Kürt olduğum için arkadaşlarım benimle konuşmamaya başladı?

Ben Şırnaklıyım ama iki senedir İç Anadolu bölgesinde üniversite okuyorum. Arkadaşlarımla iki senedir Kürt Türk ayrımı olmamıştı ama şu bir iki aydır hepsi benle gezmemeye başladı ve uzaktan samimiyetsin şekilde selam veriyorlar pkk ya karşı olduğumu bilmelerine rağmen. Ben ilk başta çok üzüldüm ama bugünlerde bir karar verdim ve burayı aklımdan çıkardım okul değiştirip doğudaki üniversitelerden birisine gideceğim.
ama insanların bu kadar çok ayrışması ve bazı kişileri sebepsiz yere dışlaması beni gerçekten çok üzdü. Ben bir haftadır okula gitmiyorum ve hiçbir şey yapmıyorum. Ne yapmalıyım bana ne önerirsiniz ve yazdıklarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|1
15|12

En İyi Kız Görüşü

• Senin adına üzüldüm, senin durumunu bildikleri halde sana böyle davranıyorlarsa gerçekten arkadaşın değillermiş. Benimde kürt arkadaşım var ben o incinmesin diye kelimelerimi seçerek konuşuyorum, Bana göre kötülüğün ırkı yok! Ben Türk'üm benimde ırkımda kötülükler var. Sonuç olarak sen doğrunun arkasında dur kimseye birşey ıspatlamak zorunda değilsin.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kackere yazmayı denedim ama resmen makaleye döndü her seferinde. Sıfırdan başlayıp Sadece şunu söylüyorum. Kendine güven, savun, kabul ettir. Başkaları seni değil sen baskalarını yönlendir. Bizim bölümümüzde de Doğulu arkadaşlar var biz onları tanıyor ve güveniyoruz. Kimseyede yedirmeyiz. Herkes şucu bucu olmadan önce insan olmayı öğrenmeli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Bence okuluna devam et insanlarin ne dusundugu onemli degil... malesef insanlar birey olarak degerlendirmiyolar icinde bulundugumuz sosyal sinifla isimlendiriliyoruz. Hata yapmasakta, iyi biri olsakta icinde bulundugumuz sinifin hatalati, kusurlariyla aniliyoruz.. Seni anlayan insanlarda cikicaktir karsina

0|2
    0|0
  • HDP li olduğunu dusunuyorlardir.. Belki de oylesindir.. Yani eğer önceden Kürt olduğunu bildikleri halde böyle ayrımcılık yapmıyorlardı da şimdi yapıyorlarsa bir bit yenigi var..

Belki kürt olmanla alakalı bile değildir..

0|1
    0|0
    • Hdp li olmadığımı defalarca demiştim. Patlamalardan sonra iyice selam vermez oldular...

• İsidin muslumanlari lekeledigi gibi de PKK sizi lekeliyor. İmtihan işte..

• "Kürdüm terörist değil." Düşüncesini kafalarına yerleştirmeye çalış dostum

1|1
    0|0
  • Ben de doguluyum fakat hiçbir şekilde böyle üzücü olaylar ile karşılaşmadım fakat bu tür zihniyetlerin üniversite ortamlarında bu şekilde davranmaları yanlış bu yüzden ülkemizde olaylar bu duruma geliyor. O insanlar senin için bir kayıp olmamalı sırf onlar için hayatını eğitimini değiştirme derim.

0|1
    0|0
  • off kötü bir durum ya gerçekten ne olursa olsun iyi insanlar var benim bir sürü kürt arkadaşım var mesela hepside çok iyiler :) takma fazla ya biraz uzak dur onlardan onlar konuştukça konuş yapıcak bişey yok

0|0
    0|0
  • yanlış yapmışlar doğruysa pkk savunmuyorsan boşver üzülme

0|1
    0|0
    • Savunmadığımı onlar da biliyor aslında ama...

• onlarda napsınlar sırnaklısın bide orda çok pkk lı var güven meselesi o güveni sen zamanla verirsin işallah

• Duygu sömürüsü kokuyor buralar Faşist diyecek merhametli arkadaşlar hiç bana yorum yazmayın merhametinizle bir kenarda ölün lütfen bizimkileri kötü göstermeye çalışıyor pkklıyım demişsindir sen orta burda ondan ayrıştırmışlardır seni

0|0
    0|0
    • Demedim ve değilim zaten ama sen bilirsin. Faşistlikle ne alakası var. Onlar da şehitlere patlayan bombalara üzüldükleri için böyle yapıyorlar biliyorum ama yine de bana suçsuz yere bunları yapmaları üzüyor gerçekten.

