Ezan Sesi Sizede Rahatsız Ediyormu?

bugün ekşidede bir kaç paylaşımda bulundum
https://eksisozluk.com/cuma-namazi-esnasinda-hoparlorlerin-acilmasi--5074496

gerçekten ezan sesine bir ayar verilmeli bunu cidden bir düşünelim

• Evet
    11% (6)12% (6)12% (12)Oy Ver
  • Hayır
    89% (47)88% (43)88% (90)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ülkeyi terk et diyenlere gelsin:(
Bundan yıllar yıllar önce benim büyük babamın tapulu evinin bahçesine bir gecede sözüm ona ev baraka diken yine sözüm ona ülke sahibi arkadaşlar bu ülkenin gerçek sahipleri sizi bahçesinde kabul ederken ve devletin yazılı uyarısı bu insanları bahçenden çıkar burada iskan gözüküyor ya da vergini ver demesine rağmen ve vergi veren benim büyük büyük babam ve babamdır ve o yerden çıkmak zorunda kalan yine benim ailemdir.
çok garip ülkeyi terk et demek

0|0
25|21

En İyi Kız Görüşü

• ben hiç ezan sesi duymadım ama haklı olabilirsin. günde 5 kez namaz sesi oluyormuş rahatsız olman normal

1|1
    2|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ezan asla bitmez bir yerde bittiği zaman başka yerde başlar
    Ben sadece ezan okumasını bilmeyenlere ve düz kitap okur gibi ezan okuyanlara vermesinler derim
    Ezandan asla rahatsız olma gibi luksumuz de yok

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Rahatsız olanlar ülkeyi terk etsin kimse için ezan sesi tekrar düzenlenemez

4|8
    0|0
  • Böyle düşünen insanların selasi okunmaz inşallah.

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli
    Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli...

4|4
    0|0
  • Ezanın sesinin yüksek çıkması ulaşılamayan en kenar mahallelere bile ulaşması, insanları şükür etmek için Rabbe çağırması içindir..

Eğer çok rahatsız oluyorsan alırsın bir kulaklık. Açarsın kendi müziğini.
    Duymazsın!

3|4
    0|0
  • Imm, ona bakarsan birçok cafeden, mağazadan, alışveriş merkezlerinden yükselen ve hiiiç tarzım olmayan müzikler de beni rahatsız ediyor napcaz? (-_-)
    Ezan süresi toplamdaiki dakika falandır, bir şarkıdan daha kısa sürüyor. kulağını kapa

4|4
    0|0
  • Etmiyor.

2|1
    0|0
  • ezan sesi beni rahatsız etmez ama
    sen şu an beni rahatsız ediyorsun

3|4
    0|0
  • Rahatsız etmiyor. Aksine Ezan sesini duyunca huzurlu oluyorum.

3|2
    0|0
  • Bu ülkenin dini İslam'dır
    İtirazınız varsa Iğdırdan ya da Sinop tan saymaya başlayabilirsiniz
    Dinine hakaret edip yaşayabildiğiniz başka ülkede bulamazsınız
    Bence sırf bu rahatlık yüzünden bile ezana saygı duymalısınız
    Ama saygı ile sizi bağdaştırabilmekte benim kusurum oldu
    Pardon 😏

1|1
    0|0
  • Bizim evden duyulmuyor. Duyulsa bile çoğunluk müslüman olduğu için böyle bir şey kabul edilemez..

1|0
    0|0
  • Etmiyor

1|1
    0|0
  • Burasi turkiye ve musluman insanlar nasil sizin dinlediginiz sarkiya barlara vs karismiyosa seninde karismaya heleki ezana karismaya hic ama hic sansin yok bunun cevabini ankette de net olarak alacaksin emin ol.

2|1
    0|0
    • bak bu güzel cevaptı
      nedir?
      cevabını ankatte alacaksın kutluyorum sizi

• bana huzur veriyor.
    hayat karmaşasına kapıldığımda, o sesle unuttuğum şeyler aklıma geliyor.
    tek ümidim olan Allaha o bir kaç dakikada iç sesimle ulaşabiliyorum..

0|0
    0|0
  • hayır tabıkı

1|0
    0|0
  • Asla etmiyor

2|1
    0|0
  • Rahatsız olanlarda bizi rahatsız ediyor

0|1
    0|0
  • Çok yazık!

2|0
    0|0
  • aksine rahatlatıyor

1|1
    0|0
  • Doğrusu hiç mi hiç rahatsız etmiyor. Aksine çok seviyorum duymayı. Bence de aynen devam etmeli.

0|2
    0|0
  • Olması gerektiği gibi. Saygı duyulması gerekiyor 5 dakikalık birşey kimseye zararı olmaz saçmalık !

