İnsanlara karşı ön yargılımısınız?

İnsanlar bir birlerine karşı nekadar ön yargılı olmuş insan bukadar ön yargıyla nasıl yaşıyabilir?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar önyargılarını yaşadığı bazı olayları farklı değerlendirmesiyle oluştururlar. Mesela bir kızın mahmut diye sevgili olmuş bunu aldatmış. Sonra başka bir mahmutla sevgili olmuş, yine aldatılmış. Artık bu kızcağız ismi mahmut olan kişilere önyargılı yaklaşacak. (İsmi mahmut olanlar alınmasın örenkti bu)

Ama hiçbir olay yaşamadıysan ve mahmutu sırf tipi için yargıladıysan, üzülme mahmut, büyük bir beladan kurtuldun.

0|0
    0|0
    • valla mahmuta üzüldümde sırf kız mevzusu değil demek istediğim ikili ilişkilerdede öyle hni birine artık güvenemez oldun veya birinin sana güvenmesi için illa bişeyleri kanıtlaman gerekir oldu benbile eskiden insanları güvenirdim ama okadar şeyler yaşadımki artık şöle içim rahat bir şekilde kimseye güvenemiyorum...

• 😂 yok ben onu örnek verdim ya

• he öyle yani..:) valla bir an mahmut kim merak etmedim değildi yani veya seni kızdırcak naptı..:)

En İyi Erkek Görüşü

• yanılmıyoruz ki yanıltsın insanlar önyargıyı o zaman

0|0
    0|0
    • ama sürekli önyargıyla yaşamakta zor sürekli tetikte olman gerekiyo

• sonuçta dinlerken hiç iyi tarafı görmüyosun sürekli her kelimenin altında bişeyler arıyosun buda bir ön yargı şekli..

• elbette buluyorsun çünkü önyargı aslında biraz öngörü

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet

0|0
    0|0
  • Galiba evet

0|0
    0|0
    • neden peki yaşadıklarından dolayımı? hani bunu iki yollu cevaplayabilirsin bir sevgili flort olarkak iki dosluk arkadaşlık olarak..

• Bu kanıtlanmış bir şey sen ilk tanıdığın biri hakkında olunlu ya da olumsuz bir şey düşünürsün herkeste en ufak bir ön yargı vardır

• Anladım sanırım bu hayatta en zor şey ön yargıları yıkmak ön yargıyı oluşturmak 4 snye yıkmaksa bazen bir ömür sürüyo...:(

Erkekler Ne Diyor 1

• Hepimizin belli bir yere kadar onyargimiz vardir

0|0
    0|0
    • valla galiba haklı olabilirsin ama bu doğuştan gelen bişey olmuyo sanırım insanları tanıdıkça oluyo

Yükleniyor...