• Onunla alakasi yoktur. Ayni seyi bende yasiyorum bende Turk milliyetcisi oldugum ve siyaset konustugum icin sewilmiyorum. Anladim ki susmak gerek yani irkini renginj pek belli etmeyerek bira demokrat davranmali. Bencd okulunu deisme kimseye muhtac deilsin yeni arkadaslar edinirsin ok.

0|0
    0|0
  • Önceden konusuyorlarsa şimdi niye konuşmuyorlar ki

0|1
    0|0
    • Patlamalardan sonra konuşmamaya başladılar. Aslında bu senenin başından beridir soğukluk hissediyordum ama patlamalardan sonra tamamen az konuşmaya başladılar.

• Kendileri kaybeder ama bence okul degistirme devam et okuluna. Onlar gibi düşünenler kadar benim gibi dusunenlerde var. Benimde kürt arkadaşlarım var ama aklımın ucundan bile gecmedi arkadasligimi kesmek

0|0
    0|0
  • Boşver kardeş, kimse için okulunu değiştirme, değmez çünkü. Sen derslerine odaklan.

0|0
    0|0
  • Irkından dolayı 2 senelik arkadaşıyla ilişkisini kesebilecek kadar vefasız dostlar edinme derim.

0|0
    0|0
  • Kürt candır! Ermeni olma yeter

0|0
    0|0
  • Konuş onlarla önce

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bunu yıllar önce rahmetli Kazım Koyuncu çok iyi açıklamış..
    Kürdüm dedim
    hadi lan bölücü dediler.
    Laz'ım dedim
    hadi lan devşirme rum dediler.
    Çerkez'im dedim
    hain Ethem'in torunları dediler.
    Aleviyim dedim
    dinsiz kızılbaş dediler.
    Ezidiyim dedim
    Yezidin pis soyu dediler.
    Arabım dedim
    pir yobazlar dediler.
    Ben dedikçe onlar da bir şey dediler.
    İnsanım diyecektim ama insanlığa ait her şeyi yok ettiler.
    Kazım Koyuncu

4|2
    0|0
  • Sen en milliyetçi bölge olan yerde Kürdüm dediğinde sana bir sey yapmiyorlar ama o pislik yuvası Şırnak da Türk'üm desen linç ederler. O yüzden geçeceksin bu palavraları.

1|2
    0|0
    • Haklısın veya haksızsın demeyeceğim. Toplumsal olarak değil de bireysel olarak sadece benim burada kendimi anlattığım kadar benim üzerimden yorum yapmanı istiyorum. Sözünü ettiğim arkadaşlarımla geçen sene Diyarbakır'a Şırnak'a gezmeye gittik ve benim oradaki arkadaşlarım gotürdüğum arkadaşlarımı bağırlarına bastı. Dışlama konusunda haklısın ben burada var orada yok demiyorum. İki tarafta da olmaması gerektiğini söylüyorum...

• Bende gittim Mardin Nusyabin de Türk e mal satmam diyen esnafları gördüm. Polissen eger Hizbullahcı mahallelerden yüksek fiyata kiraya oturuyorsun peki neden? Türk e polise ev kiralamam. Siz madem hain değilsiniz ilk gidin oralari düzeltin. Kürtler olarak meydana çıkın pkkyi kinayin. Şırnakta gidin pkkya lanet okuyun. Bunları yapın sonra bizde size eyvallah diyelim.

• PKK ya karşı olduğunu daha net vurgulamayı denedin mi?

0|0
    0|0
  • arkadaşların konuşmuyor diye üniversitinimi değişcen saçmalama kardeş. isteyen konuşur isteyen konuşmaz. Hayatta hep bu tarz şeylerle karşılaşıcaksın. Hep böyle şeylerde pesmi edicen yani. bence boşver ve geleceğine bak

0|1
    0|0
  • Son 100 yıldır zihinleri zikilip igdis edilen bir toplumda yaşiyorsun genç. Sen bundan şikayetçisin ama Van'da da bunun tam tersi var. Meseleye biraz da böyle bak.

0|0
    0|0
  • valla şırnaklıyım dediğin için bir önyargım olur, ama teröristleri desteklemeyip düşmanca tavır sergiliyorsan tıpkı benim gibi, o zaman seni ayırt etmem...
    ama öyle insanlar var ki teröristleri destekliyor apo mapo diyor
    onları asmak lazım

0|0
    0|0
  • Ayıp etmişler kardeş

0|0
    0|0
  • Sen karşı olmaya devam et bakalım, onların dostlukları buraya kadar aç gözlerini

0|0
    0|0
  • halk bu ayıbının bedelini öder kardeşim. takma kafana. oku ve direk yurtdışı yap. kurtar kendini... bende yapacağım

0|0
    0|0
  • Samimi olduğunu düşünmüyolardır. Bence de haklılar

0|0
    0|0
  • Böyle şeylerin hiç olmaması gerekiyor. Ama oluyor işte :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...