Artık tesettürlü biriyim ve neler yapmam lazım bilmiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var?

Sizce tesettürlü bir bayan ne yapmamalı eskiden hep bacak üstüne atardım şimdi yapmalı mıyım bilmiyorum sizin bu gibi önerileriniz var mı bana yardımcı olur musunuz?

0|1
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• bence giyimin önemli gerçekten kapalı olmalısn kolun boynun bacagın gözkmemeli cantanın kopcası gögüs arandan geçmemeli belden oturtma giyp kalçalarını belli etmemelisn. Daha çok islami sohbet dinlemelisn direk hocalardan dinlersen ağır gelir istersen komik neşeli ve anlayacağın dilden abilet önerebilirm. şunuda unutma nefsine ağır gelecek. şeytan yoracak insan kılıgındaki şeytan ne olacak sundan ne olur diyecek. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • Evet nefsim zorlanıyo ama alkah yardım eder yenmeme teşekkür ediyorum :)

• rica ederm namaz kılıyormsn? bak nereden uzaklasırsan diğer tarafa yaklasırsın. namazdan ayrılırsan hepsi bir bir gelir

• ne yapıyorsan islamı simgeliyorsun ona göre dikkat et. sokakta acık bir kız el ele bir erkekle yürüse öpüsse bişey olmaz ama bu kapalıysa. acıgı bile derki baksana kapalıya asıl bunlardan korkacan

En İyi Kız Görüşü

• Canım abartmayin tabikide tesettür önemsenecek bisey ama sen açıkken nasıl bir erkeğin yanında büyüklerinin yanında öyle oturmuyosan bundan sonrada aynı öyle oturmicaksin ha bide yalvaririm size bende tesettürluyum ve çok sinir olduğum bisey altiniza dar bir pantolon giyipde uzerinizede kısacık tunik bile denmicek bisey giymeyin kapanacaksaniz gerçekten uygun bir şekilde kapanin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Biraz hal ve hareketlerine dikkat ediceksin bundan sonra konusmalarina. Evet zaten tesetturunden dolayi bir kere bacak ustune bacak atmamalisin. Erkegin oldugu yerde biraz geri planda durmalisin. Fazla dikkat cekecek kiyafetler giymemelisin aksine bundan sonra senin karakterin edepli bir sekilde oturusun saygili bir sekilde konusman dikkat cekmeli.

0|0
    0|0
  • Bilmediğin bir şeyi neden yaparsın? Önce bir araştır, kitapları oku sağlıklı bilgiler al sonra yap yapacağını. Bodoslama atlanmaz ki böyle şeylere.

1|0
    0|0
  • Bak etraftaki tesettürlüler neler yapıyorsa sende onları yapar bildiğim kadarı ile yapmadıkları birşey yok.

0|0
    0|0
  • Burda sormayın bir hocaya danisin isterseniz dunya zevklerinden vazgecmeniz Sadece evde esinize suslenmeniz Emrettiği gibi giyinmeniz ve kültürümüzde bayanlara nasil hitap ettigini anlayarak ona gore hareket etmeniz kalbin Allah'a zikrederek Tevekkul ile Insallah Sofuluk yolunda Emin adimlarla Ilerlemis Olacaksnz. Rabbim herkese Hidayet nasip etsin

0|0
    0|0
  • aynı hayat devam ediyor

0|0
    0|0
  • Tesettürlü ya da tesettürsüz Bir bayan neyi yapmaması gerekiyorsa onu yapmamalisın kendini şartlamamalisin..

1|0
    0|0
  • Beyin li olmanı tavsiye ederim genelde insanlar başıni kapatınca beyninide kapatıyor.. tesettur tercihdir saygı duyarım veya duymam o da benim tercihim her türlü inanca saygım vardır ama cahilliğe asla..

0|0
    0|0
  • insan ol sadece

0|0
    0|0
  • Canım sen hiç uğrasma al bir litre şişe üstüne zeytin yag dök yavasca otur.. böylebi soruya böyle bir cvp olsun istedim tşkler

0|0
    0|0
  • Sen cennete hazirlan burayi boşver et bize birak.

0|0
    0|0
  • Ağır başlı oturma kalkmasını bilmeli davranışları dikkat et. Mahremine vs. Büyük sorumluluk var. Maşallah Allah yardımcı olur

0|0
    0|0
  • Kurallarini kaidelerini öğrenmeden kapanmak nedir

0|0
    0|0
    • Elbette ki biliyorum yalnızdan dışarıdan bir göze ihtiyaç duyuyorum toplum neyi yakıştırıyo neyi yakıştırmıyo bunu merak ediyorum sadece

• Ne için tesettüre girdiğine bağlı

0|0
    0|0
  • önce öğrenseydin de sonra tesettüre girseydin

0|0
    0|0
  • ne zaman kapandın ve bunu kimin sayesinde yaptın önce onu öğrenmem lazım sonra sana yardımcı olucam

0|0
    0|0
    • İçimden geldi bir andq o heves geçerse bir daha gelmezdi biliyorum o yüzden kapandım

• Sana önerim kapandın diye yakın arkadaşlarından ailenden farklı tepkiler alırsın bunlara kulaklarını tıka, duymazdan gel yapman gereken herşeydir mesaj ile yolluyorum Allah hayırlı mübarek etsin tesettürünü Allah'a emanet ol kardeş

• ne güzlel agırlıgını kaldırabilecekmisin

0|0
    0|0
  • Saygılar

0|0
    0|0
  • Evet bacak bacak ustune atmamalisin bundan sonra hanim efendi olmalisin dini konularda yardim istersen ozelden yardimci olabilirim

0|0
    0|0
  • Mast yapiyorsan bırak artik

0|0
    0|0
  • Kendinizi kisitlamaya ne meraklisiniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Emredildigi gibi giyin. Ozellikle dikkat çekmeyecek şeyler, kahkaha atma, dikkat çekecek şeyler yapma. Makyaj hiç yapma, topuklu tarzı şeyler giyme. O eşarbi deve horgucu gibi yapma

0|1
    0|0
  • Saglik açısından atma ama tesettur ile alakasi yok bacak bacak üstüne atmanın. Ama yine de pantolon degil de etekliyken atsan daha dikkat cekmez.

0|0
    0|0
  • Ne alaka türbanlılar nefes almasın o zaman sen kapalısın onu yapma sen şusun sana günah deyilmiydi diyenlere inat istedigini yap kimseden tavsiye almana gerek yok

0|0
    0|0
    • Tabi ki öyle ama tesettüründe belli getirileri var belli kusıtlamaları

• Yavrum yine at ama guzel bisekilde at bise olmaz

0|0
    0|0
  • Yani evet yapma.. bide mumkun se pantolon degil pardesu giy

0|0
    0|0
  • Bu ayip bisey degil ki bence hala yapabilirsin

0|0
    0|0
  • Dikkat çekecek şekilde insan içinde kahkaha atma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...