Bugün bütün gün nerdeyse ağladımm.. kötüyüm hemde çok?

ailemle aram çok kötü.22 yaşımdaym. . annem babam ayrı zaten. bugün size evdekilerin bana saydığı bir kaç sözü sıralıyorum.. sen bir haşeresin böcekler bile senden ddaha temiz Allah uzun ömür versin Allah seni benim başıma bela vermiş seni görünce bile başım ağrıyo.. işin garibi ne biliyormusunuz.4 . sınıf hatıra defterime şu sözleri yazmışım..çok üzgünüm bana dedilerki aç köpekler gibisin yeyip içip yatıyosun. yaşım 10 arkadaşlar sadece 10.. neolcak bilmiyorm. kötüyüm bu sözler kalbi delip geçiyor

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İnan bana herkesin ailevi problemleri var. Bu konuda yalnız değilsin. Fakat sabretmeye çalış. Okul falan okuyor musun bilmiyorum ama 'bi şekilde o evden kurtulmaya çalış. İşe gir yahut okuyup mesleğini eline al. Mümkün olduğunca az muhatap ol ailenle.

1|1
    0|0
    • okuyrm da bu devirde atanmak öyle zorki inşallah

• Haklısın. Ama azmin elinden ne kurtulmuş ki?
      Kapan odana devamlı kpss'ye çalış.
      Umarım her şey istediğin gibi olur.

Erkekler Ne Diyor 17

• Allah sana dayanma gücü versin. En yakınından destek beklerken böyle laflar işitmek herkesin kaldırabileceği bir şey değil. Hele ki bu duruma 10 yaşından bu yana maruz kaldığını düşünürsek ne kadar güçlü bir kız olduğun ortaya çıkıyor.

Allah esirgesin seni, sabır versin. Daha da ne denir...

1|0
    0|0
  • gercekten cok uzuldum ınan bana ama ınşallah kendı ımkanların ıle ayakta durursan bu gunler gececek hem bak bugunun yarınıda var sana bunu yapanlar senı uzenler yarın baslarına ne gelecegenı bılemezler bır hadısı şerıfte ALLAH hesabı cabuk gorendır dıye emredıyor bunu unutma mazlumların AHI kesınlıkle yerde kalmaz buna ınan

0|0
    0|0
  • Sana zor gelecek ama bir ailen olduğunu unutup hayatına öyle devam etmelisin.

2|0
    0|0
  • kimse doğmadan önce anne babasını seçemiyor. birkaç yıl sonra ya da belki şimdiden ekmeğini eline almışsındır. ayrı eve çıkarsın. küçük kardeşin varsa onu da yanına alırsın. onlar sağ sen selamet

1|0
    0|0
    • tekim :(

• aynı evde yaşıyoruz

• okuyorsan mezun olunca bir işe girer ayrı eve çıkarsın ya da evlenirsin. şu an için iki ihtimal da başka bir seçeneğin gözükmüyor

• okuyomusun çalışıyomusun

1|0
    0|0
    • okuyorum

• en kısa zamanda yeterli maddi kazanca sahip olup o evden ayrılman lazım. Allah yardımcın olsun.

• Valla . Ne diyeyim Allah Yardımcın Olsun Kardeşim.

1|0
    0|0
  • evlenme yaşın gelmiş senin :) evlenirsen hayatına sıfırdan tertemiz bir sayfa ile başlayabilirsin. umarım bundan sonraki hayatında mutlu olursun. bu arada sende hiç suç yok mu peki hakaretleri hakedecek ne yapıyorsun ki? paylaşmak istersen tabi soruma cevap vermeyebilrisin.

0|0
    0|0
  • hımmmm :/ ilginç hele kız evlada peki sen annede babadamı kalıyorsun?

1|0
    0|0
    • annemle beraber anneannemlerde kalıyorz

• belki menapoz falandır takma okulunu oku işini gücünu eline al bak yoluna şunu unutma kimsenin hayatı 4 4 lük değil !
      Ne diyeyim allah yardımcın olsun ama azim ve kararlı olursan yıkamıyacağın duvar yok tek tavsiyem bu olur !

