Pazarlık Yapmayı Sevmeyen Var Mı?

"Bana şu fiyat olmaz mı" deyince kendimi ezik bir fakir gibi hissederim. Hiçbir zaman ayağımız alışsın türünde söylemlere de ısınamadım.

Çok mu zenginim? Hayır..

Bir ürünün ya da hizmetin bedeli neyse çıkarır veririm. Yeterli param yoksa yararlanmam.

0|0
19|24

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de genelde sevmem, ama kaçınmak da iyi bişey değil.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Olmaz ama öyle aile bütçemizden gidiyor sonuçta.
    Pazarlık şart ne koparırsan kardır bu fakirlikten değil tasarruftur :)
    Ben indirim yapmazsa çok beğensem bile sinirlenip almıyorum asdf

0|0
    0|0
  • bir ürünü olduğundan daha fazla degere satmaya çalışıyorsa pazarlık yaparım :D bir fiyat söylüyo mesela 30 tl. Son mu bu diyorum son diyo. Iyi o zaman almıyorum falan deyince hemen 20ye kadar düşüyo. Bazen de yememek lazım :/

0|0
    0|0
    • Pazarlıktan artan 10 liraları birleştirince bir araba bile alınmıyor ben hesapladım

• bir araba diye düşünmemen gerek. Ev ihtiyacını karşılayabilirsin. Tabi bu derdi hiç düşünmediysen aynı düşüncelere sahip olma olasılığımız yüzde 0 zaten

• Sevmek degil de. Beceremiyorum zaten...

0|0
    0|0
  • Bir satıcı zaten daima pazarlık payı bırakır ve alıcıya illa ki, çok cüz'i de olsa indirim yapar. Ki bu onu zarara da uğratmaz. Alışverişin temel kuralıdır bu. Ben sadece bir defaya mahsus talep ederim bu indirimi, utanılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü satıcıyı yüzsüzlük yaparak asla zor durumda bırakmam.

1|0
    0|0
  • Hiç beceremem

0|0
    0|0
  • Ezik bir fakir tanımını neye göre yaptın bilmiyorum ama ezik hissetme durumu bende de var. Ben de yapmıyorum kjsh

0|0
    0|0
  • Aynen bende öyleyim. Herkese Ayni fiyat verseler birsey olacak sanki.

0|0
    0|0
  • Satıcıyla öyle diyaloglara girmem. Doğru da bulmuyorum. Fiyatı neyse çıkarır veririm.

0|0
    0|0
  • Şu fiyata olur mu derim bu kadar param var derim olursa olur olmazsa o fiyata alırım :D

0|0
    0|0
  • Bende sevmem, hiç yapmadım.

0|0
    0|0
  • Hiç sevmem ama bazen kazıklanmamak için yapmak gerekiyor

0|0
    0|0
  • ben de yapmam

0|0
    0|0
  • pazarlık yapmak sünnettir

0|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum nedense.

0|0
    0|0
  • daha önce hiç yapmadım

0|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim ya hiç yapamam pazarlık adamın dediğini veririm

0|0
    0|0
  • Bende sevmem.

0|0
    0|0
  • Ben sana olduğu gibi mesaj yazdığım mesajdan cevap alamayınca ezik gibi hissediyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• "ezik bir fakir"? Nasıl bir tanım ki bu?

Pazarlık edilmesi gereken yer vardır, edilmemesi gereken yer vardır. Durumdan duruma, alışveriş yaptığın yerden yere değişecek bir şey bu. Pazarlık yapmak o şeyin değerini vermekten kaçmak değil, paranın kıymetini bilmektir.

1|0
    0|0
  • Dün bir pastane de otururken Ada'mın birisi geldi, bir tatlı gördü ne kadar diye sordu. 12. TL cevabını alınca 10 lira veririm dedi adam. Pastane deki kişi 11 olsun bari dedi, sonra 10 a bağladılar. sonra baya bir düşündüm, kendimi enayi ile salak arası bişey hissettim😢

0|0
    0|0
  • Neden daha ucuza almak varken normal fiyattan alalım ki? Olmadı pazarlık sünnettir diyorsun oluyor :)

0|0
    0|0
  • İstediğim fiyatı almazsam ürünü almam
    Herkes ekmeğinin peşinde
    Çok mu fakirim? Hayır
    Sadece paramız var diye de salaak yerine konulmak istemem

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum laf dalaşına girerek adamlara yalvarıp 2-3 lira ucuza almayı parası neyse vereyim de alıp gitmek istiyorum bir an önce

0|0
    0|0
  • Pazarlık sünnettir ;-)

0|0
    0|0
  • Sevmem hic

0|0
    0|0
  • Pazarlık sünnettir zaten esnaflar pazarlık payı koyup fiyat veriyor senin hakkın pazarlık.

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim. Belirlenen fiyatı neyse onu öderim.

0|0
    0|0
  • Pazarlık sünnettir

0|0
    0|0
  • Aynı ürünü birine 150 ye diğerine 100'e satan insanı cidden anlayamıyorum.

0|0
    0|0
  • ben fazla sevmem ama yaparım belli ürünlerde

0|0
    0|0
  • Bende sevmem verdiği fiyat uygun gelirse alırım gelmezse almam

0|0
    0|0
  • Valla bende sevmiyorum. Ne derlerse nakit çalışırım.

0|0
    0|0
  • Aynen senin gibi düşünenlerdenim

0|0
    0|0
  • parayı alnımın teriyle kazanıyorum verirken de ince eleyip sık dokurum. Pazarlık sünnettir devam kardeşim fakir de deseler pintide deseler zerre umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Bende bedeli ne ise verir çıkarım zenginlik lan D:

0|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim pazarlık yapamam utanırım

0|0
    0|0
  • Pazarlık sünnettir.

0|0
    0|0
  • ben sevmem

0|0
    0|0
  • Bir ürünü beğendi isem kesinlikle pazarlığa girmem alır çıkar giderim. Çok ama çok nadiren oluru ne bunun hocam derim :) Eğer bu cümleyi kurduğumda azda olsa bir şey yapmazsa almam :D Umrumda olmaz :D

0|0
    0|0
  • 2 kelimeye 20 lira az vermek varken enayilik yapmam ;)

0|0
    0|0
  • beceremeyen kızlar neden evde kaldım diye hayıflanmayın sonra :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...