunu normal karşılıyor. Genç yaşında bir insanın kronik stresle tanışmaması gerekiyor. Olması gereken lise yıllarını dolu dolu geçirmeleridir, çünkü 20 yaşından sonra duygular o kadar yogun değil. Bunu norm olarak kabul etmemişiz tam tersini kabul ettiğimizden ötürü ülkece kötüyüz.
    Bunun dışında başka normsa devlet hırsızlığının normal görülmesi. Bildiğiniz vatan hainini destekleyen aynı şekilde haindir.
    Türkiyede nesillerdir uygulanan bir yöntem var, padişahlık sistemi. Bizim atalarımızın saçma alışkanlığını hala devam ettiriyoruz. Bu anlık olan birşey değil, devlet baba lafı eskiye dayanıyor devlet baba değil senin dostundur.
    Başka bir normsa ülkenin sevgisidir, ülkesini sevmeyen birey vatan hainidir. Norm baskınlığı budur ülkeni sevmemen türkiyede anormaldir.

0|0
    0|0
    • Bunun dışında patlamalar orta doğuda normaldir, orada ölenler sırf dinleri farklı diye ölüyor. Orada ölenleri insan olarak görmemek normaldir, onları insan olarak değerlendirirsen anormalsindir.
      Dış görünüşün normlara uymak zorundadır, erkeksen kırmızı pantalon anormaldir. Yeşil gözlü sarışın olmak sıradışıdır.
      Lindsey stirling sıradışıdır kemanı dubsteple birleştirir.
      İnsanın başka bir bireye acıması türkiyede normaldir dünyanın heryerinde canilik olarak görülür. Aynısını avrupada yaparsanız sizi dışlarlar, avrupada engelliler normal bireydir. Avrupanın norm anlayışı gelişmiştir.
      Türkiyede yayalara yol vermek anormaldir arkandaki sürücü kornasını çalar sen kurallara uysanda durum değişmez. Avrupada bunu yapmazsan sana kök söktürürler, bu yüzden avrupaya ilk giden insanlar hep insanlığımızı hatırladık derler.
      Zengin bir zührede dindar olman yasaktır türkiyede allaha şükürler olsun dersen igrenirler. Ancak avrupada bunu yaparsan herhangi bir dışlama söz konusu bile olmaz.

• Cem yılmazın reenkarnasyonla dalga geçmesi normaldir ve bu komik bulunur. Buna inanan bireyi toplumda ahmak olarak nitelendirirler. Ancak aynı cemyılmaz islamiyete göre cennetin saçma olduğunu söyleseydi o sahnede kan çıkardı. Bu espiriye gülmediğim için ben anormal bulundum, komedisi bile saçma olan birşey.

• internette kira yı savunan siteleri gördükden sonra ryuk a dönüp "işte insanlar böyledir ryuk. örneğin 'kötü bir insanı öldürmek doğru mudur' diye birşeyi tartışmak söz konusu bile olamaz ama farzedelim sınıfta tartışıyoruz. Herkesin soruya vereceği cevap: "bu yanlış" ve tabiki bu doğru cevaptır. insanlar toplum içinde bu aldatıcı tavırlarını korumaları lazım.(monitore dönerek) ama bu onların gerçek düşünceleri. korkaklar! hiçkimse benim varlığımı açıkça onaylamayacak. ama anonim internette kira hükmedecek, kira her yerde olacak. insanlar biliyor. Onlar gelip söylemecekler. Sonra temiz vicdanlı olanlar kalplerinde kirayı alkışlayacaklar. Aynı zamanda suçlular korku içinde yaşayacaklar, yargının onları vurmasını bekleyecekler."
      Son olarak şunuda şuraya iliştiriyim yazıyı okuyan olursa bunları pek düşünmesin olayın sonu mahmut hocanın odasına çıkıyor.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Normal, norm kökünden gelen bir kelimedir. Bu kurulu sistemde, okullarda sosyalizasyon evreleriyle birlikte kafamıza kazınır, hayatımızda malesef "doğal" kavramının yerini alan kime göre, neye göre olduğu tartışmaya açık olan bir olgudur. Sistemin kavramlarından biridir. Örneğin, sosyal-asosyal, normal-anormal vb. İnsanları doğallıktan robotluğa doğru götüren sistemin malzemelerinden bir tanesidir.

0|0
    0|0
  • Olağan sıradan

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
  • Kafa açan insanlara hayır.

0|0
    0|0
  • işine gelen, alışıldık..

0|0
    0|0
  • normal iste

0|0
    0|0
  • Normal, iyi ve kötü ortasıdır.
    Ya da güzel ve çirkinin

0|0
    0|0
  • Herkesçe onaylanmış, kalıba girmiş, uygulanması istenen, seçimlerin en çok tercih edileni, tersi birden fazla olan, benzeri olmayan, popülerite olan, bütün düşüncelerin süzgeci olandır.

0|0
    0|0
  • Olağan şeyler

0|0
    0|0
  • Sıradan

0|0
    0|0
  • Sıradan olan

0|0
    0|0
  • Bana göre olan bölümü normal

0|0
    0|0
  • Alışılmış olan.

0|0
    0|0
  • ne öldürür ne güldürür

0|0
    0|0
  • normal toplumun geneli tarafınfan istemsizce belirlenen herşey

0|1
    0|0
  • Normal ; genel olarak ortalama demektir çogunluğun kabul ettiği ve onayladığı demektir.

0|1
    0|0
  • Normal bence orta şeylere denir aracımotorunu yaptirdiginzde osta derecede ustaya ssorardım nasıl normal dersana yani bu gibi

0|0
    0|0
  • Normal ne cok guzel ne cok cirkin

0|0
    0|0
  • 2 kol 2 göz 2 bacak normaldir, 3 kol normal değildir,

0|0
    0|0
  • Soru saçma bence...

0|0
    0|0
  • Yüzey ile 90 derece açı yapan hayali doğru, bana göre normaldir.

0|0
    0|0
  • baanda diyolar öyle iyisin normall felannn

0|0
    0|0
  • Normal insan olmadığı için not found.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Konuya göre değişir. Bence kadınların erkeklerin peşinden koşması normal değil vs..

0|0
    0|0
  • insanlar için normal çoğunluktur ne kadar aptlca olsa da

0|1
    0|0
  • Tek tip insanlara normal diyolar

0|0
    0|0

• Ne kotu nede o kadar iyi olmayan bir seye normal denir yani otamda hem iyi hemde kotu seye denilir, hayatimizda hep olan seye normal denilir , mesela normal hayat normal uyumak hepsi normal cunki bunlari genellikle her gun yapariz

0|0
    0|0
  • Bunu insanların tümünü kapsayarak cevaplandiramayiz. Herkesin yaşam tarzi ve düşünce tarzı farklılık gösterdiginden "Normal" kişiden kişiye farklılık gösterir.

0|0
    0|0
  • Sıradanlaşmış şeyler.

0|0
    0|0
  • yani şöyle ne kolay ne zor deriz orta deriz ya o işte normal oluyor :D

0|0
    0|0
  • toplumun alışık olduğu düzene göre davranmak..

0|0
    0|0
  • Normal anlamına geliyor 😂

0|0
    0|0
  • sıradan yani insanların ahlak kurallarına uygun koyun gibi biri geliyor aklıma

0|0
    0|0
Yükleniyor...