Devlet türk halkına değer veriyor mu? Anketli?

Devlet türk halkına değer veriyor mu? Soru gayet açık benim düşüncem vermiyor kendi paramızla bile rezil oluyoruz örnek bir araba alacağız sıfır fiyatına ikinci el zor alıyoruz %45 ÖTV +18 kdv nedir ya bu bir tane örnekti yüzlerce yazabilirim

• Kesinlikle değer vermiyor
    89% (8)64% (7)75% (15)Oy Ver
  • Kesinlikle değer veriyor
    11% (1)36% (4)25% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• değer vermiyor

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• turkler ucuncu sinif vatandaslardir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• devlet türk halkına değer vermiyor abicim nerede yabancı uyruklu hepsini himayesi altına alır tamam sen dert etme hallederiz der halleder de kendi halkına gelince hop yasaya aykırı der. bu osmanlıda da böyleydi şimdi de böyle. derdin araba mı diye soranlar olmuş. bir ülkenin en değerli insanı öğrencisidir. öğrenci potansiyel demektir çünkü ne kadar iyi yetiştirirsin o kadar iyi sonuç alırsın. bak diğer ülkeler nasıl değer veriyor öğrenciye. bize bakalım, bizim öğrenciler at yarışı gibi hazırlanıp sınava giriyor tutan bölüme gidiyor kyk'dan 400 lira alıyor sonra da devlet söke söke alıyor o parayı faiziyle. gelen suriyelilere bakalım adamlar sınava girmeden gidiyor istediği bölüme bir de devlet 800 lira burs veriyor aylık. burs hani geri ödemesiz olanı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yavrum sen devleti hanedanlık falan mı zannediyorsun? Ulan devlet dediğin şey sensin, benim. Vatandaş neyse, devlette odur. Devlet kendi cebinden para harcamıyor, ya da senden aldığı parayı cebine sokmak için almıyor, bunu anlayın artık. Bizler ülkemizin gelişmesi için, içimizden birini devlet makamına seçtik, ülkeyi yönetmesini ve geliştirmesini istedik, devlet makamında bulunan adamlar da bunu yerine getiriyor. ÖTV KDV fazla ise, senin gibi vatandaşların sığırlığı yüzündendir. Hiç bir halta yaramayan, asgari ücretle çalışan adamların olduğu bir ülkede, %5 mi ÖTV olacaktı? Sen kendini Koç gibi Sabancı gibi bir aile mi zannediyorsun? Ne verdin bu devletin kasasına? Ne kadar ekonomisini geliştirdin de, isyan ediyorsun? Devlet vergiyi, sen ve senin gibi beceriksizler için alıyor. Amerika gibi girişimci ülkesi olsaydın, bir Steve Jobs, bir Mark Zuckerberg olsaydın, bu denli vergi kesilmezdi senden.

0|0
    0|0
    • Devlet senden para harcamıyor? Evet milyarlarca para alıp kaynakları boşa harcıyorlar körsen ben napayım. Asgari ücreti devlet sunar hiçbir halta yaramayan insan diye kötülediklerinin hepsinin emek gücü vardır ve bir çoğu yaptığı işin hakkını verir zibidi sen bunu bilemezsin devlet kasasına çok para kazanabilirsin çok vergi verebilirsin sen halkı küçümseyen bir? Benim beceriksiz olduğunu nerden biliyorsun gene götünden uydurdun girişim için yatırım gerekiyor Jobs ve MZ vergi kesilmiyor mu? Demekki vergiyi devlet belirliyor

• Tek derdin arabamı yani?

0|0
    0|0
    • Örnek verdim altını kırmızıyla çizmemişim pardon araba takıntım yok sadece insanlara değer verilmediğini düşünenlerdenim

• Vergiler kaldırılsın demiyorum ama bu kadar yüksek alınması normal değil artık Türkiye üretmeye başlayan bir ülke oldu

• Avrupa ucuz mu sence?

Yükleniyor...