• acilen kendi ayaklarının üstünde durup kendi dünyanı kur sana bunu diyen anen veya baban normal degil ciddi sorunları var evladına böyle diyebilen biri normal olamaz benimde cocugum var küçük ama öperken yüzü tahriş olmasın diye sakal tıraşı olupta opuyorum

0|0
    0|0
  • takma kafana geçim sıkıntısı sinir stress insan en sevdiği insanlardan çıkartıyor hırsını.. gerçi yenilir yutulur cinsten kelimeler değil ağır laflar etmişler.. kavga esnasında söylenmiştir diye umuyorum

0|0
    0|0
  • Uzulme kardesim, ilerde sen kendi cocugun olursa en azindan nasil davranmicagini iyi biliyosun.

0|0
    0|0
  • bazen annem kızınca ölde kurtulam der bana üvey evlat muamelesi yapar abimleri benden hep üstün görür para kaynağı olarak kullanır bir keresinde senin yaptığın yemeği yemem demişti

0|0
    0|0
  • Belliki kalbin sağlam değil yoksa delip geçemezler kalbini namazla zikirle sağlamlaştırabilirsin yani sevgilin Allah olsun inan fazla uzulmezsin

0|0
    0|0
  • Alkol falan kullanıyormu ailem dediğin kişiler

0|0
    0|0
    • hayır

• belkide nefret edilecek kötü biriyim. zira bu davranışlar bende aşağılık kompleksi oluşturdu. artık biri bana sevgi gösterince şaşırıyorum

• normal çünkü hep şiddet görmüşsün fiziksel olmasada sözsel şiddet insanı daha çok yıpratır
      hangimiz hatalar yapmadıkki ailemize karşı?

• her denilene aldırış etme ama sana bunları söyleyenler zaten insanlıktan nasibini almamış gibi geliyor varsa bir şansın onlardan elinden geldiğince uzaklaş

0|0
    0|0
  • Şok içindeyim. Yaşadığın durum çok kırıcı ve üzücü. İnşallah bundan sonra güzelliklerle karşılaşırsın.

0|0
    0|0
  • O Sözleri söyleyen insanları maddi manevi sömür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Benimde ona benzer sorunlarim vardi. Ailem baska derdin acisini adeta benden cikariyorlardi. Bende kötü cümleler duymaya alisiktim. Sonra düzeldi bir ara. Su anki durum da cok farkli. Maddi destek hic eksik etmediler. Ama manevi anlamda sifir. Kafana takma biraz ailenden uzak olmaya calis ayri eve cikamasanda sabah evden cik ders caismaya git aksama kadar. uyumaya git eve. Bir süre öyle yap belki fayda eder. kafana güzel seyler girer. nedensiz yere böyle seylere mageuz kalmayi hak etmiyor kimse.

0|1
    0|0
  • Ah ah. Dil dövünce ruhunda yarası hep kalır. Ne demeliyim bilmiyorum..

1|1
    0|0
  • Ailemizi seçemiyoruz işte. Allah yardımcın olsun mesleğin olsun kurtul o evden

1|1
    0|0
  • Peki böyle davranmalarinin bir sebebi olmalı o nedir?

0|0
    0|0
    • Amacım asla sorgulamak değil seni yanlış anlama lütfen

• üzüldüm

0|1
    0|0
  • Ben de şu an 22 yaşındayım. Senin ki gibi aşağılanmadım fakat ilkokul birinci sınıftan beri annemle çalıştım. Yaz tatillerinde bile öz be öz babam evde ne işi var gidip çalışsın diyordu. Şu an babam başka biriyle evli ve ben annemle yaşıyorum. Belki çok yoruldum, çokça yıprandım en önemlisi çocukluğumu yaşayamadım. Giden yıllarımı geri getiremeyecek olmam en büyük üzüntüm. Fakat büyük zaferlerim var benim😊 Kendi ayaklarımın üstünde durmak, evimi geçindirip, anneme bakmam gibi büyük yükümlülükler. Kendi ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum ve kimsenin desteği olmadan senelerdir ayaktayım. En büyük zaferim ise bir adamın ne babalık ne de kocalık yaptığı bir evde şu an ben hem reislik yapıyorum hem de kendi kendimin ebeveyniyim. Kimse beni mutlu edemiyor eğer ben mutlu etmek istiyorsam kendimi bir çikolata bile yetiyor. O çikolata bile benim alın terim. Okuyor musun bilmiyorum ama şayet okumuyorsan gir bir işe çalış.

1|1
    0|0
Yükleniyor...