20 Yaşında hayatımın yaprak dökümünü yaşıyorum. Peki neden?

Merhabalar. Hepinize mutlu günler diliyorum. 20 yaşındayım, ama ruhum o kadar yaşlandı ki. Aynaya bakınca "kim bu?" diyorum kendi kendime. Ortaokul yıllarında her şey çok güzeldi. Her şey liseye geçmemden sonra başladı. Lisede bana ne oldu, neden böyle oldu bilmiyorum. Ama dış görünüş olarak kötüydüm, kendime çeki düzen vermiyordum, her şeyden bıkmıştım ve hareketlerime hiç dikkat etmiyordum. Esasen iyi yürekli olmama rağmen bu hareket ve yanlışlarım yüzünden lise hayatımı dışlanarak geçirdim. Ancak dışarıdan arkadaşlarım vardı. Her hafta sonu bir yere gezmeye giderdim. Derslerimde de çok istikrarlı değildim bu arada. Herneyse dershaneden de bir sürü arkadaşım vardı. Ancak dershanenin sosyete kısmı beni hiç sevmiyordu. Doğal olarak hocalarda öyle. Ayrıca benimle aynı kaderi paylaşan bir kız lise hayatım boyunca beni kardeş olarak nitelemişti. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Evlerinde bile kalmıştım. Ona X diyelim. Birde çok eski ilkokul arkadaşım var ona da S diyelim. Dershanedeki en yakın arkadışım ise B idi. Sonunda lise bitti. Tabiki ben üniversiteyi kazanamadım. Herkes üniversiteye gitti. Ben geçen yıl tekrar hazırlandım ama olmadı. Erkekler kas çalışıp kas yaptı, kızlar saçlarını boyattı, herkeste bir ego artışı oldu. İlk önce çevremdeki gündelik arkadaşlar gitti, sonra bir yaz günü X ile kavga ettik. O da yeni arkadaşlar edinmişti. Artık benimle görüşmek istemediğini söyledi ve beni hayatından çıkardı. Bundan 2.5 ay sonra da B bana yazarak kendisinin de bundan sonra görüşmek istemediğini, yeni bir hayatı olduğunu söyledi. Bir tek çok eski arkadaşım S kaldı. Ama onuda her zaman göremiyorum.Çünkü sevgilisi ile bütün gün. Bana sadece haftasonları zaman ayırabiliyor, liseden de hiç kimse ile görüşmüyorum. Şimdi dışarıda yağmur var. Test kitaplarının başında üniversiteye hazırlanan bir öğrenci olarak düşünüyorum. Benim başıma gelenler neden?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Insanlar kim oldugunla degil ne yaptiginla ilgilenir o sinavda en iyisini yap universitede kendine yeni bir sayfa ac surekli kisisel gelisim ve insan psikolojisi uzerine kitaplar oku kisaca biri zor durumda kaldiginda danisacagi kisi ol ve kendinle de barisik olman gerek

0|1
    0|0
    • Bama dert anlatan 3 kişi var. Ama sosyal yaşamlarına tabii değilim. Biri üni. ye geçtikten sonra estetik olup zengin peşinde koşan arkadaşım. Biri uzakta tıp okuyan başka bir arkadaşım, diğeri de yine uzaklarda hepsinin ortak noktası uzak olması. Ne yaptığına dikkat ederler diyorsun ya. Tıp okumaya başlayan asosyal arkadaşım şu an da daha ilk yılında 3 kişi ile çıktı. Gerçekten şoklardayım.

• Peki ne yapmalıyım? Biraz açar mısın?

• Bir aralar kizlarla cok yakindim yanimda 6 li 7 li kiz gruplari olurdu farkli siniflardan tanimadigim kizlar yaninlasmak icin bahane ariyorlardi neden kizlarla bu kadar aramin iyi oldugunu bilmiyordum sonradan farketmeye basladim kisisel temizlik , bakimli olmak , dogal olmak , duzgun turkce kullanmak , duzenli olarak sporda yapiyordum ve ozguvenim cok yuksekti kimsenin benim hakkimdaki kotu yorumunu onemsemiyordum saclarimin cok guzel oldugunu soyluyorlardi evde kendim kesip gidiyordum yanlarina yani o derece bir cesaretti bende ki ve her konu hakkinda birazda olsa bilgi sahibiydim konusurken konu secme sorunum hic olmadi , pratik ve giriskendim bu konularda kisaca kizlarla kolayca iliski kurabiliyordum bunlarin bir kizin benden etkilenme sebeplerinden bazilari oldugunu dusunuyorum uzun bir yazi oldu ilk defa icten bir sekilde yazdim yardimim dokunduysa ne mutlu bana

• Dostum bende 20 yasindayim ve sanki ayni durumda gibiyiz geliyor banada hele o soyledigin 'Bir tek çok eski arkadaşım S kaldı. Ama onuda her zaman göremiyorum. Çünkü sevgilisi ile bütün gün.' tipatip ayni yani en yakin arkadasimla bile aram bozuldu yardim edemiyorum kusura bakma nerdeyse seninle ayni durumdayim bende. Bak icim daraldi benimde simdi.

0|0
    0|0
    • Üzüldüm. Hayatın böyle bir realitesi olması çok acı gerçekten.

• Sende anlat bana durumunu. Dertleşiriz.

• Derslesmek guzelde sanki iyice molini bozucakmisim gibime geliyor. Seninde moralini bozmak istemem yani kendi sokugumu dikememisim sana nasi yardimci oliyim :)

Yükleniyor...