0|1
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • En güzel ses ezan sesi iken böyle bir şey soylemen o kadar yanlış ki

1|1
    0|0
  • Burada duymuyoruz o yüzden bilemem

0|0
    0|0
  • Beni etmiyor ayrica yurtdişinda yaşiyorum burada ezan sesi yok ve gerçekten Türkiye'de olmayi ve ezan sesini duymayi çok isterim. Çok özlüyorum ve duydukça bana huzur veriyor. Ve gerçekten rahatsiz oluyorum diyen varsa ben onun müslümanliğindan şüphe ederim

1|1
    0|0
  • Bu ülkede ezan dinmesin diye kendi çocuklarını yetim bırakan yiğitler var, senin beğenmemek gibi bir lüksün olamaz! Rahatsız oluyorsan gidersin ezan olmayan bir ülkeye, kimse seni tutmuyor!

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ezan sesinin rahatsız etmesinin altında vicdan yatar..

Çünkü biliyor ki, davet var, çağrılıyor..

Çağrıldığı yere gitmek istemeyen, duymazdan gelmek ister, fakat böyle bir imkan yoksa, davet edilen yeri kapatmak ister..

Ayrıca, dünya döndükçe ezan sürekli okunuyor.. Çünkü gün ışığının değdiği her yerde ezan okunmaya başlar..

Güneş dünyaya temas ettikçe ve dünya döndükçe ezan da okunuyor.. Böyle dünya bir dönene kadar ezan hiç susmamış oluyor..

Hatta denilebilir ki ezan yüzü suyu hürmetine bu dünya dönüyor.

#Vesselam

2|1
    0|0
  • Etmiyor.
    Ara sıra sabah imsak vaktinde kalkar ezan sesini dinlerim.
    Huzur verir Allah ezan seslerini Minarelerin gölgelerini bizden eksik etmesin.

2|2
    0|0
  • Ezan sesine ayar verilmesini düşüneceğine sen oturduğun eve ayar versen? bir iki kişi için ezanın sesi kısılamaz ama o bir iki kişi rahatlıkla yer değiştirebilir.

Ayrıca burası müslüman ülkesi ezan sesi gelmesi gayet normal taraflı ya da tarafsız düşünme gibi bir şey söz konusu değildir çünkü Müslümanlıkta durum bu şekildedir.

1|1
    0|0
  • Ev caminin önündeyse çok yüksek ses o anda uykuda ya da çalışmış uyumak zorunda olan birisi için sesli olabilir.
    Biraz sesini azaltabilirler ama bu süre en fazla 5 dk'dır. Bu kadar lüzumsuz çıkan seslerin yanında ezan sesini sevmesek bile sabredilebilir rahatlıkla.

0|0
    0|0
  • C dedim; sen cahil ve küstah birisin ki saygıdan ve edepten nasbini alamamışsın; seçeneği.

Nedense yapımda yok onun bunun ipiyle bir yerlerde tutunmaya çalışanlara saygı gösterebilmek, senin beynin ve fikrin yok mu ki ekşiçilerin buram buram özenti kokan yazılarıyla boş tası doldurmaya gayret ediyorsun?

0|0
    0|0
  • Etmiyor.

1|2
    0|0
  • Azinlik cogunluga hukmedemez

2|1
    0|0
  • Rahatsız Etmiyor !

1|2
    0|0
  • Ses çok yüksek olunca rahatsız ediyor

0|1
    0|0
  • Müslüman ülkedesin kardeş
    Kaldı ki ülkemizde kilise çanlarıda özgürce çalıyor
    Cami ye uzak bir yerde ikamet etme ni öneririm

0|0
    0|0
  • Hayır, Rahatsız etmiyor.

0|0
    0|0
  • Camiden uzak bir yere taşınabilirsin, çok rahatsız oluyorsan.
    Benimde arkadaş öyle yapmıştı.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • kulaklarim patliyor sabahlari çok rahatsizim katlanilcak şey degil

0|0
    0|0
  • Kulaklarına pamuk sok eu

0|0
    0|0
  • Hyr ya ezan olmassa rahatsiz olurum

1|0
    0|0
  • Kusura bakmada %99'un müslüman olduğu bir ülkede %1'lik bir kesim için bu ses kısılmaz.

0|0
    0|0
  • Keşke daha yuksek sesle okunsa

0|0
    0|0
  • ayar değil kaldırılması gerekiyor, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok, bende herkes uyurken müzik açayım bangır bangır mahallede saygı gösterirler mi acaba

0|0
    0|0
  • Çok rahatsız oluyorsan ülkeden gidebilirsin. Bu ülkede vatan bölünmez, ezan dinmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...