Siyaset felsefesi nedir?

arkadaşlar ben 27 yaşındayım ve okumayı öğrenmeyi araşıtrmayı çok seviyorum ama bugüne kadar okuduğum kitaplar hep günlük şeyler yani demek istediğim şey ben bir konu hakkında ki düşüncelerimi ifade ederken zoranıyorum. şöyle : kıosa cümleler oluyor ve geçiştirmelik. öyle tv deki ler gibi uzun uzadıya tartışmak görüşlerimi söylemek , iyi kötü eleştirebilmek istiyorum ama yapamıyorum. siyaset felsefesi ile ilgili kitaplar okursam iyi gelir mi ya da ne öneriyorsunuz ?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Az söz iyidir.. Yalanı olmaz..

Çok mal haramsız, çok laf yalansız olmaz..

Belagat sanatı ise; az lafta çok şey anlatmaktır.. Çok konuşup boş konuşmanın bir getirisi olmaz..

Nasıl olur peki?
    Tavsiyem gazetelerde, magazin, spor yerine köşe yazılarını okumanı tavsiye ederim.. Hatta yazılarını takip ettiğin yazarlar olsun...

Mehmet Barlas, Haşmet Babaoğlu, Taha Akyol, Engin Ardıç gibi..
    Ufkunu açar.. Yanında kitaplar oku.. Zaten düşünüp kafanda yorumlamaya başlayınca kelimelere rahatlıkla dökebilirsin.. Kendine ait görüşlerin olmaya başlayacaktır...

Ama siyaset o kadar boş mesele ki, konuştuğun kelime israfı olur..

#Vesselam

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Felsefe en başta

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İlgi alanınla alakalı bir durum bu, sen neye ilgiliysen neye meyillisen o konu hakkında zaten bol konuşursun. Siyaseti seviyorsan biraz kitap, biraz internet araştırmaların seni geliştirecektir.

1|0
    0|0
    • internet araştırması nerden başlayım sence siyasetle ilgili

• Önce temel kavramlarını öğrenmelisin bilmiyorum ne kadar hakimsin ama en basit örneği wkipedia girip siyaset yazıp alt başlıkları okuyarak devam etmen.

• demekki o konu hakkında bir kitap okumamışssınn ondan dolayıdır bu
    bende siyasi ve ideolojik kitapları çok severimm ve okuduğum bir kitabı çok rahat anlayıp anlatavbilirimm

1|0
    0|0
  • Kısaca demogojidir aynı farklı bir şey söyler boş boş cevirip durmak 😃😃😃

1|0
    0|0
  • Tvde acik oturumlari izle
    Tartisma programlarini , mitigleri vs.. Takip et

1|0
    0|0
  • Konulara eleştirel bir gözle bakabilmek için tarafsız olmak şart. Belirli bir perspektifin dışında aykırı veya muhalif yayınlarda okumalısın.

İfade zorluğu hem öz güven hemde kelime dağarcığınla ilgili bir durum.

1|0
    0|0
  • Siyaset köklüdür konudur bir kaç kitapla olmaz

1|0
    0|0
  • Ne hakkında uzun uzadıya konuşmak istediğine bağlı. Sen konuyu söyle ben kitap önereyim.

1|0
    0|0
    • İlk öncelikle şunu söyleyeyim siyaseti herkes konuşur kahvede bile deli gibi siyaset muhabbeti döner ama. sen akademik bir dille konuşmak istiyorsun. Yolun biraz uzun. İlk önce sorgulamayı öğrenmelisin bunun için ilk olarak felsefeye giriş. Sonra siyaset tarihi ve siyaset kuramları türkiyenin toplumsal yapısı (bu çok kapsamlı bunu çok iyi bilmen gerekiyor) sonra efendime söyleyeyim çok iyi iktisat da bilmen gerekli neoliberal politikalar insan hakları uluslararası anlaşmalar vs. İktisat için de daha doğrusu kapitalizm için de adam Smith ulusların zenginliği ve marksizmi anlatan bir kaç kitap okuyabilirsin. Ve gundemi de cok iyi takip etmen lazim. Bunları bitirdikten sonra mükemmel siyasi yorumlar yapabilirsin.

• çok teşekkür ederim.

• daha basit şeylerle başlamalısın siyaset felsefesi ağır gelebilir

1|0
    0|0
  • Onu bende yapmayı seviyorum. Yapabilecek 1 tane arkadaşım var bazen yapıyorduk ama artık pek görüşemiyoruz. Kendisi kanadaya kaçtı :)

0|0
    0|0
  • yanlış seçim. bakın size bir tavsiye kendimize ait lisanı aksanı kültürü kendi insanımızın önemli vakalarını okuduğunuzda insanları sizi dinleyecekleri şekilde konuşabilirsiniz bunun için yapmanız gereken TARİH okumak ama tarihe yön veren insanların hayatları icraatları zor durumlarda verdikleri kararlar bunlar düşünme ve konuşma yeteneğinizi inanamayacağınız kadar geliştirecektir

0|0
    0|0
  • Dini siyasete ne dersin? Bir insan cehalet iyi dedi mi karşısında durduracak kitaplar oku imam gazali Mevlana gibisinden

0|0
    0|0
  • toplumu filozofik dürtmek.
    entelli entelli bipmek

0|0
    0|0
  • İletmek istediğin mesaj, uzun olmaktan öte, açık ve anlaşılması kolay olursa daha iyi olur. Uzun cümleler karşıdakini yorduğu gibi dinleyenlerde bir süre sonra dikkat dağınıklığı yaratır.

0|0
    0|0
  • yalanın felsefesi olmaz ki

0|0
    0|0
  • Anlatmışsın işte burda

0|0
    0|0
  • Hangi siyasi ideolojinin derinine inerseniz duvardaki çatlakları görür ve bir zamanlar mantıklı gelen ideolojinize bir takım gibi bağlanır ve yeri geldiğinde o duvar sıvası için bile dökersiniz. Vatan sevgisi gerekli olan tek şeydir. Her ideolojide bir ayağı olan tecrübe sahibi bir insan olarak söylüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zaten bir anda olacak şey değil çok kitap okuyup araştırma yapman lazım hafızanın sağlam olması lazım googleye itibar etme bilgi kirliliği çoğu sadece kavramlar icin googleye bak bol bol kitap oku

1|0
    0|0
  • 👏👏 kutuphaneye git mesela tarih bolumune git herhangi bir kitabi al oku sonra bilim bolumu felsefe genetik vs derken her konuda bir bilgin olur kitaplari bitirmek zorunda degilsin sana yetecegini dusundugun yere kadar okuyabilirsin

1|0
    0|0
  • Elbette gelir hayatı daha iyi anlamaya başlarsın :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...